Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák 3 év körüli gyerekkel,...

Anyukák 3 év körüli gyerekkel, hogy bírtok velük? (konkrét esetek lent. )

Figyelt kérdés

Az enyém még nincs 3, de borzasztóan idegtépő stílust és viselkedést vett elő nemrégiben. Sose volt egyszerű vele, a testvéreihez képest sem... Na de amit az utóbbi időben művel, már nagyon kiborít. 1. Alapjáraton nagyon idétlen, idegesítő. 2. Engedetlen, szemtelen. Kb semmivel nem tudok rá hatni. Példa: sokadik kérésre sem pakolja el a játékokat, pedig együtt szoktuk. Mondtam neki már mérgemben, hogy akkor kidobom őket, erre ő maga kezdte el hordani a kukába a kérdéses játékokat.

3. Hiába álmos / fáradt. Mondja, hogy elmegy aludni. Megdicsérem érte. 10 perc fetrengés után előkerül, hogy ő kialudta magát, szépen visszakísérem, hogy ez bizony nem volt alvás, pihenjünk. Ezután következik a cirkusz, felkel még legalább 3-szor pisilni, enni, inni, akármit képes kitalálni. (Előtte eszünk-iszunk, pisilni küldöm). Ha nem engedem meg (mert tudom, hogy nem szabad, hiszen akkor célt ér...) visít, amire a kistestvére is felébred, és estig nyűgös lesz ő is.

4. Időnként kimondottan az az érzésem, hogy akkor elégedett, ha kiakasztott, mérgelődtem, kiabáltam vele. Rendszert még ebben nem fedeztem fel, akkor is képes rá, ha hagyom unatkozni, meg akkor is, ha kitüntetett figyelmet kap, meg akkor is, ha semmi extra.

A másik két gyerekemmel (fiúk) ennyire nem szenvedek, szenvedtem, de a kisasszony tényleg úgy néz ki, hogy meghaladja a képességeimet.

Tartok attól is, hogy ne legyen olyan, mint az én egyik tesóm, aki már ovis korában uralkodott a szüleinken, és megmérgezte az egész család hangulatát, mert neki az volt a "szórakozás", hogy gerjesztette a feszültséget, és akkor volt elégedett, mikor veszekedést generált a hülye viselkedésével... Nagyon nem szeretném, hogy ilyen legyen :(( Sajnos az én szüleim nem voltak elég ügyesek, hogy ezt kezeljék, mert mindig ráhagyták, vagy még adták is alá a lovat. Szeretném okosabban csinálni. Tudnátok tippeket adni vagy esetleg tapasztalatokat megosztani, vagy infót, hogy talán szakemberek hol érhetők el, és hogy kell felvenni velük a kapcsolatot.

Kár lenne a kicsikémért, mert HA VAN KEDVE, akkor nagyon okos, gondoskodó, segítőkész, együttműködő, de mégis mint ha a gonoszkodás, és a "negatív viselkedes" lenne számára a vonzóbb :(.


2013. júl. 29. 09:31
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Pont erre gondoltam, hogy ne vitázzunk :-).


Örülök, hogy a kisfiadnál megtaláltad, mi az ami hatásos és jó lett.

2013. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!