Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ciki, szégyellni...

Anyukák! Ciki, szégyellni való dolog, ha egy 3 fős család (2éves gyerekkel) normálisan meg tud élni?

Figyelt kérdés

Én is bújom az akciós újságot, nem adok ki ész nélkül pénzt semmire. Még félre is tudunk rakni egy keveset hó végén.

Tudom, hogy ma Mo.-n az emberek a mindennapi megélhetésért küzdenek. És minden tiszteletem azoké a családanyáké, akik zsonglőrködnek a havi bevételükkel, hogy mindenre jusson.

De nekem szégyenkeznem kell?


2012. máj. 12. 14:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
dehogy, inkább örülj neki:D
2012. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Nyilvánvalóan nem, gondolom ezt a kérdést csak azért tetted fel, hogy sokan megerősítsünk benne. Igen választ valószínű nem fogsz kapni, hátradőlhetsz.
2012. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kéne? Azért nem mindenki él olyan rosszul, hidd el! Sőt! Valahogy amit látok nem tükrözi azt amit folyton hallani, hogy mindenki milyen szegény... De utazgatni, stb. érdekes módon van pénz. Ami nem baj, csak akkor ne sajnáltassák magukat sokan.
2012. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a kérdést, miért lenne szégyellnivaló? Az a szégyellnivaló, ha valaki kérkedik vele ........
2012. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene szégyenkezned?

Az a szomorú, hogy ma egy olyan országban élünk, ahol a családoknak nélkülözniük kell, nem tudnak előrébb lépni.


Mi lassan négyen leszünk, de így is jut majd mindenre, amire szükségük van. Felesleges dolgokat amúgy sem vásárolunk soha, így felesleges kiadások nincsenek. Megveszem a használt holmit is, de az újat is a gyerekeimnek. A hitelünk szerencsére 2 hónap múlva lejár, így sokkal könnyebb lesz majd.

Átlagosan élünk, nem szégyenkezem semmi ilyesmi miatt.

2012. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
2. megadta a választ, amit én is ki akartam fejezni.
2012. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De dicsekedni sem.
2012. máj. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos hidd el, sokan vannak, akik azt mondanák,hogy igen....


Mi is szépen kijövünk a bevételünkből,pedig van frank hitel a lakáson, ami 3x akkora,mint a kezdetekkor. Dolgoztunk,dolgozunk érte,hogy a lányunknak(+pocakban is lány), meg tudjuk adni a legfontosabbakat.

Én már lassan fel sem merek rakni közösségi oldalra kéept, ha alányom játszik,mert van egy két ismerős aki megszól,hogy "már megint új játékot kapott", "láttam, milyen drága"....a bevásárlással már odaáig jutottunk, hogy ha a nagybevásárlásról hazaérünk, be kell állni az udvarra az autóval,hiába van még dolgunk,mert jön a szomszéd család,hogy "de jó nektek, mennyi mindent vettetek, bezzeg mi nem tudunk venni semmit..."azt hozzáteszem ott 3 éves gyerek, anya,nagymama nem dolgozik,mert a gyerek egészséges fejlődéséhez szükség van arra,hogy együtt éljenek, és otthon is maradjanak....


Én nem szégyellem,hogy ki tudunk jönni minden hónapban a pénzből,csak néha tud az élet kellemetlen helyzeteket produkálni

2012. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

Erre a kérdésre mit lehet válaszolni? Ezt netán?:


Nem, sőt, nagyon is jó, a sok nő aki szerint szégyellnivaló csak irigykedik, mert ő nem tud szépen megélni kisgyerekkel, ne hagyd hogy irigykedjenek, fuj.


De most komolyan, ezt akarta olvasni a kérdező? Mert más indokot nemigen tudok elképzelni, amiért valaki feltesz saját anyagi helyzetéről egy ilyen kérdést...

2012. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
(zárójelben jegyzem meg, lesz olyan válaszoló - vagy tén már volt is - aki azzal fog jönni hogy jajj ők is jól élnek de már szegény el sem meri mondani mert mindenki csúnya irigy és beszól és ő úgy szégyelli hogy jól él. Ez a baj. Nem az, ha valaki jól él. Hanem az, ha emiatt mártírkodik!)
2012. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!