Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova, milyen vizsgálatra...

Hova, milyen vizsgálatra vigyem a 2,5éves fiamat, aki 2 hónapja folyamatosan köhög szinte fulladásig?

Figyelt kérdés

kb 2hónapja köhög,főleg éjjel,meg ha fekszik,de napközbe is,de annyira,hogy majd meg fullad.nem 1x mondtam már a dokinak,aki állandóan köptetőt ir fel neki,ami semmit nem használ,meg nem adhatom neki a végtelenségig.

Ha beteg,akkor is köhög,akkor még rosszabb,mert sokszor a hányásig köhög,mondjuk ilyenkor a váladék amit nem tud kiköpni,az is közrejátszik a hányásban,de ha nem nem beteg éppen,a köhögés nem szűnik meg egyáltalán,a fulladásig köhög.

Leginkább hurutos köhögése van.2hétig folyamatosan kapta a köptetőt,de megelégeltem,mert ennyi ideig nem túl jó szedni,főleg ha hatása sincs....köhögés csillapitót is adtam neki,próbáltam többfélét,de semmi nem használ.

Egyszerűen nem tudom hogy mitől van,mi lehet a baj,hova forduljak,milyen orvoshoz,hol kezdjem...stb,mert ez nem normális,és félek nehogy valami komolyabb baja legyen.Van ötletetek milyen területen kellene kivizsgáltatni?A háziorvos egy kalap ..art se ér....

Egyébként mindenhol köhög,tehát ha nagyinál van(bármelyiknél),ott is ez van.

Gondoltam a kruppra,de neki nincs ugató köhögése,meg nem is sipol.


2013. febr. 24. 22:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:

szia.nem neked ajánlottam a múltkor a lándzsás utifű szirupot?

pulmonológushoz kellene elvinni, de oda beutaló kell a gyerekorvostól.

2013. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

köszönöm.Nem hiszem,bár lehet,mert ajánlották már páran,de ilyen kérdést nem nagyon irtam még ki,csak köptetővel kapcsolatban volt valami kérdés.

Beutalót kérek a dokitól,ajánlom neki hogy adjon,ha már semmit nem tud csinálni,mondani mitől köhög a gyerek 2 hónapja....

A pulmonológián mit néznek neki,milyen vizsgálatok lesznek?Allergia,asztma?

2013. febr. 24. 22:32
 3/40 anonim ***** válasza:
azt nem tudom hogy allergiát néznek-e ott, de a hugomnak örökletes asztmája volt (amit hála istennek már kinőtt) és ott vizsgálták ki neki. nála is ez volt hogy szinte mindig köhögött de viszont nála az is közre játszott mikor leszállt a köd. na akkor meg tudott volna fulladni,de neki erős asztmája volt
2013. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
ja és a másik kérdésedre válaszolva , nem tudom hogy miből áll a vizsgálat mert én még nem voltam és remélem a gyerekemnek se kell majd menni. de lehet ha rákeresel arra hogy pulmonológiai vizsgálat akkor leírja hogy mit csinálnak és néznek
2013. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

köszi,értem.Régen,kb 12 éves koromban,nekem is volt asztmám,kaptam gyógyszert,sprayt is,akkor derült ki,befulladtam tesi órán,párszor volt még ilyen,de aztán kinőttem vagy nem tudom,de szerencsére nem volt utána semmi.

Én nem vettem észre hogy a fiamnál esetleg jobban előjönne a köhögés ha köd van,ugyanolyan csúnya hurutosan köhög mindennap,ha esik,ha süt a nap.Remélem kiderül mi baja,mert ez borzasztó,mindig pattanok ki az ágyból,és rohanok be hozzá mert azt hiszem megfullad....

2013. febr. 24. 22:40
 6/40 anonim ***** válasza:
jaj drága jó istenem szegénykém , meg szegény te. nem lennék a helyetekben. akkor reménykedjünk benne hogy csak valami allergia . de a gyerekorvosotok nem gyenge az biztos :(
2013. febr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
amúgy hörgő tágítót írt ki neki? spiropent-et vagy rectodelt-et?
2013. febr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
dehogy irt... :) ez csak az antibiotikumot ismeri....állandóan azt ir neki ha beteg...
2013. febr. 24. 22:58
 9/40 anonim ***** válasza:
pedig mikor az én fiam ( 3 éves) hányásig köhögte magát akkor mindig felírta neki doktornő a spiropent-et. de volt hogy nem használt és annyira köhögött azt hittük megfullad és berohantunk vele a sürgősségire. ott még a spiropent mellé kiírták neki a rectodelt kúpot . ez mindkettő hörgőtágító mert a rengeteg köhögéstől megnyúlik és össze szűkül a hörgőjük . de ezt a drága orvosnak tudnia kellene :(
2013. febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
jobban is teszed ha bementek a pulmonológiára . ott legalább majd megnézi rendesen egy orvos . nem úgy mint ez a sarlatán :( annyira együtt tudok érezni veled mert nem egyszer éltük át ezt a fuldoklós köhögést , de legalább a mi orvosunk próbálkozott
2013. febr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!