Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezdjem rászokatni a...

Hogyan kezdjem rászokatni a 20 hós babámat a billire?

Figyelt kérdés
Próbáltam már ráültetgetni de nagyon keservesen sír. Mit tegyek hogy hamar rászokjon a billizésre?
2009. szept. 25. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én tavasz óta próbálom bilire szoktatni a fiamat. Most 22 hónapos. Az elején hallani sem akart a biliről, ha ráültettem sírva pattant fel róla. Azóta is próbálom (bár nem eröltetve) rászoktatni, de még mindig nem szobatiszta. Annyit értem el nála (egy nyár alatt), hogy ha nincs rajta pelenka sem más akkor belepisil a bilibe szó nélkül, de ha már kisgatya vagy nadrág van rajta akkor beleengedi. Sajnos siettetni semmivel nem tudod, nálam látod hónapok alatt sem lett teljes az eredmény és ez valószínűleg azért van mert még nem érett rá. Alkalmanként próbáld meg újra és újra ráültetni (lehet pl. minden reggel felkelés után amikor pizsiből átöltözteted) és majd szépen lassan saját elhatározásából fog átszokni.

Sok sikert!

2009. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ha sír, akkor szerintem egy két hétig semmit. Tedd félre a bilit. Az én fiam 21 hónapos. Nekünk a nagy wc mellett van a bili. Először játék volt neki, aztán ha mi ültünk a wc-n, ő is ráült ruhástól a bilire, aztán megpróbáltuk pelus nélkül meztelen popsival. Igaz, csak 2 másodpercet ül rajta, mert aztán feláll és megcsodálja, mit nem csinált bele :-), majd egyből ráül őjra. Szóval szerintem az elején a fő taktika a játékosság, hogy ő akarjon ráülni. Ha nem erőlteted, el fog jönni ez is. Két hét múlva üljön rá a maci játék közben és játsszátok, hogy belepisilt, nagyon dícsérd meg a macit, majd másnap megint és akkor hátha ő is rá akar ülni. Üdv
2009. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is hasonló a problémánk.

Mondjuk azt már elértem, hogy nem sír a bilin, sőt bele is pisil, de a következő már a szőnyegre megy.

Én is megtapsolom, ha bele sikerül pisilnie, együtt örülünk, ezért nem értem a következő miért megy mellé?

Szóval mi még pelusozunk, sajna:(

2009. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!