Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam az önálló...

Hogyan szoktassam az önálló alvásra?

Figyelt kérdés

22 hónapos a lányom és most született meg a kistesója. Sajnos sokszor vagyok egyedül és nehéz megoldani az alvásokat.

Eddig úgy aludtunk, hogy befeküdtem mellé az ágyba, összebújtunk meg ilyesmi. Nem volt terhes a számomra.

Most viszont itt a kicsi is és vinnem kell magammal, hogy ne sírjon. Odaülök az ágy szélére, de ez nem elég neki, mert addig nem fekszik le amíg én sem. Sok mindent megért már, de nem ilyen dolgokat és beszélni sem tud még.

Tudom én rontottam el, de eddig nem jelentett problémát.


2013. máj. 6. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

lányom is ilyen volt m18 honapos korig átöleletem és aludt majd ezt megelégeletem adok nerki jo éjt puszit odafekeszem elalszik és a viszont látásra

nappal átmegy a saját szobájába és alszik.


közel két évesen meg már kellene beszélnie a lányodnak

2013. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ui egy szobába van a 10 hetes tesojával
2013. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De nem beszél. Elvileg 2 éves korig ráér, de le van maradva a korához képest.

Én is annak örülnék a legjobban, ha meg tudnám vele beszélni, de nem tudom.

Tegnap is elmentem vele aludni, közben lent sírt a kicsi. Mondtam neki, hogy maradjon az ágyban, mindjárt jövök. Persze egyből kiborult, kimászott és addig sírt amíg vissza nem értem.

2013. máj. 6. 09:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, hogy még nem beszél, nem késett le semmit! De biztosan megérti, amit mondasz neki, próbáld meg elmagyarázni. Először azt próbáld elérni, hogy amikor elaludt, rögtön kijössz, és egyedül legyen, amikor felébred. De ott légy a közelben, hogy megtapasztalhassa: nem vagy ugyan mellette közvetlenül, de egy hívásra már ott is teremtél. :) Én így kezdtem a fiamnál, és jól haladunk: amikor felébred, nem is hív, nézelődik, és kb 20 percig nem is keres. :) Aztán lassanként jöhet a csak mellé ülsz, hogy aludjon, és végül a puszi után aludjon egyedül el. Nem kell rohanni, minden héttel okosabb, és ügyesebb lesz, az idő is neked dolgozik tehát! :) Fontos, hogy legyen egy kedvenc plüsse, vagy valami, ami helyettesíthet, némileg pótolhat téged, és biztonságérzetet ad akkor is, amikor éppen nem vagy ott!
2013. máj. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ki szoktam jönni amikor elalszik és úgy ébred fel, hogy nem vagyok ott. Ezzel nincs gond, jókat alszik.

Van egy babája is, a tesó hozta neki. Ezt mindig visszük alváshoz. Ettől függetlenül kellek neki én is.

2013. máj. 6. 09:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a kicsit magamra kötném kendőben és akkor tudnám altatni a nagyot:). Vagy az nem pálya, hogy először a kicsit altatod és utána a nagyot?
2013. máj. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De, persze úgy próbáltam, hogy a kicsi aludt amikor elvittem a nagyobbat aludni, csak úgy alakult, hogy közben felébredt. Gyanítom, hogy ez máskor is elő fog fordulni.

Egyébként úgy oldottam meg, hogy a kicsi a mellkasomon feküdt, a nagy meg mellettem. Csak ugye ez nem a legjobb megoldás hosszútávon.

2013. máj. 6. 09:58
 8/11 anonim ***** válasza:

6os vagyok

Nem tudom, én ezzel úgy vagyok, hogy persze, fontos előrelátni meg minden, de most az lenne a cél, hogy úgy tuddd elaltatni a nagyot, hogy közben nem bömböl a kicsi és fordítva. A nagynak most született meg a kis "riválisa", elég sok mindenről le kell mondania egyébként is, lehet, hogy én ezt nem spékelném meg azzal, hogy pont most kellene egyedül elaludnia is, nélküled. Szóval azt gondolom, hogy ha most működik, hogy a kicsi veletek/rajtad van amíg elaltatod a nagyot, akkor altass így. Pár hét(netán hónap) múlva csillapodhat a nagy új helyzet miatti fokozott ragaszkodása, annyi idő alatt a nyelve is megeredhet:), és az is lehet, hogy megérik az egyedül való elalvásra(az én lányom is egyik napról a másikra egyszercsak kiküldött a szobából, hogy menjek, ő alszik, pedig előtte este még szopizva aludt el...).

Egy szó mint száz, annyi új dologgal kell most mindannyiótoknak meg"küzdeni", hogy ha megoldható az együtt altatás, akkor szerintem érdemes lehet még kicsit várni ezzel a "szoktatással":).

2013. máj. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor marad ez a megoldás.
2013. máj. 6. 11:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát neharagudj meg amit írni fogok de nem most kellene leszokatni a nagyot!Ezt már akkor meg kellett volna tenni mikor terhes voltál a kicsivel!Ez nagyon jó táptalaj a testvérféltékenység kialakulására!Hisz attól hogy nem beszél még okos és mit lát a Tesó most tőlem elveszi Anyát!Így is épp elég neki elfogadni az új helyzetet,hogy kevessebb idő jut rá meg Anya mással is foglalkozik nem csak vele hát még ezt is meg kellene neki most tanulni hogy egyedül aludjon el!

Bújjatok össze mind3-an és majd leszoknak róla!

2013. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!