Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a velemenyetek a kotelezo...

Mi a velemenyetek a kotelezo nem kotelezo oltasokrol?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 16:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én még több oltást tennék térítésmentessé, hogy eltűnhessenek a régi betegségek. Én még nem kaptam oltást mumpsz ellen és nagyon beteg lettem tőle. A szomszéd kisfiú még nálam is betegebb volt . Őt hetekig ápolták fertőző osztályon. Még látogatni sem lehetett. Örülök, hogy a gyerekeimnek már nem kell átesni ezen a betegségen. Sőt, örülök, hogy a Rózsahimlő sem fordul elő ma már. Gyerekként enyhe betegség volt, de jaj volt annak a kismamának aki esetleg elkapta. A babánál bizony komoly rendellenességet okozott.

[link]

2013. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Íme a nyugat is Hollandiában évekkel ezelőtt 71 ember betegedett meg, ketten meghaltak (olyanok, akik elutasították a járványos gyermekbénulás elleni oltást): [link]



Én nem játszanék a gyermekeim életével.

2013. máj. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz kérdés, én nem tudom kisarkítani egyik irányba sem a véleményem... A pro és a kontra érvek is igen meggyőzőek. Nem szeretném, hogy a fiam minenféle veszélyes, maradandó károkat, vagy akár halált okozó járványoknak legyen kitéve, ilyen szempontból tök jó dolog, de eléggé zavar az is amit kis utánajárás után tudni lehet a gyógyszeriparról (vagy nevezzem inkább maffiának..?!), és a vakcinák bizonyított rákkeltő hatásáról... úgyhogy beadatom a kötelezőket, mert nem szeretném ha véletlenül is elkapná az ominózus betegségeket, de elég keserű szájízzel teszem ha arra gondolok, hogy akár rákot is okozhat nála (a mi családunkban ugyanis különöse nagy mumus a rák :( )....
2013. máj. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kellenek az oltások. Nem szándékozom litániát írni, de igen is hasznosak.

Persze addig könnyű az oltáselleneseknek okoskodni, hogy "de én nem oltattam be a gyerekem, mégsincs baja", amíg a lakosság 99%-a át van oltva. Nyilván nem kapnak el semmit, mert nincs kitől.

De ha egy bizonyos szint alá csökken az átoltottság, akkor majd megint lehet jajveszékelni a fertőző betegségek miatt.

Nem véletlen, hogy régen vezető halálokok voltak a fertőzések, manapság már az utolsó helyen kullognak. És ez bizony az oltásoknak köszönhető.


A rákról meg...

Biztos nem azért van olyan sok rákos Mo-n, mert mi piálunk és bagózunk szinte a legtöbbet, hanem amiatt a pár oltás miatt, amit életünkben párszor beadnak....


A külföldi témáról pedig: Oké, hogy mondjuk Angliában nem kötelezőek az oltások (elvileg). Csak éppen nem veszik fel a gyereket suliba/oviba, ha nincs beoltva. Ergo ugyanúgy kötelező....

2013. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

4es válaszát meg tudom erősíteni.

anyósom ilyen intézetben dolgozik. van aki annyira súlyos, hogy lélegeztető gépen van és semennyit nem tud mozogni. van aki "csak" tolókocsiban ül. de a legtöbbet etetni, pelenkázni kell :(

tehát tényleg létezik ilyen intézmény még gyermekbénulásos betegeknek, persze már mind idős ember, fiatalok nincsenek :)

2013. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi valaszokat nagyon hasznosak mindenkinek megy a zold kezecske
2013. máj. 6. 21:02
 17/17 anonim ***** válasza:
61%

Az oltásos összeesküvés elméletek eredménye:

[link]

2013. máj. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!