Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire nincs idő/ener...

Tényleg ennyire nincs idő/energia takarítani egy kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek van egy 1,5 éves gyereke. Amióta megszületett én járok hozzájuk látogatóba, de sajnos egyre kevésbé van kedvem odamenni. Gyakorlatilag most már sehova sem tudok leülni úgy, hogy legalább morzsás ne legyek. A tűzhelye olyan, mint amit már hónapok óta nem takarítottak, a mikró meg mintha évek óta nem nyúltak volna hozzá. A múltkor bepillantottam a hűtőjükbe is, de ott is zsírtól kezdve, morzsán keresztül kaja darabokig minden volt. Pedig nagyon modern szép lakásuk van (a pasijáé), de amikor látom, hogy a gyerek elejt valamit a szőnyegre és barátnőm felveszi és elkeni a maradékot azért igencsak ledöbbenek. A múltkor felhoztam a témát óvatosan, szóval nem konkrétan az ő lakásukra kivetítve és azt mondta, hogy örül, ha elalszik a gyerek akkor ő is pihenni akar, nem takarítani. Pedig amikor ott vagyok, akkor ő is csak ül a földön a gyerek mellett és vagy nézik a tévét vagy játszanak. Arról nem is beszélve, hogy millió és egy játéka van a gyereknek, mindegyik szanaszét szórva, lépni sem lehet a lakásban.:S


A másik, ami egyre jobban zavar, hogy a gyerek gyakorlatilag minden alkalommal összekeni a ruhámat valamivel, vagy összenyálaz, amivel nem is lett volna gond, de azon azért kicsit elgondolkodtam, mikor azt mondta a barátnőm, hogy "jajj, azért van a mosógép". Nem mondom, hogy most háborodjon fel, de azért egy "bocs" jól esett volna. A másik meg, amikor a gyerek veszi a ropit, könyékig a szájába nyúl vele, aztán nyomja az én számba és amikor megemlítem, hogy nem túl guszta, akkor azt a választ kapom, hogy "nem halok bele egy kis nyálba".


Nekem még nincs gyerekem, így nem akarok ítélkezni, de egyre taszítóbb nekem a helyzet. Velem van a baj? Nekem kellene kicsit átprogramozni az agyam? Nagyon szeretem a gyerekeket, ők is engem, de ez már nekem egy kicsit sok. Nyilván a saját gyerekem nyála nem fog így zavarni, de azért úgy gondolom, hogy elnézést kérek majd, ha másokat összepiszkol. Anyukák ti mit gondoltok erről?:)


2013. ápr. 5. 07:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
25%

A barátnőd lusta és elkényezteti a gyereket.

Ha beosztaná az idejét, és a gyereken kívül mással is törődne, akkor juta ideje a takarításra és saját magára is.

Sajnos, mostanában divat csak a gyerekkel törődni.

2013. ápr. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy azt hiszi, hogy te a legjobb barátnője vagy és előtted nem kell puccba vágni a lakást. Ha ennyire zavar hogy a gyerek nyáladzik, ne menj oda ennyi. Majd ha neked lesz gyereked, te majd megmutatod, hogy mennyire rendbe lehet tartani mindent és a te gyereked majd nem nyáladzik...
2013. ápr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
54%

Nekem 2 gyerek mellett is jut idöm takarítani.

Hozzánk szinte mindig beeshet valaki, mert nincs kosz, max játékok szétdobálva, de az kb fél perc össze rakodni.


2,5 éves és 9 hónaposom van, mindegyik otthon, és családi házat kerttel csinálok telejsen egyedül. Elsö segítség 500km-re lakik.

Nem mondom, hogy szuper csilli villi minden, de hetente 2x porszívozom végig a lakást, takarítom ki a fürdöket (ez hétfö és péntek).

Ès minden nap söprök és kb napi 2-3x rakodok és törlök le mindent a konyhában.

Ès soha nem csinálok semmit amikor a gyerekek alszanak, akkor netezek. De rengeteget járunk ki ez mellett, és játszásra is van sok idö.

2013. ápr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen normális, hogy így gondolkodsz, amíg nincs gyereked. Bizonyos dolgokban igazad van, például ha beléd ken valamit a gyerek, tényleg illene bocsánatot kérni, meg minimális takarítás sem ártana a kicsi mellett, de ahol egy másfél éves van, ott normális, ha szanaszéjjel vannak a játékok.

A ropis esetben meg igazad van, hogy nem szeretted volna egy idegen gyerek nyálas ropiját megenni, de a sajátodét valószínűleg meg fogod enni. Komolyan. :) A barátnőd meg elfeledkezett arról, hogy a gyerek anyja nem te vagy, így nem állhatsz hozzá ugyanúgy.

2013. ápr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a saját gyereked nyála, pisije, kakija nem fog zavarni, de másét én sem szeretem. :) Az én gyerekem is néha összepiszkol valakit, de az a minimum, hogy elnézést kérjek, gyerek, előfordul az ilyesmi...

Én azóta sokkal többet takarítok, mióta itthon vagyok. Előtte csak hétvégén tettem, most inkább hétköznap (hogy szabad legyen a hétvége), de többször is. A játékokat naponta többször is a helyére teszem, mondjuk reménytelen rendet rakni, amikor játszik... :) Persze, nincs patyolat, mert mire az egyik helyen végzek, a másikon már szétrámolt, művel alamit, de próbálkozom rendet, tisztaságot tartani.

Kaja nálunk is landol itt-ott, gyerek mellett gyakori, de megpróbálom eltűntetni. Sajna a falon már van pár kézlenyomat (fehér a fal), de hamarosan apa kijavítja.

Fura a barátnőd...

Az én gyerekem lassan 2 éves.

2013. ápr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
3-as leborulok előtted!
2013. ápr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1,5 éves ikreim vannak!

Hát, mit mondjak...nehéz. Óriási szrvezést igényel pl. egy nagytakarítás, de a minden napos rendrakást meg lehet oldani a gyerek mellett is. Igaz nem megy olyan hipp-hopp mint gyerek nélkül, de azért lassan eltud az ember pakolászni. A leesett morzsákat azonnal felveszem, sőt már a lányokat is arra tanítom hogy szedegessék fel és adják anyának!

A gusztustlan hűtőhöz nem tudok mit hozzá fűzni. Igénytelen és kész.


Nyál. :))

Nekem van egy barátbnőm, olyan idős kislánya van mint az enyémek. Nagyon szeretjük egymás gyerekeit, és bizony volt már rá pl. hogy megettem amit a számba tuszkolt. Na és? Az ő szájukban még nincsenek minden féle gusztustalan dolgok. Azt nem szeretném, ha gyerek szájába kerülne felnőtt nyála,mert ott már vannak kórokozók, de fordítva belefér.


Az enyémek nem nagyon szoktak senkit összekenni, mert az etető székben esznek, és utána megtörlöm a kezüket. Ha meg játszás közben nasiznak akkor is van a kezemben egy nedves törlőkendő és megtörlöm, ha látom hogy szükséges.


Szóval az biztos, hogy a barátnőd kissé elhagyja magát, de ez őt minősíti és a férjét!

2013. ápr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
41%
Én konkrétan rendmániás vagyok. Az első 2 hónapban, bizny kevesebb idő jutott a takarításra. Mostanra már megoldom. Szerintem ez a rend dolog attól is függ. kiennyire igényes. Én utálom ha kosz vagy por van, ezért az 5 hónapos babám mellett is tudok takarítani. Nem bírom elnézni a rendetlenséget.Ha elindul a kicsi fiam, meg majd pakolászik, akkor biztosan égnek áll majd a hajam, de ez így van rendjén. A nap végén majd megpróbálok rendet rakni megint :). Majd meglátjuk, hogy sikerül majd :).
2013. ápr. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy két és fél évesem és egy 10 hónaposom van itthon (panelban).

Főzni hajnalban tudok, így mire felkelnek a gyermekeim, már nagyrészt kész.

Mikor felrakom a kaját, közben meg tudok kényelmesen fürödni.

Szinte minden reggel porszívózok, felmosni délután szoktam, mikor alszanak.

Jó, néha a mosogatást a fürdő takarítást halogatom.

Szóval nincs patyolat tisztaság, de nem is kell kimenekülnie senkinek.

Nagyon nehéz jól beosztani az időt, hogy mindenre jusson idő, de főképp a gyermekeim ne legyenek ez miatt elhanyagolva.

Minden nap sétálunk, játszunk (külön-külön is szánok rájuk időt és együtt is játszom velük).

Ráadásul napi 1 órát elvesz a napunkból az, hogy mindkettővel TSMT tornázom itthon, szintén egyedül (a plédes gyakorlatokat is, mert a férjem estig dolgozik és nincs segítségem-aki tudja milyen ez a torna, az tudja miről beszélek, még szerencse, hogy a nagyobbam az átlagnál jóval vékonyabb és kisebb, így elbírom.)

Tévézni nem szoktam a gyermekekkel, a neten néha megnézünk a nagyobbal egy öt perces bogyó és babócát vagy meghallgatunk egy-két zenét, aztán neki elég is ennyi.

Ide akkor szoktam írni, ha alszanak és épp nincs más dolgom.

Engem nem zavar a más gyermek nyála sem, mert mióta nekem is van, másképp látom ezt.

2013. ápr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok mint a 3as válaszadó :-) szuper tisztaság nincs,de az alapvető igen! 3,5 es másfel éves fiaink vannak,a nagy állandóan beteg,nagyon keveset jár oviba! Nálunk a titok nyitja az hogy előttük felkelek főzni es meggyújtani a tüzet! Kb 1órával hamarabb! Én is csinálok kertet! Ha az idő engedi akkor sétálunk napi 2x,vagy csak az udvaron vagyunk! Es alvásidőben van hogy csinálom a dolgom van hogy pihenek! De mire ők kelnek addigra elmosogatok es felsoprök/felmosok! Úgy látom amúgy h én pl 2gyerek mellett jobban be tudom osztani az időm mint mikor csak a nagy volt! Akkor én is kényelmesebb voltam,igaz többet foglalkoztam Vele mint most a kettővel! De nálunk tényleg sokat számít hogy előttük kelek! Es így is minden este megyek futni,akkor a férjem van veluk,es ezt is fontosnak tartom h legyenek csak az Apaval!
2013. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!