Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire nincs idő/ener...

Tényleg ennyire nincs idő/energia takarítani egy kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek van egy 1,5 éves gyereke. Amióta megszületett én járok hozzájuk látogatóba, de sajnos egyre kevésbé van kedvem odamenni. Gyakorlatilag most már sehova sem tudok leülni úgy, hogy legalább morzsás ne legyek. A tűzhelye olyan, mint amit már hónapok óta nem takarítottak, a mikró meg mintha évek óta nem nyúltak volna hozzá. A múltkor bepillantottam a hűtőjükbe is, de ott is zsírtól kezdve, morzsán keresztül kaja darabokig minden volt. Pedig nagyon modern szép lakásuk van (a pasijáé), de amikor látom, hogy a gyerek elejt valamit a szőnyegre és barátnőm felveszi és elkeni a maradékot azért igencsak ledöbbenek. A múltkor felhoztam a témát óvatosan, szóval nem konkrétan az ő lakásukra kivetítve és azt mondta, hogy örül, ha elalszik a gyerek akkor ő is pihenni akar, nem takarítani. Pedig amikor ott vagyok, akkor ő is csak ül a földön a gyerek mellett és vagy nézik a tévét vagy játszanak. Arról nem is beszélve, hogy millió és egy játéka van a gyereknek, mindegyik szanaszét szórva, lépni sem lehet a lakásban.:S


A másik, ami egyre jobban zavar, hogy a gyerek gyakorlatilag minden alkalommal összekeni a ruhámat valamivel, vagy összenyálaz, amivel nem is lett volna gond, de azon azért kicsit elgondolkodtam, mikor azt mondta a barátnőm, hogy "jajj, azért van a mosógép". Nem mondom, hogy most háborodjon fel, de azért egy "bocs" jól esett volna. A másik meg, amikor a gyerek veszi a ropit, könyékig a szájába nyúl vele, aztán nyomja az én számba és amikor megemlítem, hogy nem túl guszta, akkor azt a választ kapom, hogy "nem halok bele egy kis nyálba".


Nekem még nincs gyerekem, így nem akarok ítélkezni, de egyre taszítóbb nekem a helyzet. Velem van a baj? Nekem kellene kicsit átprogramozni az agyam? Nagyon szeretem a gyerekeket, ők is engem, de ez már nekem egy kicsit sok. Nyilván a saját gyerekem nyála nem fog így zavarni, de azért úgy gondolom, hogy elnézést kérek majd, ha másokat összepiszkol. Anyukák ti mit gondoltok erről?:)


2013. ápr. 5. 07:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudnék így élni, de komolyan.

Azt meg tudom érteni, hogy valakinek van egy izgő-mozgó gyereke (az enyémet sem lehet letenni úgy, hogy 2 perc múlva ne akarjon szekrényt rámolni, meg asztal tetejére mászni-szintén másfél éves). Tök jó hogy sokat foglalkozik a gyerekkel (ha azt teszi), de le nem hiszem, hogy nincs heti 2 órája rendbevágni a lakást. Merthogy nem több. Nevelni meg meg lehet a gyereket, hogy ne tuszkolja más szájába a saját kajáját, meg ne kenje szét a padlón.

2013. ápr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
40%

1 éves a lányom! 25 éves vagyok!

Attól kezdve, h megszületett, magam takarítok, és ugyan úgy mint régen! Elég igényesnek és önmagam és környezetemre odafigyelő embernek tartom magam! A házunk szép új, modern minimál stílusú, sosem volt kupi, kosz meg pláne! Én az elejétől, ha fáradt voltam, ha nem, mindig adtam a rendre! Reggel felkelünk, megetetetem a gyereket, megtanulta, h reggel egyedül játék, persze néha odajön, stb..., de én reggel kitakarítok, aztán megfőzök, közben mosok, teregetek... Ezzel kb. 1-1,5óra alatt kész vagyok, legrosszabb esetben 2. 11-12között fekszik a lányom aludni, akkor vasalok, lefürdök, megcsinálom magam szépre, megebédelek. (1,5órát alszik a lányom, pont minden belefér). MIután felkelt csak vele vagyok, vagy megyünk valamerre, vagy itthon játszunk... Ha hazajön a párom akkor együtt vagyunk, 2 naponta porszívózok, felmosok, olyankor a párom van a gyerekkel, míg én ezeket elvégzem (30-45perc), Leteszem este a gyereket, és láss csodát még edzeni is elmegyek heti 4×! Minden héten hétvégén reggel 7-től 1-ig nagy takarítok (lemosom az ablakokat, letörlöm kívül belül a szekrényeket (konyha, gardrób, fürdő) a fürdőbe csempét lemosom, stb... Ez szerintem szorgalom, energia és önmagunk igénye kérdése! Ha akarod meg tudod csinálni, ha nem, akkor nem! Én is sok helyen tapasztalom amit te, de sokan nem foglalkoznak ezzel és a férjüket sem zavarja ez! Engem zavar és teszek is érte! Ne félj, engem mindenki mindig csak dicsér, h milyen szép rend van és mindenki meg van lepődve, h itthon, én, a gyerek és a kapcsolatom is harmónikus!

2013. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Mondjuk biztos az is számít, hogy ki mit lát otthon, mert a szüleinél sem volt soha tisztaság, viszont gyerek előtt sokkal jobban odafigyelt rá, bár akkor sem volt steril minden, de nem volt ilyen rossz a helyzet.:( Lehet majd felajánlom neki a segítségemet, hátha nem veszi zokon, bár félek, hogy megharagszik rám.:(


A kibeszélős dologról már kifejtettem a véleményemet, nem írom le még egyszer.


Ha ennyire szörnyű ez az ország, akkor miért vagy még itt? Senki sem kötelez rá, hogy itt élj!

2013. ápr. 5. 14:54
 24/32 anonim ***** válasza:

Én szeretem, ha körülöttem rend és tisztaság van, de nem mániásan!

Viszont nálunk sincs mindig patyolat tisztaság, de nem is lehetne, csak ha nem lennénk itthon egész nap!

Felmosni (nálunk a szobákban, nappaliban, folyosón és az ebédlőben laminált padló van), porszívózni egy héten 1x-2x szoktam vagy igénytől függően és port törölni, pókhálózni is.

A fürdőszobát egy héten egyszer szoktam kitakarítani és a WC-ket is, vagy igény szerint, ha koszos, nyilván nem hagyom úgy napokig! Felmosni minden nap felmosok a fürdőszobát és a WC-t, konyhát.

A tűzhelyet és a mikrót minden nap megtörlöm.

A játékokat egy nap többször is összepakolom, bár már 3 éves, így ő is segít és már nem annyira pakol szét mint amikor kisebb volt és mindenhol játékok hevertek, de a játék az nem kosz és rendetlenség számomra!

Ablakot egy évben 2x-3x pucolom meg és mosom a függönyöket.

Aki minden héten lemossa az ablakokat,mennyi ablaka van? Nekünk 16 ablakunk van (ami pici az a kamra és a WC ablak a többi nagyobb),minden héten megpucolni nekem képtelenség lenne! A lakásunk sem kicsi, de nekem nem nehéz a takarítás. Ha morzsa van, és azt egyből felporszívózom, felseprem, különben ellepnének a hangyák!



Nyilván másabb lesz neked is egy gyerek mellett megcsinálni mindent! Játszani vele, tisztába tenni, fürdetni, öltöztetni,ennivalót készíteni neki, megetetni és emellett rendet tartani, de meg lehet oldani, csak jó szervezés kérdése!


Gondolom a barátnőd nem igényes ezen a téren! Az tényleg jó megoldás lehet, ha be segítesz neki, csak nehogy besértődjön rád emiatt!

2013. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Hihetetlen számomra a 22 es. más dolga sincs mint a háztartás és a gyerek.Hétvégén 7-1 ig ablakot mos? Hol él hogy hetente kell ablakot mosni?

Én ált 23- 03 ig dolgozom a gépen, 8 kor kelünk (férjem már rég dolgozik)hét közben egy délelőttöm önkéntes meló ,hétvégén 8-16 ig sportolókat edzek. Nekem ezek fontosabbak mint a patyolat tisztaság.Bár van aki a takarításban önmegvalósít.

2013. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
52%

22. VAGYOK!


Kertesházban, kertvárosba lakunk. Van más dolgom, hisz írtam, h sportolok, és kikapcsolódni is eljárunk! Nem nagy fáradság számomra a takarítás és a gyerekemmel lenni! És ezek mellett minden másra is jut idő! Mikor dolgoztam, ugyan így kitakarítottam mindig, van energiám ezekre, akkor miért ne tegyem!? Nem mondtam, h az esetem példakövető, de én így érzem jól magam a környezetemben, h megteszek az otthonomért, gyerekemért, magamért, családomért mindent, ami tőlem telik! Nem vagyok szuper anyu/nő, 1 kérdésre válaszoltam, leírtam az őszintét, a lepontozást se nagyon értem! AMIRE AZ EMBER SZAKÍT IDŐT/ENERGIÁT, ARRA VAN IS! Sajnálom, h azért mert 25évesen van egy 1 éves lányom, akit normális emberré próbálok nevelni, játszok, foglalkozok vele, és takarítok, mosok, főzök, és még magammal is foglalkozok, és még a páromra is van időm, miért gond, vagy lepontozást érdemlő/elítélendő????!!!!

2013. ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Jajj ne veszekedjetek már! Nem kellene rosszindulatúnak lenni! Hagyjátok békén egymást! Szerintem nagyon is tiszteletre méltó, ha valaki minden erejét beleadja a családja ellátásába, a környezete rendben tartásába. Nyilván itt senki sem fogja leírni tételesen, hogy ezek mellett még miket csinál, mert a kérdés nem erre irányult. Nem értem a rosszindulatot! És ha valakinek nincs más dolga? Miért fáj ez másoknak?


Egyébként ma megyek a barátnőmhöz és szeretném valahogy erre terelni a beszélgetést, de úgy, hogy ne bántsam meg. Kíváncsi vagyok, hogy mi fog kisülni belőle!:) Szurkoljatok!

2013. ápr. 7. 15:43
 28/32 anonim ***** válasza:

En ugy gondolom, nem amiatt pontoztak le a 25 evest, amit a 26. kommentjeben utolso mondatkent irt, hanem vannak, akik szerint ez a valasza nem hasznos: "Ez szerintem szorgalom, energia és önmagunk igénye kérdése! Ha akarod meg tudod csinálni, ha nem, akkor nem!". Vannak, akik ezt nem igy gondokljak, ezert nem hasznos valasznak gondoljak, ami a kerdezöt nem viszi elöbbre, es ezert van a pontozas, vagy?


Szerintem az, hogy kinek mennyire van ideje es mire, ez nagyon összetett. Egy biztos: mindenkinek 24 oraja van a napbol, es azt osztja be aszerint, neki mi a fontos!!!

Ha a baratnöd a gyerek elött jobban odafigyelt a rendre, akkor nem biztos, hogy nincs igenye a rendre, es nem szep dolog sztem emiatt megitelni, biztos van valami oka, megha neked es nekem nincs is ralatasunk!

Pl. függ a testi allapotatol, mennyit alszik a baba, mennyi az anyuka alvasigenye, van-e valaki, akire szamithat neha...stb. Van olyan ismerösöm, aki eppugy 2 hetente körmöshöz jar, mint szüles elött. Ugy gondolom, ha van ideje es neki fontos, akkor csinalja, miert ne? En is ezt tennem, ha megtehetnem! A legtöbb ismerösöm szamithat a nagymamakra a hetköznapokban, ez sokat jelent. Tesomnal anyu ott aludt 8 even at heti 5 napig, ellatta a haztartast, gyerekeket, mig ö gyakorlatilag tinedzserkent elt tovabb.

En is szeretem a rendet, tisztasagot, es most, hogy a gyerekem napi 2 orat mar oviban van, rend is van - de azelött, ha lattad volna!!! A magam helyzeteröl par sor, mert az a masik veglet. Külföldön elünk,raadasul egy kis faluban eltünk eddig, es eddig csak a "kötelezö" ünnepeken vendegsegbe jöttek nagyszülök. (Anyosomeknak pusztan ilyen a termeszete, ök közelebb laknak.) Elsö szülesem utan majdnem 2 evig korlatozottan tudtam csak mozogni, iszonyu hatfajas es nem tudtam emelni. Több etelallergia miatt komplikaltabb a fözes. Gyerekünk 4 hos kora ota nem aludt nappal, velem egyidöben alszik el es kel fel, igy mikor es hogyan kellett volna takaritanom? Sok idöt elvett a net, ugyanis itt nincs vedönös rendszer, teljesen magunkra vagyunk utalva, mindennek magam neztem utana. 5 es fel honapig hasfajas, es az elsö ataludt ejszakaja a szüles utan 16 honappal volt. De mar mögöttem van, es nem bantam meg, hogy megis a gyerekemre forditottam több idöt, az ö dolgainak neztem pl. a neten utanna vagy jatszottam vele es lesz@rtam, hogy ilyen rokonsagnak rendet rakjak! Ilyen eset is sok van a neten, megha nem is szemelyesen ismerem öket.

Hogy kinek mennyire fontos a gyereke, ki mennyi idöt, energiat fordit ra, ettöl is függ. Mert ugye egy gyerek felnö mindenhogy, ha egesz nap csak takaritassz, es nem jut ra idöd, akkor is. :) Vannak meg mas problemak, fejlödesi problemak vagy betegsegek, amik szinten több idöt, figyelmet vonnak el, HA ugy döntessz, hogy foglalkozol vele es jol akarod csinalni...


Inkabb azt latom itt problemanak, hogy mas a velemenyetek. Irtad, őt nem zavarja a fennálló helyzet, Te meg pont az ellentete vagy, aki meg akar felelni masoknak a rendrakasban, kepes masok miatt takaritani. Kiemelnem: mindenkinek van egy fontossagi sorrend!! Ha gyereked lesz, lehet, hogy majd Te is fontosabbnak gondolod, hogy akar egy fel orat jatszani tudj vele, vagy befeküdj lazitani a fürdökadba, amig alszik, mint puccba szedni a lakast?


Engem szemely szerint a masok elötti rendrakas nem erdekel. Mielött leültetek valakit, kezzel lesöpröm a morzsat a szekröl, ha van rajta - erre figyelek, mert amugy gyakran van legalabbis a 4 evesem szeken, vagy ahol ö megfordult. Nekem eleg sok mindentöl hanyingerem van, igy ilyen nyalazasos dolog szoba sem jöhet a sajat gyerekem utan sem. Porszivozni most mar minden eves utan szoktam (de nem az elsö 2 evben!), ezert a porszivo nalunk "rendetlen modon" nincs elpakolva sosem, a nappali sarkaban van, es megis elöfordulnak koszok, ugyanis nassolas, ill. ha papirgalacsinokat gyart vagy eppen kivag valamit - egyszerüen fontosabbnak tartom a kezügyessege fejlödese szempontjabol, minthogy szedegessem utana az esetlegesen beesö vendegek kedveert. :) Azert nincs allatunk, mert az is rengeteg idö, ezt inkabb masra forditom. Elejetöl fogva ugy szoktatom a gyerekeket, hogy egyszerre csak 1 jatek legyen elö, utana elpakolni. Ehhez persze meg neha most, 4 evesen meg az en segitsegem is kell (!!), es ez rengeteg idöt-energiat elvett föleg az elsö evekben.


A helyedben beszelgetnek vele ezekröl, hiszen ezert vagytok baratnök vagy? Ennyi sztem belefer egy baratsagba.Ha beszel a megvaltozott eleteröl, csak jobban megerted. Megkerdeznem, miota nem aludt, es ha segiteni akarsz, van-e segitsegre szüksege valamiben? Baratnökent a helyeben nem sertödnek meg, ha nemet mondassz barmire. :) A nyalazasos dologrol nyiltan megmondanam, hogy ne haragudjon, de ettöl en undorodom, es lehet, hogyha majd lesz gyerekem, mashogy latom, de megkernem, vegye figyelembe, hogy most zavar az ilyesmi.

(38 nö)

2013. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 1 éves a kisfiam és a lányom 4 éves, én 27 éves vagyok!!!És akkor mi van? Szerinted ez érdekel valakit kedves 22-es? Nem mosok ablakot minden héten és sokszor kupi van. Akinek nem tetszik nem jön el hozzánk. Semmi segítségem, úgy oldom meg ahogy tudom.

Ki lehet embereket gúnyolni, el lehet mondani, hogy retek van, kosz van rendetlenség van, de Te kedves kérdező csak a külsőségeket látod. Lehet hogy van egy szülés utáni depressziója a barátnődnek ami egyszerűen nem oldódik meg. Lehet esténként cirkusz, veszekedés a párjával ami minden energiáját leszívja és Te nem is tudsz erről. Nem mindenki úgy vezeti le a feszültséget, hogy takarít.

Mikor az én lányom másfél éves volt, olyan eleven sőt rossz gyerek volt, hogy szinte belebetegedtem. A férjem este 7-re járt haza, anyukám anyósom sehol. Az ajtót nem nyitotta ránk senki. Depressziós lettem a gyerekem minden hónapban befulladt. Rettegtem az éjszakáktól és valahogy meg kellett oldani a gondokat és a félelmeken úrrá kellett lenni. Én angolul kezdtem tanulni és minden szabad percemben tanultam. Van ilyen is. Áss a dolgok mélyére, ne ítélkezz!

2013. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nekem van két pici gyerekem ,de van idom takaritani, max kedvem nincs. :) De nemkell félreérteni ,még ha nincs is kedvem is megcsinálom. Egesz takaritás nemtobb két oránál ha a gyerekek alszanak ,és egyebkén én ugy takaritok ,hogy egyik nap a konyhát,masik nap az ebédlot stb stb...szoval ez hulyeség ,hogy valakinek nincs ideje takaritani ,egy gyerek nincs fent non stop...

Hát igen ,amugy ilyenek a gyerekek...:D mindig osszekennek valamit,szerintem ez normális és nem a barátnod hibája,ha nagyobb lessz a kicsi már nemfog maszatolni-persze itt sem azt értem ,hogy csokis kézzel futkosson a lakasba meg ilyenek ...De a maszatolás az elofordul.Tényleg kimossa a mosogép,bár én azért bocsánatot kérnék ,akárkirol is lenne szo...

Joszivu a kisgyerek, etetni akar :) az tény hogy nemtul guszta,én sem ennem meg más kisgyereke után ...

Majd ha lessz gyereked biztos máshogy fogod látni ezeket a kisgyerek dolokot,bár nemazt mondtam ,hogy itt nincs igazad.

2013. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!