Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek benti kutyája van és...

Akinek benti kutyája van és kiviszi sétálni utána állandóan törli a lábát, hogy ne vigye be a piszkot? Főleg ahol kisgyerek van!

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bar gyerkoc meg nincs, de igen, mindig megtorlom a kutyam labat seta utan :)
2013. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez alap, hogy letöröljük a kutya lábát, ha kint járunk. Mi sem trappolunk végig utcai cipőben a lakáson.
2013. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Családiban lakunk van 2 kinti kutyánk és tegnap az utcán találtunk egy yorkit és befogadtuk idéglenesen. Elég kis faluban élünk meg kiraktam egy közösségi oldlara,hogy nálunk van de nem jelentkeztek érte. Nem tudom mi legyen vele. Félek behozni a lakásba van egy másél éves kislányom és nagyobb fiam. Elég csintalan a lányom nemtudom,hogy bírnám még mellette a kutyát is ápolni mindig. Még elég sűrűn a szájába veszi a kezét is!
2013. ápr. 2. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Csak akkor ha sarasak. A yorkit nehogy kiragd a kertbe nem bírja. Lakáson belül kell megoldani, hoyg felügyelet nélkül ne legyenek együtt.
2013. ápr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Mi tanyán lakunk, bejárós a kutya (óriás schnauzer), de csak a konyhába és az előszobába jön be. Mivel mi is gyakran jövünk/megyünk ki/be, adott esetben sáros gumicsizmával is, meg a tűzifa is eléggé koszol, ezért a konyha sajnos olyan amilyen. Én nem törölgetem a kutya lábát, nem lenne rá energiám naponta mondjuk 20 alkalommal... A gyerekek 1 és 3 évesek, a kisebbik a négykázlábazós korban van, alkalmanként felszedi a sárdarabkát, megvizsgálja, és igen, estére kifejezetten koszos a zonija meg a lábszárvédője. Van mosógép. Én ezen nem aggódom. Csak akkor mosdik a kutya, ha nagyon gáz a helyzet, pl múltkor egy tehenészetben voltunk és csupa trágyalé lett, na akkor ment egyenesen a zuhany alá.


A ti esetetekben szerintem az lenne a lényeg, hogy az új kutyának kijelölj világos határokat (most még az elején a legkönnyebb), hogy rögtön tudja, meddig mehet (pl csak az előszobába), így nem járkál össze mindent. De mivel ez nyilván lakáskutya volt azelőtt is, hogy megtaláltátok, biztosan ismeri a séta utáni lábtörlés/lábmosás rituáléját, és egy ilyen zsebkutyánál ez nem is gond, felkapod, beállítod a mosdóba, egy perc alatt kész van.

2013. ápr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még nincs gyerek, de a kutyát első perctől kezdve úgy szoktattuk, hogy séta után lábmosás következik, már magától ugrana be a kádba, ha felérné.:) A yorki még kisebb is, mint a miénk, úgyhogy könnyű megmosni séták után. Annyi, hogy szerintem ne hagy, hogy ki-be járkáljon. Naponta 3-4 alkalommal engedd ki, vagy vidd el sétálni és ennyi. Valószínűleg ezelőtt is benti kutya lehetett, úgyhogy nem is lesz igénye másra.


A gyerekkel én sem hagynám egyedül, de tulajdonképpen semmilyen kutyát nem hagynék egyedül egy gyerekkel még a sajátomat sem. Jól írták előttem, hogy le kell fixálni a határokat, ameddig elmehet a blöki vagy esetleg el is lehet keríteni egy bizonyos területen és így nem is kerülhetnek közel egymáshoz, ha te egy fél percig nem figyelsz valamiért. Azért a kutya érezze, hogy nem ő a főnök!

2013. ápr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!