Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiamat hogyan...

3 éves kisfiamat hogyan szoktassam az egyedüli alvásra?

Figyelt kérdés
Ebéd után fél óra, jobb esetben 10 perc alatt elalszik. Este viszont kell 1 óra, mire elalszik, de nélkülem nem hajlandó. Volt már, hogy kimentem a szobából, de ordított utánam, majdnem hányt is. :( Akkor nagyon megijedtem, azóta Vele vagyok, míg el nem alszik. Hamarosan oviba megy, sokat mondom is neki, és azt mondja, hogy: "Anya is ott lesz, együtt fogunk aludni ugye?" A szívem szakad meg érte, de vhogy meg kellene értenie, vagy nem is tudom hogyan kell ezt csinálni, hogy jó éjt puszi, Anya most kimegy, de itt vagyok, ha "gond" van. Ötletek? Tapasztalatok?
2011. nov. 17. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék....nálunk nagyon nehezen megy az altatás pedig régen magától aludt el..2és fél éves
2011. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor már ketten vagyunk. Hozzáteszem még, hogy egy szobában alszunk, sajnos nincs külön szobája, így gondolom nehezebb is...Várjuk az ötleteket.
2011. nov. 17. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha egy szobában vagytok akkor úgy gondolod, hogy te még nem akarsz lefeküdni mikor neki már kellene, és csak ezért akarod ott hagyni?


Nekünk külön szoba van ugyan, de nálunk úgy volt, hogy kb ennyi idősen kezdtem neki mesét olvasni, ez rituálé lett, és szereztünk egy alvós maci aki "vigyáz rá" anya helyett. Mára már 4 alvós dolga van:) Szóval maga alá gyűri a macit, elolvassuk a 3 Anna Peti Gergőt, Aztán jó éjszakát puszi ölelgetés elmondom, hogy ha bármi van szóljon és itt vagyok azonnal, és mindig van neki egy kis éjjeli fény is. Az elején meg kellet várnom míg elalszik és sokszor felkelt ha kijöttem, de sok türelem kellett hozzá, tényleg mindig visszamentem azonnal ha sírt utánam, újra elmondtam, hogy nincs semmi baj, és egy idő után már megértette. Már rég nem várom meg hogy elaludjon ott tudom hagyni egyedül és sokkal gyorsabban el is alszik magától.

2011. nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk 8-kor van altatás. Nem vagyok éjjeli bagoly, ha erre gondolsz, de nem is tudok aludni 22h-nál előbb. Nekem nem csak a kisfiam van, hanem egy 90 éves mami is, akit el kell látnom. Tehát nem egyszerű. Meseolvasás van minden nap, ezzel nincs gond, már kívülről fújja az egészet, utána még énekelek neki, és lámpaoltás, de ki nem mehetek, mert sír utánam. Plüss állattal nem szeret aludni, hanem most inkább kisautóval, de ha már nem kell, odaadja nekem, hogy tegyem el. Át is kell ölelnem, érezni akar, hogy tényleg ott-e vagyok... Szóval ezért kérdezem, hogy ki hogyan csinálja.
2011. nov. 17. 22:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Csodálatosak a kedves előző beíró szavai, és hasznosak. :) Nekem még az jutott eszembe, hogy mivel kétségbe esett gyermeked -ahogy írod-, amikor először próbáltad a szobában hagyni, hogy kérdezd meg, mit érez ("mi a baj, kicsim...?"), beszélgess vele az adott helyzetben, akkor és ott, erről. Ennek folytán egyrészt fokozatosan megnyugodhat a gyermek, másrészt meg egyre inkább képbe kerülhetsz, mi váltja ki kétségbeesését. Nem baj, ha esetleg teljesen nem válik számodra világossá, de tudj meg erről mind többet tőle, mert ha legalább részben megérted érzelmeit, annál könnyebben fogsz ráérezni a helyes reakcióra, azaz ,hogy mit tegyél ilyen helyzetben.

A gyermeknevelésre nincs konkrét recept, mivel különféle, gyakran "egyénre szabott" helyzetek vannak. (Bár ettől még nagyon is hasznos tud lenni a gyermekpszichológiai elmélet is, mert kiváló irányadó! :) De azért legyenek "csápjaink is" a gyermek lelkéhez, ami neked is meg van, meg mindenkinek, aki szeretné. :) )

2011. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukám ajánlotta, hogy tegyem a gyerekszoba ajtajába a vasalódeszkát, és kezdjek neki vasalni, így láthat, ott vagy vele, és haladsz a munkáddal is.:) Mi még nem próbáltuk, de hátha beválik.
2011. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!