Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ciki, szégyellni...

Anyukák! Ciki, szégyellni való dolog, ha egy 3 fős család (2éves gyerekkel) normálisan meg tud élni?

Figyelt kérdés

Én is bújom az akciós újságot, nem adok ki ész nélkül pénzt semmire. Még félre is tudunk rakni egy keveset hó végén.

Tudom, hogy ma Mo.-n az emberek a mindennapi megélhetésért küzdenek. És minden tiszteletem azoké a családanyáké, akik zsonglőrködnek a havi bevételükkel, hogy mindenre jusson.

De nekem szégyenkeznem kell?


2012. máj. 12. 14:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező! Mi is nagyon jó helyzetben vagyunk,bár én most vagyok 30 hetes az első babámmal,de túl sokat nem fog változni a hekyzet,ha megszületik a kicsi!

Engem a legjobb barátnőm szólt meg,h milyen jó nekem,van házunk és nincs hitelünk!most cseréltük le a 13 éves autónka egy 3 éves családi autóra,de spóroltunk rá eleget!

Azt pedig sem a barátnőm, sem senki más nem sajnálja tőlem,h a párom 7 napból 6ot dolgozik reggeltől estig! És soha nem költöttem havonta vagyonokat fodrászra,kozmetikusra,masszázsra és műkörömre!

A "barátnőm" csak annyit mondott: jah,jól kell férjhez menni!

Hát ezt megkaptam! :)

2012. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon megértem a kérdésed. Bár mi zsonglőrködünk a pénzzel, de azt hiszem értek hozzá. 2 gyerek van. Itt a környéken sikk a panaszkodás. Van olyan ismerősöm aki elment nyaralni, eltapsolt 100 ezret, viszont amikor jött a fűtésidőszak, béka segge alá kerültek, nem volt mivel fűteni. Nekünk volt, bár nyaralni nem voltunk...

Vagy azt mondják így meg úgy nincs mit enni...erre pár perc múlva mutatja, milyen szuper dolgokat vett 5000-ért (nem étel)...szóval manapság menő a panaszkodás.

mi most veszünk egy nagyobb dolgot a gyereknek, de muszáj lesz eldugnom az udvaron a hátsó részre, hogy mások ne lássák, mert kinéznek minket, hogy milyen "jól" megy. Pedig csak spórolni tudunk, ennyi.

Van olyan barátnőm, aki éveken át sajnáltatta magát, hogy mennyire nem tudnak megélni, és most kiderül sokkal több a havi bevételük. Csak épp többtízezres telefonszámlát csinálnak, hatalmas rezsit.

Hát ez a mai világ:(

2012. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%
Buta ember kérkedik azzal, hogy mije van!
2012. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell sem a szegénységet, sem a gazdagságot szégyellni.

De szintúgy utálatos dolog, ha bármelyik miatt sajnáltatja magát az ember.

A szegény a szegénysége miatt sajnáltatja magát, a gazdag meg azért, mert a szegény "bántja".


Ha az emberek magukkal lennének elfoglalva, nem mindig a máséval, jobb világban élnénk. Mert azért állati érdekes, de aki itt mondja hogy ő bezzeg hogy spórol és nem volt nyaralni és beosztja a pénzt de a csúnya ismerős bezzeg ennyit elnyaral meg eltelefonál stb. stb., kicsi TTÚLSÁGOSAN is képben van, mire mennyit költött a szomszéd. Pont annyira, mint a kedves szomszédja az ő pénztárcájával. Nem unjátok még egymás anyagi ügyeit nézni? A szomszéd elől el kell dugni a hátsó kertbe a dolgokat, de neki meg a telefonszámláját kéne eldugni. Ennyit erről. Anyukák unatkoznak, egymás pénztárcájában turkálnak gusztustalan módon, és egymást szapulják hogy ki mire mennyit költ és mennyire spórolás és beosztó, vagy épp ellenkezője.

Majd ide gyűlik egyre több és több válaszoló, aki leírja hogy ő milyen ügyesen beoszt és megdolgozik, bezzeg a szemét szomszéd elherdál és beszól. De honnan tudhatnánk, hogy a szomszéd nem épp egy másik fórumon írja ugyanezt az itt válaszolóról?? :)

2012. máj. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%

Utolsónak üzenem, nem kell kérkedni!!!

Pénteken az oviba egy csinos pólóba vittem a kicsit, szép állapotban volt, szép minta volt rajta. egyik anyuka megszólal, de jó nektek ilyen csinos dolgokra van pénzetek. Egyből a pénz!!! Megjegyzem 300 ft-ért vettem a helyi durisban!!!! Szóval nem kell kérkedni...

Amikor elmentem pl a pennybe fizu előtt, volt , hogy barátnőm mondta, de jó nektek, nekünk ilynekor már nincs pénzünk vásárolni...

Erről van szó basszus. Az a menő aki panaszkodik...

Utolsó előtti voltam.

2012. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem utolsónak szólt, csak közben írt más. A butás hozzászólónak üzentem:)
2012. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
89%

Viszont neki meg azt üzenem, hogy az említett telefonszámlás napi szinten panaszkodik nekem...a nyaralós is panaszkodott már szeptemberben, hogy nem tud miből venni tüzelőt. ennyi. Ők mondják!!!

Én sose beszélek az anyagi dolgainkról, ezért azt hiszi hajdekib@szottuljólmegy. Mert utálok anyagiakról beszélni, mert nem akarom hogy sajnáljanak. Mert szívesebben beszélek másról. Arról nem tehetek, ha panaszkodik valaki basszus. És igen, el kell dugni, az elmúlt egy hónapban 4 betörés volt a mi és a szembe utcánkban!!!Mert akinek van valamije, azt el kell lopni:(

2012. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
én burokban nevelkedek? Mifelénk senki sem ecseteli az anyagi helyzetét. Senkinek sem tudom, mennyi pénze van, a legjobb barátnőimet kivéve, bár őket is inkább csak tippelem, nem tudom pontosan. De igazából senki sem panaszkodik. A mi városunkban ez a normális? Vagy ritkaságnak számít? Mindenféle anyukákat ismerek, nem mondanám, hogy csak a középosztályt.
2012. máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el örülj neki!!!!!

Ezen a környéken minél szegényebbnek adod magad, annál jobban népszerű vagy. Egy másik ismerősömet azért beszélik ki, mert vizipólózni járatja a gyerekeit és hogy ez mennyibe kerül hogy milyen jó neki és hogy honnan van stb..fokozhatnám. Undorító.

Örülj annak, komolyan...én is odaköltöznék. Mondjuk eleve olyan helyről költöztünk ide, ezért nem is panaszkodok. Keményen megdolgozunk a pénzünkért, ügyesen osszuk be ami nem könnyű, de ez másra nem tartozik. Viszont millió panaszt hallok és legfőképpen olyanoktól, akiknek mindig van másra pénzük...csak épp buli panaszkodni, hogy nincs mit enni, vagy hogy 6 havi számlaelmaradása van.Viszont reggel meséli, hogy pizzát rendeltek, mert nem volt kedve főzni. Hát erről ennyit.

2012. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
72%

Na most magyarázza már be bárki, hogy szégyellni kell azt ha valakinek van pénze. Tessék, itt sok nő azért panaszkodik, mert nekik van. Hát erről ennyit :) A kérkedés magasiskolája egy-két válaszolónál, mártiromkodás gúnyájába bújtatva. Ki erre panaszkodik, ki arra.


Az intelligens mit csinál? Nem panaszkodik, és nem kotlászol a szomszédai tárcájában. Ebből van a legkevesebb, de miért is csodálkoznék ezen? Kb. két ilyen válaszoló volt. A többi szidja a szegényebbet, vagy a gazdagabbat, vagy az ismit, szomszédot becsméreli. Beeeezzzzeeegg ő. Na szép, de ismétlem, egy pénzről sóló kérdésben mi mást is várt volna az ember a nőktől?

2012. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!