Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire nincs idő/ener...

Tényleg ennyire nincs idő/energia takarítani egy kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek van egy 1,5 éves gyereke. Amióta megszületett én járok hozzájuk látogatóba, de sajnos egyre kevésbé van kedvem odamenni. Gyakorlatilag most már sehova sem tudok leülni úgy, hogy legalább morzsás ne legyek. A tűzhelye olyan, mint amit már hónapok óta nem takarítottak, a mikró meg mintha évek óta nem nyúltak volna hozzá. A múltkor bepillantottam a hűtőjükbe is, de ott is zsírtól kezdve, morzsán keresztül kaja darabokig minden volt. Pedig nagyon modern szép lakásuk van (a pasijáé), de amikor látom, hogy a gyerek elejt valamit a szőnyegre és barátnőm felveszi és elkeni a maradékot azért igencsak ledöbbenek. A múltkor felhoztam a témát óvatosan, szóval nem konkrétan az ő lakásukra kivetítve és azt mondta, hogy örül, ha elalszik a gyerek akkor ő is pihenni akar, nem takarítani. Pedig amikor ott vagyok, akkor ő is csak ül a földön a gyerek mellett és vagy nézik a tévét vagy játszanak. Arról nem is beszélve, hogy millió és egy játéka van a gyereknek, mindegyik szanaszét szórva, lépni sem lehet a lakásban.:S


A másik, ami egyre jobban zavar, hogy a gyerek gyakorlatilag minden alkalommal összekeni a ruhámat valamivel, vagy összenyálaz, amivel nem is lett volna gond, de azon azért kicsit elgondolkodtam, mikor azt mondta a barátnőm, hogy "jajj, azért van a mosógép". Nem mondom, hogy most háborodjon fel, de azért egy "bocs" jól esett volna. A másik meg, amikor a gyerek veszi a ropit, könyékig a szájába nyúl vele, aztán nyomja az én számba és amikor megemlítem, hogy nem túl guszta, akkor azt a választ kapom, hogy "nem halok bele egy kis nyálba".


Nekem még nincs gyerekem, így nem akarok ítélkezni, de egyre taszítóbb nekem a helyzet. Velem van a baj? Nekem kellene kicsit átprogramozni az agyam? Nagyon szeretem a gyerekeket, ők is engem, de ez már nekem egy kicsit sok. Nyilván a saját gyerekem nyála nem fog így zavarni, de azért úgy gondolom, hogy elnézést kérek majd, ha másokat összepiszkol. Anyukák ti mit gondoltok erről?:)


2013. ápr. 5. 07:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
70%

Ezek azért kicsit durva dolgok, ne ez legyen már a normális!

A szétszórt játékokkal nincs baj, meg úgy általában a renddel sem. De Tisztaság legyen. Mikro, gáztűzhely, morzsák - ezek alapvető dolgok. Nem csak a tisztaság miatt, hanem mert egészségtelen is.

2013. ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Gottacska ***** válasza:
100%
Szerintem sem túl normális dolog de ha tényleg a barátnőd akkor megpróbálod elfogadni vagy akkor hanyagold! Nem értem mit csinálok rosszul nálam minden nap porszívózni kell és felmosni mert csupa kosz a föld, már elegem van belőle! Nekem 5 hós a kislányom de mindent megtudok csinálni tőle és van elég időnk játszani is! Én mikor alszik mint most is félig netezek félig ruhákat hajtogatok!
2013. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Húha, nem számítottam ennyi válaszra!:) Próbálok mindenre reagálni!


Nem mondanám, hogy lusta a barátnőm, mert végtelen energiát tud fektetni bizonyos dolgokba, inkább azt látom, hogy őt nem zavarja a fennálló helyzet. A gyereknevelési módszereibe pláne nem akarok beleszólni, mert amíg nekem nincs gyerekem honnan tudhatnám? Másrészt meg amúgy sincs közöm hozzá. Azt vallom, hogy mindenkinek joga van úgy elrontani a saját gyerekét ahogy tetszik!:-)


"Kedves" 2. válaszoló nem értem miért kellett így válaszolnod. Egyrészt én sem vagyok egy tisztaságmániás ember, nálunk is van, hogy kupi van, ott van hagyva a mosatlan stb. de ha jön valaki hozzánk, akkor úgy puccba vágom a lakást, hogy senki nem mondja meg, hogy egy órája hogy nézett ki a lakás. És pont hogy a rokonok és barátok/ismerősök előtt fontos ez, mert engem minősít a környezet, amiben élek és az ő véleményük sokkal fontosabb nekem, mint egy idegené.


Ahogy írtam valószínűnek tartom, hogy az én gyerekem nyála nem fog zavarni, de másé akkor is fog. Nem mondtam, hogy én tökéletes leszek és a gyerekem sem fog nyáladzani, mert nem vagyok hülye.:-) Viszont pont azért kérdeztem az anyukák véleményét, mert ilyen irányú tapasztalattal nem rendelkezem. Semmi szükség nem volt a cinizmusodra.



Ezek szerint a játékok szétdobálását én reagáltam túl. Igazából még csak a saját gyerekkoromból tudok kiindulni és nekem egész gyerekkoromban összesen nem volt feleennyi játékom, valamilyen szintem feleslegesnek is tartom, mert a töredékével játszik csak. De itt lép életbe az elmélet, hogy ehhez nem sok közöm van!:-)


Volt már többször, hogy bekaptam a ropit még ha nyálas is volt, csak akkor nem tudom rávenni magam, amikor gyakorlatilag csepeg a nyál a kezéről.:-S


Írta valaki, hogy nem szeretné ha a gyerek szájába kerülne felnőtt nyála. Ha a barátnőm gyereke a torkomig nyomja a kaját óhatatlanul rákerül a kezére az én nyálam is, amit utána ismét a szájába vesz, úgyhogy bizony kölcsönös nyálcsere történik.:-)


Le a kalappal egyébként előttetek, hogy ilyen ügyesen osztjátok be az időtöket, remélem nekem is menni fog!:-) Köszönöm, hogy még rám is időt szakítottatok!;-) Nagyon hasznos válaszokat kaptam.

2013. ápr. 5. 09:42
 14/32 anonim ***** válasza:
70%

Nem olvastam el a hozzaszolasokat,de nekem kettö gyerekem van ,egyik 3 masik 4 .Soha sem volt itt anyos ,anya stb,külföldön èlek.Szoval magamra lettem utalva mivel ferjem is dolgozik ejjel nappal.Nem fut a házam.Azt az egy masfel orat eltöltøm takaritassal,minden nap valamilyen helyiseget kifogok,amit alaposan takaritok.Pl ma wc.Nem igenyel 15 percnel tovabb,de ragyog.Porszivoznom naponta kell pont a morzsa miatt,de az sem tart tovabb 15 percnel(ket szoba egy nappali,plussz elötér.Ablakot nyitni fel percbe tart.A gaztüzhelyet fözes utan egyböl takaritom,igy nem ragad a kosztol,tehat nem kell legközelebb orakig surolni.Maradek fél orában beágyazok,elmosogatok.Aztan delutan seperc alatt felmosom a padlot ,nem igenyel sok idöt.Hetvegen a parom itthon van olyankor port törlök,mosok,vasalok.Igy a hetköznap nincs sok dolgom

Jatekoknak meg van gurulos müanyag láda,igy csak gyorsba bele dobalom a jatekokat.A te baratnöd szerintem vár egy kis támogatasra,mi lenne ha segitenel neki?Mondjuk felporszivozol,szivessegböl,ö meg addig a jatekokat rendbe teszi?Nekem is volt ilyen baratnöm,es en szo nelkül elmosogattam neki,pedig ellenezte,de aztan csak jol esett neki:)

2013. ápr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a helyzet, hogy a férjem nagyon sokat segít!

2 éves fiú gyermekünk van ö álladó odafigyelést igényel, sokat foglalkozom vele, sokat játszunk. De minden nap félpózszívózók, van hogy többször is, a fiam is segít!

Felmosás 2naponta, pór törölgetés minden hétvégén együtt csinálja a kis család :) De ha valamiért nem tudom megcsinálni megcsinálja a férjem. Nálunk muszáj a rendszeres takarítás mert állatkáink is vannak, kutya, tengerimalac,..stb. A tengerimalac ugrik kettőt és kinn a forgács, a kutyának hullik a szőre, ha nem porszívóznék fel rendszeresen akkor káosz lenne... Benne van a napirendünkbe egy kis takarítás minden nap. A játékok nálunk is szét vannak szórva sokszor, de mindig elpakoltatom vele, ha már nem játszik vele, vagy ha megyünk valahová, akkor előtte :)

2013. ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
49%

Én anya szempontból nézem a dolgokat: Ne menj oda ha zavar. Nálunk sincs katonás rend mióta gyerekem van, sőt, a nappaliban van morzsa bizony, a játékok szertszét hevernek ugyanis nem szaladgálok másodpercenként összepakolni a gyerek után. A gyerekem itthon van, azt csinál amit akar bizonyos keretek között. Nem engedem a csillárra mászni, de csak azért nem fogom nem engedni szétpakolni a játékokat, mert jön egy hm...'barátnő' akit ez zavar,és amint kiteszi a lábát kibeszél.

Tudod mit mondok én neked, csináld utána. Aztán majd nyilatkozz.

2013. ápr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Segítenék neki szívesen, de ismerem annyira, hogy igencsak megsértődne, ha egyáltalán szóba hoznám a dolgot!:-( Van mosogató gépük szóval abban nem tudnék segíteni, mert nem értek hozzá!:-P Viccet félretéve igencsak hülyének nézne ha nekiállnék ott takarítani és őszintén szólva nekem is rosszul esne, ha valaki ezt csinálná nálunk.


Már mondtam, hogy a játékok szétpakolását nem láttam reálisan, nem kell leharapni a fejem! Egyébként senki sem beszélt katonás rendről, mégis itt is van elég sok példa, hogy 2 gyerek mellett is tudnak mások rendet, de legalább bizonyos szintű tisztaságot tartani, szóval ezek szerint nem lehetetlen. És ezt is anyák írták.


Az idézőjeles barátnőt pedig nem tudom milyen alapon írtad, amikor egyáltalán nem is ismersz. Amúgy kibeszélésnek egyrészt akkor számítana a dolog, ha úgy adtam volna elő, hogy " képzeljétek a barátnőm egy disznóólban él, ugye milyen gusztustalan?", de közel sem erről szólt a kérdésem. Másrészt ha olyannak mondanám, aki ismeri őt, akkor lenne jelentősége, mert talán elítélné, de mivel ez egy névtelen oldal, még véletlenül sem fogja senki megtudni, hogy kiről is van szó, így kárt sem okozok.

2013. ápr. 5. 10:35
 18/32 A kérdező kommentje:
Ja és elhiheted, hogy meg fogom próbálni a legjobban csinálni és valószínűleg gyerek mellett is zavarni fog, hogy úszik a zsírban a mikró. És ez közel sem a katonás rend kategória. Egyébként mi is ketten vagyunk testvérek mégis állandó rendet és tisztaságot tartott édesanyánk munka mellett is. Nyilván 1,5 éves koromra nem emlékszem, de biztos akkor is zavarta a kosz.:-)
2013. ápr. 5. 10:42
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején mi is elhatároztuk, hogy nem lesz egy kamionnyi játékuk, mert teljesen felesleges. Csakhogy van négy nagyszülőjük (ráadásul após és anyós külön, szóval mindkettőtől jön ajándék), számtalan nagynéni, nagybácsi, családi barát, így egy-egy ünnep alkalmával annyi játékot kapnak, hogy a nagy részét bontatlanul el szoktuk tenni szűkösebb időkre. Most szombaton vettünk elő egy kisautót, amit a kisfiam kapott karácsonyra, de még mindig van, amihez hozzá sem nyúltunk. Néha mi is elborzadunk a csomó cucc láttán, nem így terveztük.
2013. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
88%

Igazad is meg nem is :)

Valóban nem kell elviselned a nyálazást ,kenést stb-t...


A pakolás háát.Én imádom amikor olyan anyukák oktatnak akiknek más dolguk sincs mint a gyerekek és a háztartás.

Nekem rengeteg munkám van , gyakran éjszaka is .Fut a lakás,mert ha lehet gyerekekkel vagyok.Nem szégyen szerintem.Az ha valaki lustaságból kupis az egy dolog. De ne mindenki a saját kis életéből induljon ki ,hányan írják hogy unatkoznak ,stb...nevetnem kell

2013. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!