Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meg lehet keresztelni az 1...

Meg lehet keresztelni az 1 éves kis fiamat?

Figyelt kérdés
Én római katolikus vagyok, de a párom nincs megkeresztelve. Mi a feltétele a keresztelésnek? Keresztszülők kik lehetnek, milyen papír kell hozzá? Anyagi része van? Mi a feltétele, hogy katolikus/református vagy evangélikus legyen?

2013. márc. 20. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom legalább az egyik szülőnek azt a vallást kell vallania amire szeretnék keresztelni a gyermeket. Templom válogatja, nálunk elég ha a keresztszülő azt a vallást vallja. Anyagi vonzata nálunk nincs ha a körzetbe található templomban tartjuk a keresztelőt. De van templom ahol kérnek templomi költségek hozzájárulását. (ha más nem a papnak kell vinni egy kis kaját és bort) Bárki lehet keresztszülő aki azt a vallás vallja. Egy keresztszülő is elegendő. A keresztszülő személyigazolványa és kereszt levele kell. Ti választjátok meg a vallását. Nálunk a fent említett dolgok vannak, de lehet, hogy más vallás más szokás.
2013. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Keresztszülő bárki lehet aki meg van keresztelve, akár még a nagyszülők is, vagy egy barát is.

Anyagi része annyi van, hogy illik adományozni a templomnak ilyenkor mondjuk 5000Ft-ot.

2013. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

én nem vagyok megkeresztelve, valahogy így hozta az élet, pedig évekig jártam hittanra és 3 évig minden vasárnap templomban énekeltem :D

na ebbe a templomban szerettem volna megkeresztelni a fiamat, el is mentem az ismerős lelkészhez (református) és feltételnek szabott fél év httant nekem, majd meg kellett volna keresztelkednem, azután fél évig a férjemmel házastársi mittudoménimire kellett volna járnunk :)


a férjem római, elmentünk a közeli római katolikus templomba, a pap nagyon örültünk nekünk, annyit kért, hogy ígérjük meg, keresztény szellemben neveljük majd a gyerekünket.

ezt megtettük, 1 hétre rá volt a keresztelő :)


szóval ez pap/lelkész függő, menj el, kérdezd meg, nálatok mik a feltételek.


a keresztszülőknél egyébként elég általános, mindkettő meg legyen keresztelve, erről vinniük kell a keresztlevelet.

2013. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
Katolikus keresztelo feltétele, hogy a szülőknek katolikus esküvőjuk is volt, illetve a leendő keresztszulok s megvannak keresztelve katolikus kent.
2013. márc. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus keresztelést a gyermek keresztelése esetén legalább a szülők egyikének kell kérni, lehetőleg a lakóhely szerint illetékes templomban, de megfelelő okból kérhetik más plébánián is. Az Egyház kéri, hogy a szülők illetve keresztszülők, az első gyermekük keresztelése előtt oktatáson vegyenek részt. (Ez 7 év alatti gyermek keresztelése esetén szükséges.)

A kereszteléshez szükséges, hogy legalább az egyik szülő vállalja a gyermek katolikus nevelését. A gyermek katolikus nevelésére vonatkozó ígéretet nem lehet komolyan venni, ha a szülők más (idősebb) gyermeküket korábban hitoktatásra nem járatták, ebben az esetben a keresztelőt megtartani nem lehet. A gyermek megkeresztelésének nem feltétele, hogy a szülők egyházilag rendezett házasságban éljenek. (A gyerek erről nem tehet.)

Keresztszülő lehet az a tizenhatodik életévét betöltött személy, aki alkalmas, és szándékozik is ezt a tisztséget viselni; aki katolikus, a hithez és a vállalandó tisztséghez méltó életet él; nem apja vagy anyja a keresztelendőnek. Ha a keresztelést végző pap nem tud meggyőződni a keresztszülők alkalmasságáról, saját plébánosuktól kér keresztszülői igazolást.

Aki a keresztszülőség feltételeinek nem felel meg, azt tanúként lehet bejegyezni az anyakönyvbe, ha nincs keresztszülő, akkor a tanú jelenléte is elegendő a keresztség kiszolgáltatásához.

Ha a szülők egyike sem katolikus, de mégis a katolikus keresztelést kérik gyermekük számára, meg kell jelölniük olyan személyt, aki a gyermek katolikus nevelését vállalja, és a keresztszülőség feltételeinek megfelel, a gyermekkel azonos településen lakik, és segíteni fogja katolikus nevelését.

A felnőtt keresztelésre jelentkezőket személyesen és gondosan fel kell készíteni. Ez a felkészülés a keresztény életbe való fokozatos bekapcsolódást is megkívánja, vagyis a szentmiséken való hiánytalan részvételt. Nem bocsátható keresztelésre az a felnőtt, aki érvénytelen, és egyházilag nem is rendezhető házasságban él.

Felnőttek keresztelése esetén egyazon szertartás keretében kötelező a bérmálás és az Eukarisztia szentségének kiszolgáltatása is.

A KERESZTELÉS SZÜKSÉGES FELTÉTELEI:



- A KERESZTELENDŐ GYERMEK, NAGYOBB ISKOLÁS KORÚ TESTVÉRE HITTANOS!


- LEGALÁBB AZ EGYIK SZÜLŐ KATOLIKUS VALLÁSÚ!


- A KERESZTSZÜLŐ CSAK ÉS KIZÁRÓLAG KATOLIKUS VALLÁSÚ SZEMÉLY LEHET!


- HA A SZÜLŐ NEM OTT LAKIK, AHOL A KERESZTELÉS LESZ, A LAKÓHELY SZERINTI PLÉBÁNOSÁTÓL ÍRÁSBELI ENGEDÉLYT HOZ, HOGY MÁSHOL LEHESSEN GYERMEKE KERESZTELÉSÉT MEGTARTANI, NE A LAKÓHELYÉN!


- HA A SZÜLŐK EGYHÁZI HÁZASSÁGOT NEM KÖTÖTTEK, AZ A GYERMEK KERESZTELÉSÉNEK NEM AKADÁLYA, DE TUDOMÁSUL KELL VENNIÜK, HOGY AZ ANYAKÖNYVBE BEJEGYZÉSRE KERÜL A GYERMEK TÖRVÉNYTELEN SZÁRMAZÁSA.


- A SZÜLŐK ÉS A KERESZTSZÜLŐK AZ EGYHÁZKÖZSÉGI HOZZÁJÁRULÁST (egyházadó/párbér) ÉVEK ÓTA TISZTELETTEL-BECSÜLETTEL MEGFIZETTÉK, VAGY AZ ELMARADÁST VISSZAMENŐLEG A KERESZTELÉS ELŐTT MEGFIZETTÉK!

2013. márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Utolsó hülyeséget ne írj, az én barátnőmék sincsenek összeházasodva, mégis mindkettő gyerekük meg van keresztelve.
2013. márc. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, olvasd át még egyszer az előtted szólót:



- HA A SZÜLŐK EGYHÁZI HÁZASSÁGOT NEM KÖTÖTTEK, AZ A GYERMEK KERESZTELÉSÉNEK NEM AKADÁLYA, DE TUDOMÁSUL KELL VENNIÜK, HOGY AZ ANYAKÖNYVBE BEJEGYZÉSRE KERÜL A GYERMEK TÖRVÉNYTELEN SZÁRMAZÁSA.

2013. márc. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem neked hanem a 4-nek szántam.
2013. márc. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az ötös válaszoló teljesen pontosan, korrekten leírt mindent. Én csak ismételném
2013. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az 5.ös válaszolót kiegészíteném még annyival hogy keresztszülő elvált ember nem lehet.(nálunk ezt mondta legalábbis a pap)
2013. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!