Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek luxus, ha a...

Szerintetek luxus, ha a gyerekeimnek minden nap fogok süteményt sütni a nyári szünetben?

Figyelt kérdés
5-en vannak és uzsonnára gondoltam , persze eggyütt készitenénk a sütiket.
2013. ápr. 25. 13:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a baj, hogy ha a hagyományos cukros lisztes sütikre gondolsz, akkor azt nem egészséges naponta enni. Én cukorbeteg vagyok, de mindent el tudok készíteni egészséges, vagy egészségesebb verzióban. Ki lehet cserélni az alapanyagokat pl. a lisztet részben, vagy teljesen teljes kiörlésű lisztre, esetleg őrölt dióra, mandulára, a cukrot nyírfacukorra. Arra is oda lehet figyelni, hogy egyik nap valami sós legyen pl. pogácsa, ezekbe el lehet rejteni valamilyen zöldséget. Az édes sütemények közül a túrós, a gyümölcsös, a joghurtos egészségesebb, mint egy csoki torta.

Sajnos a jobb alapanyagok valamilyen szinten már luxusnak számítanak, illetve nem tudom mekkorák a gyerekek, hogy mindegyik ehet-e már mindent.

Jó sütést!

2013. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%
Otszor esznek naponta? Azt hogy csinalod? Az enyeim naponta haromszor plusz meg gyumolcsot, es nem szolhatok, mert nagyjabol mindent megesznek, de otszor biztos nem tudnam megeteni oket.
2013. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is 5x esznek a gyerekek :-)))


3 főétkezés és közben gyümi tejes dolgok zöldség stb... de csak egy picike h rendesen is egyenek

2013. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is bőven elég max. 2 alkalommal

Ha minden nap csináljátok, elvész a közös-sütés főzés öröme.

Nyáron inkább sok gyümölcs legyen uzsonnára, hiszen akkor van a legtöbbnek szezonja. Az pedig, hogy a gyönyörű nyári időben minden nap a konyhában legyenek órákon át, szerintem nem jó döntés.A plussz kalóriákról pedig nem is beszélve.(persze tudom, van rengeteg gyümölcsös-joghurtos süti, de azt azért lássuk be, cukor szintem indegyikbe kell)

2013. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Igen , 5-ször esznek , reggel 7 -kor először és este 8 kor utoljára, fél 10 körül fekszenek le, 2 éves a legkisebb , 12 a legnagyobb.
2013. ápr. 25. 14:11
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A kakóscsiga és a lekváros kifli semmiben nem különbözik egy hagyományos értelemben vett süteménytől (tele van fehér liszttel és cukorral). Ha már mindenképpen sütni akarsz akkor süss egészséges dolgokat nekik, neten rengeteg recept van, pl. sajtos-sonkás muffin (teljes kiőrlésű lisztből) és hasonlók. De egyébként napi 5-szöri étkezésnél simán elég lenne a gyümölcs tízóraira és uzsonnára, esetleg ehetnek mellé natúr joghurtot, vagy te csinálhatsz nekik gyümölcsdarabos túrókrémet (cukor nélkül). Ha a napi 5 étkezésből napi 3 nagyrészt csak szénhidrát (meg hát a legtöbbször az ebéd is szénhidrátban gazdag), akkor az nagyon egészségtelen, felnőttnél is, gyereknél is.
2013. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezek sajnos egeszsegtelen etelek, hizlalnak es cukorbetegseget okoznak. Nyaron inkabb a friss gyumiket kellene enni, edesek, elvezeteset es feltolti a vitamin-nyomelem keszleteket, rostjaik biztositjak az egeszeges ebesztest. Kozelebb hozzak a gyerekeket a termeszethez, altalaban elvezik, amikor leszedhetik a kertben, vagy ha mas nem, akkor kozos beszerzes a piacon. Nem utolso sorban, a sutessel toltott idot a szabadban is lehetne tolteni, jatek, mozgas, elmenyek...
2013. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindennap nem szerencsés. Egyrészt tényleg túl sok kalóriát viszel be ezzel nekik, másrészt amúgy sem hiszem, hogy folyamatosan minden áldott nap kedvük lesz süti sütésben segédkezni, mindent meg tudnak unni. Ha heti 1-2x van, az tök jó. 5 éves kislány anyukája.
2013. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem luxus csak felesleges.

5 különböző korú gyerekkel nem lehet nyugotan fözöcskézni

nagy visitozó rumli lenne belőle. Kapkodnád a fejed hogy a kicsik épp a fejükre rántják e a kézi mixert.

A másik fontos dolog hogy a mindenepi éddeség káros és ha megszokják hogy mindig van valami finomság a fözelékre rá se néznek többé.

Ha napi 5 ször esznek a gyümi uzsira böven elég kell hogy legyen.

2013. ápr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Fátum Doktor válasza:
100%
Nálunk kölyökkoromban havonta egyszer, max. kétszer, ha volt sütemény. De előfordult, hogy 2 havonta. Meg persze év végi ünnepkor, vagy Húsvétkor... Ettől volt különleges.
2013. ápr. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!