Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova, milyen vizsgálatra...

Hova, milyen vizsgálatra vigyem a 2,5éves fiamat, aki 2 hónapja folyamatosan köhög szinte fulladásig?

Figyelt kérdés

kb 2hónapja köhög,főleg éjjel,meg ha fekszik,de napközbe is,de annyira,hogy majd meg fullad.nem 1x mondtam már a dokinak,aki állandóan köptetőt ir fel neki,ami semmit nem használ,meg nem adhatom neki a végtelenségig.

Ha beteg,akkor is köhög,akkor még rosszabb,mert sokszor a hányásig köhög,mondjuk ilyenkor a váladék amit nem tud kiköpni,az is közrejátszik a hányásban,de ha nem nem beteg éppen,a köhögés nem szűnik meg egyáltalán,a fulladásig köhög.

Leginkább hurutos köhögése van.2hétig folyamatosan kapta a köptetőt,de megelégeltem,mert ennyi ideig nem túl jó szedni,főleg ha hatása sincs....köhögés csillapitót is adtam neki,próbáltam többfélét,de semmi nem használ.

Egyszerűen nem tudom hogy mitől van,mi lehet a baj,hova forduljak,milyen orvoshoz,hol kezdjem...stb,mert ez nem normális,és félek nehogy valami komolyabb baja legyen.Van ötletetek milyen területen kellene kivizsgáltatni?A háziorvos egy kalap ..art se ér....

Egyébként mindenhol köhög,tehát ha nagyinál van(bármelyiknél),ott is ez van.

Gondoltam a kruppra,de neki nincs ugató köhögése,meg nem is sipol.


2013. febr. 24. 22:15
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is köhög közel 1 hónapja,igaz nem ennyire.Arra nem is gondoltam,hogy nagyobb lehet az orrmandulája.Hörghuruttal kezdődött, hörögve vett levegőt január végén.Kapott rá cedax baby-t,meg spiropentet,illetve mikor már köhögött,akkor köptetőt.Másnap sokszor hányt.Úgy 4-5 nap után láttuk a javulást,nem köhögött annyira.Közben a férjem is beteg lett, a kisfiam újra elkapta tőle.Ráment az arcüregére,most már javulgat szerencsére,de még mindig köhög.Inkább hurutosan,nem olyan sokszor,de azért még köhög.Holnapra hívott vissza az orvos és megnézi.Nekem meg mennem kell holnap fül-orr-gégészetre rá is kérdezek,hogy nem lehet,hogy a mandulája a ludas.Se láz,még hőemelkedés sincs.Orrszívóval már alig tudok mit kiszívni neki.És mégis tart..:(
2013. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek.Neki se volt se láz,hőemelkedés is csak akkor mikor beteg volt,(torokgyulladás).Ezt a hörghurutot is mondta tegnap a doktornő akinél voltunk,most hogy irta valaki,eszembe jutott.De azt se tudom mi az.Szerencsére anyum keritett egy jó,megbizható háziorvost,úgyhogy végre azt is leváltom...csak előtte lemegyek hozzá,szépen "elmesélem" mi volt,hogy nem vette észre a több hónapja begyulladt orrmanduláját,és fülét....jövőhéten még elviszem ehhez a pulmonológushoz is,biztos ami biztos,most már vizsgálják ki normálisan....

A fiam is szépen kifújja magának is az orrát,de sokszor annyira erősen nem tudja hogy ki is jöjjön az a sűrű váladék.Mikor még csak ilyen vizes,akkor ő i megoldja.Szerencsére az orrszivóval nincs baja,szépen engedi.

2013. febr. 28. 12:40
 33/40 A kérdező kommentje:
ma vissza vittem a dokihoz,ahol kiderült hogy tüdőgyulladása is van a fiamnak,meg hörghurutja is.. :( mi jöhet még,már nem hiszem el komolyan mondom....ha csütörtökön még az is kiderül hogy asztmás,hát nem tudom mit csinálok...
2013. márc. 4. 21:03
 34/40 anonim ***** válasza:
Szia,27-es valaszolo vagyok,hogy van a kisfiad?Remelem mar meggyogyult!
2013. márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi az érdeklődést.Sajnos még mindig nincs jobban.A tüdőgyulladás,hörghurut mellé még középfül gyulladása is van...azóta is köhög,hányni is hányt ma,pedig 1 hete már nem hányt.Ma láza is volt/van,a hasa megy mint a viz 1 hete az antibiotikumtól.3 üveg antibiotikumot kell szednie.

A tüdőgyógyászaton szinte semmit nem mondtak,2 hét múlvára adtak időpontot teljes allergia vizsgálatra,meg mellkas röntgenre....

2013. márc. 11. 15:45
 36/40 anonim ***** válasza:
Istenem,nagyon sajnalom!!!Adsz neki probiotikumot az antibio melle?Nem tudtok felutazni Pestre a Heim Palba?Velunk ott tenyleg nagyon rendesek voltak es szepen meggyogyitottak a kisfiamat,amikor fuldoklott az asztmatol! :((
2013. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Én is a Heim Pál kórházat ajánlanám. Az én kisfiamnak pénteken vették ki ott az orrmanduláját, és le a kalappal előttük.....tényleg.

Tavaly októberben (a 23-ai hosszú hétvégén "tetőzött" a baj) mononukleózisa volt a kisfiamnak, és nagyon de nagyon rendesek voltak velünk akkor is. Rendesen kikezelték.

2013. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Sajnos nem egyszerű nekünk felmenni Miskolcról,párom is látástól-vakulásig dolgozik...

Egész éjjel is lázas volt,39 fokos,vizesruháztam,ma nappal is volt lázas,de most csak hőemelkedése van,de éjjelre tuti felmegy neki megint....

Ma reggel visszavittük a háziorvoshoz,aki meghallgatta,és mondta hogy baloldalon megint hall valamit,igy volt olyan kegyes,és adott végre egy beutalót a kórházba mellkasröntgenre.Holnap délután viszem vissza megmutatni.

2013. márc. 12. 21:05
 39/40 anonim ***** válasza:
Szia,mi volt a rontgenen?Jobban van a kisfiad?
2013. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
sajnos nincsjobban még mindig,a röntgenen is kiderült hogy baloldali tüdőgyulladása van.Másik antibiotimukot irt fel neki a doki,az előzőt abba kellett hagyni,ez meg ilyen 3 napos volt,ma reggel vette be az utolsó adagot.Hétfőn kell visszavinni a háziorvoshoz hogy meghallgassa,meg egy magán pulmonológushoz is elvisszük hétfőn,fél 5 re kell menni.Most már nagyon remélem hogy kiderül végre mi baja,és kezelik..
2013. márc. 16. 14:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!