Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a velemenyetek a kotelezo...

Mi a velemenyetek a kotelezo nem kotelezo oltasokrol?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 16:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Rákkeltő anyagnak minősítette a WHO a formaldehidet 2004-ben. Az EU 2007. szeptember 22-től tiltotta be használatát, bizonyítottan erős rákkeltő hatása miatt, megengedett határérték nélkül. Egyes csecsemőkori ,,védőoltások" azonban mind a mai napig tartalmazzák...

Többek között a Magyarországon 2, 3, 4 és 18 hónapos csecsemőknek adott kötelező DPT IPV Hib (Infanrix) vakcina is.

Az oltási kötelezettség ugyan formailag törvényi alapokra lett helyezve, azonban e törvény céljául megnevezett járványmegelőzési szándék egy áltudományos fikción alapul. Mindezen túl még alkotmányellenes is és nemzetközi egyezmények egész sorát durván sérti.

Nyilván ezért (is) biztosítanak a jogszabályok teljeskörű mentességet a hazánkban élő külföldiek, bevándorlók számára.


Kilóg a lóláb, hogy miközben a magyar oltásmegtagadó szülőket

veszélyeztetéssel vádolják és gyermekeiket közegészségügyi érdekekre

hivatkozva kötelezik a legalapvetőbb tesztelésekkel sem rendelkező

úgynevezett ,,védőoltások" felvételére, addig az itt élő idegenek

gyermekei számára mindenféle kötelezettség nélkül, csupán opcionálisan

kérhetőek ugyanezen vakcinák.


Ezek szerint a ,,kórokozók" kizárólag a magyar állampolgársággal

rendelkező gyermekeket tehetik potenciális veszélyforrássá és a külföldi útlevél láttán ,,inaktívvá" válnak.

Eszméletlen sok érv szól egyébként az oltások ellen, sem időm, se lehetőségem ezt most mind felsorolni, de utána lehet olvasni megbízható forrásokban. Ha valakit érdekel, priviben szívesen elküldöm egy elismert orvos barátunk levelét a témáról.

2013. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül kötelező, olyan járványok megelőzésére vannak, amikben a múltban rengeteg gyermek meghalt. Nyugaton , most, hogy divat nem beadatni, ma már elképzelhetetlennek tűnő járványok vannak.
2013. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Teljes mértékben egyetértek az első válaszolóval. Épp ezért nem adattam be a nem kötelezőket, és nagyon sajnálom, hogy Mo.-on annyi kötelező oltás van, amiből kénytelen voltam az összeset beadatni.
2013. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szülésznő mesélte, hogy még mindig több intézetnyi ember van a 30-as korosztályból aki anno gyermekbénulást kapott. Amióta van védőoltás ez gyakorlatilag megszűnt, de aki nem tartja veszélyesnek, keressen fel egy ilyen intézményt, nézze meg mi vár a gyerekére,mielőtt úgy dönt, hogy nem adatja be....
2013. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Kedves második válaszoló, hol vannak ezek az elképzelhetetlen járványok nyugaton????? Németországban élnek barátaink, valahogy nem hallottam tőlük ilyesmit. Hollandiában szintén. Angliában is. Franciaországban rokonaink. Az USA-ban barátaink, a férjem onnan települt haza 7 éve, amúgy kettős állampolgár. Több embert ismer ott, mint Magyarországon, de ilyesmiről nem is hallott. Szóval milyen elképzelhetetlen járványok vannak arrafelé???? :-DDDD
2013. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%
A 30-as korosztály már kapott (sajnos) gyermekbénulás ellen is oltást, szóval velük nincsenek tele intézetek. Ellenben ugrásszerűen nőtt az utóbbi évtizedekben a rákos megbetegedések száma. Magyarország ebben is magasan vezet!! És valóban tele vannak az erre szakosodott kórházak a szerencsétlen rákos gyerekekkel..... :-(
2013. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én sem vagyok a gyógyszeripar megszállottja, de azért azt gondolom, van értelme súlyos fertőző betegségek ellen beoltani a gyerekeket.


Azokról, akik nem adatják be, annyi a véleményem (nyilván nem leszek népszerű, de talán valaki elgondolkodik mondandóm erkölcsi hátterén), hogy könnyű úgy „vagánykodni”, hogy a társadalom nagy része be van oltva, így meglehetősen kicsi az esélye, hogy járvány törjön ki – tehát aki nem oltatja be a gyerekét, szerintem kvázi a többieken élősködik.


Valaki egy másik kérdésre írta nemrég (sajnos nem találom a válaszát), hogy No-ban él, és ott nem kötelező ennyi oltás, viszont nemrég felütötte járvány formájában a fejét e betegség, és persze mindenki pánikba esett (főleg a terhes nők, mert rájuk veszélyes igazán).

2013. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok


[link]

2013. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
2013. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan egyet értek a 7-es válaszolóval. Én a kötelező védőoltások fontosságát egy pillanatig sem kérdőjeleztem meg! Sőt! Kisfiunknak beadattuk a Meningitec illetve a kullancs elleni védőoltást is.
2013. máj. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!