Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova, milyen vizsgálatra...

Hova, milyen vizsgálatra vigyem a 2,5éves fiamat, aki 2 hónapja folyamatosan köhög szinte fulladásig?

Figyelt kérdés

kb 2hónapja köhög,főleg éjjel,meg ha fekszik,de napközbe is,de annyira,hogy majd meg fullad.nem 1x mondtam már a dokinak,aki állandóan köptetőt ir fel neki,ami semmit nem használ,meg nem adhatom neki a végtelenségig.

Ha beteg,akkor is köhög,akkor még rosszabb,mert sokszor a hányásig köhög,mondjuk ilyenkor a váladék amit nem tud kiköpni,az is közrejátszik a hányásban,de ha nem nem beteg éppen,a köhögés nem szűnik meg egyáltalán,a fulladásig köhög.

Leginkább hurutos köhögése van.2hétig folyamatosan kapta a köptetőt,de megelégeltem,mert ennyi ideig nem túl jó szedni,főleg ha hatása sincs....köhögés csillapitót is adtam neki,próbáltam többfélét,de semmi nem használ.

Egyszerűen nem tudom hogy mitől van,mi lehet a baj,hova forduljak,milyen orvoshoz,hol kezdjem...stb,mert ez nem normális,és félek nehogy valami komolyabb baja legyen.Van ötletetek milyen területen kellene kivizsgáltatni?A háziorvos egy kalap ..art se ér....

Egyébként mindenhol köhög,tehát ha nagyinál van(bármelyiknél),ott is ez van.

Gondoltam a kruppra,de neki nincs ugató köhögése,meg nem is sipol.


2013. febr. 24. 22:15
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

köszi aranyos vagy :)

Pedig annyiszor megfogadtam már hogy orvost váltok,de aztán mégse...nem is találok,meg aztán itt van 2percre tőlünk,de most már nem érdekel,elfogom vinni máshova.

Ezt a rectodelt kúpot ismerem,mármint sokat olvastam róla a neten,mert azt bújom állandóan,hogy mi baja lehet a fiamnak...ez a kúp van a kruppra is ha roham van,nővéremnek a 2fiai(4,6évesek) is krupposak sajnos.

Már olyan lelkiismeret furdalásom van,hogy miért csak most jut eszembe hogy elvigyem kivizsgáltatni....kitudja mikorra kapunk időpontot,1-2 hónap...szegénynek meg kitudja mi baja.. :( de nem gondoltam volna hogy igy elhúzódik ez a köhögés,és hogy akár komolyabb is lehet...

2013. febr. 24. 23:29
 12/40 anonim ***** válasza:
ezen ne is rágd magad , mert én is vártam volna hogy na hátha ez vagy az használni fog neki . meg ugye az orvosunk is az a tipus aki próbálkozik ( abban az esetben ha lehet és nem veszélyes próbálkozni ) . de mivel a tietekkel nem lehet dűlőre jutni és nem figyel oda akkor tényleg neked kell okosabbnak lenni , és okosabb is vagy , mert te keresed a megoldást!! ne aggódj reméljük nem lesz nagyon hosszú a várakozási idő , de ha végképp nem bírsz el a köhögésével akkor csinálj úgy mint mi: mindenféle beutaló meg előre egyeztetés nélkül berohantuk a gyerekkel a sürgősségire.onnan senkit nem zavarnak el! ez tapasztalat
2013. febr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
köszi!Most majd keresek egy magán pulmonológust,inkább fizetek,csak végre derüljön ki mi baja,és kezeljék.
2013. febr. 24. 23:54
 14/40 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ugyanez a helyzet, csak az én kisfiam mindig kapott hörgőtágítót is (Spiropent) De már én is kezdtem unni, hogy állandóan gyógyszert szed, és amint abbahagyja és újból oviba megyünk, 2-3 nap után visszaesik.

Én elvittem a gyerekeimet sószobába (rengeteg köptetőt kipróbáltunk már, de csak a sószoba után tudott felszakadni neki a váladék)

És mivel a kisfiamnál az állandó betegség horkolással, nyitott szájjal alvással is tárul, ezért elvittem fül-orr-gégészetre, ahol azt mondta a dr.nő, hogy ki kell venni az ormanduláját mert hatalmas (olyannyira, hogy amikor beteg akkor az orrából nem tud kifelé folyni a váladék, hanem lefelé, a tüdejébe, és ezért köhög állandóan, hiába orrszívó-porszívózzuk az orrát, szinte alig jön váladék)

Most lekopogom, nem beteg, de így is horkol és nyitott szájjal alszik, rendszertelenül veszi a levegőt.

Ja, és mióta sószobába jártunk, azóta nem is kellett semmilyen köptető, mert nem köhögött.....

Október óta havi szinten 20-25ezreket hagytunk a gyógyszertárban....

2013. febr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Én először egy magán gyerekorvoshoz vinném el, elmondnám neki pontosan mióta van, a gyerekorvosotok miket adott neki. Lehet, hogy ő adna beutalót pulmonológiára.
2013. febr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

szia velem beszélgettél tegnap este

hát igen, ilyenkor már az a legjobb megoldás. hidd el rendben lesz minden. ott már tudni fogják hogy milyen gyógyszert kell neki adni hogy szegényke ne kínlódjon annyira a köhögéstől. majd írja hogy mit mondtak ha találtál egy jó orvost. addig is szorítok értetek hogy minden rendben menjen!

2013. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
szia!fiam 3 éves,december óta ezzel küzdünk.elmentem fül-orr-gégészhez,mert a gyerekorvos nálunk is állandóan köptetőt írt fel.azt mondta az orvos,hogy az orrváladék csurog a torkába.írt fel tobrex nevű cseppet és azt mondta,szívjam az orrát.2 nap után sokkal jobb volt és nem köhögött.
2013. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:

Nálunk ugyan ez volt.Orrmandula kivétel után,minden panasz megszűnt!

orr-fül-gégészhez vidd!

2013. febr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek.Akkor a pulmonológiára ne is vigyem?Találtam egy magán pulmonológust,jókat mondtak csak róla,csak ma még nem tudtuk elérni.

HOgy zajlik egy ilyen vizsgálat a fül-orr gégészeten?És a műtét?Ez nem nő vissza ha kiveszik neki?

2013. febr. 25. 14:43
 20/40 anonim ***** válasza:

kedves kérdező! mi beszélgettünk tegnap este és én ajánlottam a pulmonológiát. itt az ok ,a miért a pulmonológiát ajánlottam: Mivel foglalkozik a pulmonológia?


A pulmonológia vagy tüdőgyógyászat a légutak megbetegedéseivel foglalkozó szakterülete az orvostudománynak.

A legfontosabb tünetek, amelyek a tüdő megbetegedésére utalnak a következők


nehézlégzés, fulladás

köhögés

váladékképződés

mellkasi fájdalom

2013. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!