Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova, milyen vizsgálatra...

Hova, milyen vizsgálatra vigyem a 2,5éves fiamat, aki 2 hónapja folyamatosan köhög szinte fulladásig?

Figyelt kérdés

kb 2hónapja köhög,főleg éjjel,meg ha fekszik,de napközbe is,de annyira,hogy majd meg fullad.nem 1x mondtam már a dokinak,aki állandóan köptetőt ir fel neki,ami semmit nem használ,meg nem adhatom neki a végtelenségig.

Ha beteg,akkor is köhög,akkor még rosszabb,mert sokszor a hányásig köhög,mondjuk ilyenkor a váladék amit nem tud kiköpni,az is közrejátszik a hányásban,de ha nem nem beteg éppen,a köhögés nem szűnik meg egyáltalán,a fulladásig köhög.

Leginkább hurutos köhögése van.2hétig folyamatosan kapta a köptetőt,de megelégeltem,mert ennyi ideig nem túl jó szedni,főleg ha hatása sincs....köhögés csillapitót is adtam neki,próbáltam többfélét,de semmi nem használ.

Egyszerűen nem tudom hogy mitől van,mi lehet a baj,hova forduljak,milyen orvoshoz,hol kezdjem...stb,mert ez nem normális,és félek nehogy valami komolyabb baja legyen.Van ötletetek milyen területen kellene kivizsgáltatni?A háziorvos egy kalap ..art se ér....

Egyébként mindenhol köhög,tehát ha nagyinál van(bármelyiknél),ott is ez van.

Gondoltam a kruppra,de neki nincs ugató köhögése,meg nem is sipol.


2013. febr. 24. 22:15
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

köszi,elviszem akkor először pulmonológushoz.Sajnos ma nem sikerült elérni,holnap próbálkozunk ismét.Kiváncsiságból felhivtam a kórházat(pulmonológia),kérdeztem mikorra lenne időpont,azt mondták május vége...mondom az nagyon jó,akkor marad a magán.

Ma voltunk vásárolni,a fiamra az auchan kellős közepén rájött ez a fulladásos köhögés,majdnem odahányt...szörnyű....szegénykémnek a délutáni alvása is 3perc volt,mert elkezdett megint köhögni.

2013. febr. 25. 20:15
 22/40 anonim ***** válasza:
szegénykém :( ezért is kerestem rá amúgy a pulmonológiára hogy mit is néznek ott, mert olvastam hogy a fül-orr-gégét ajánlják többen is. ártani nem árt ha megvizsgálják , de szerintem nektek az már egy felesleges kör lenne mert ott nem nézik hogy miért köhög ilyen fulladósan. remélem tudtam neked segíteni. persze ha nem fulladósan köhögne akkor elég lenne de ez már nem csak sima hurutos köhögés sajnos :(
2013. febr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
szerintem meg nem felesleges hogy elvigye egy fül-orr-gegeszhez is! Sőt!!! A mi orvosunk mind a kettőt mondta hogy menjünk! Mert mi van ha azért köhög állandóan mert nagy az orrmandulaja es a valadek befelé csorog??? Azt a pulmunologus nem fogja megállapítani! Nekünk a sószoba után megszűnt a köhögés (igaz,azóta oviban sem volt a kisfiam) de ha a fül-orr-gegeszeten nem mondják h mi a baj es azóta g köhögne én is vittem volna tovább! Szerintem menjenek el mind a 2 helyre,mert az hogy állandóan valadek van a tudejebe az valamitől oda kerül...
2013. febr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

köszi nektek.Ma reggel megint hirtelen elkezdett fulladni,köhögni,aztán kicsit hányt is.Enni szinte semmit nem eszik napok óta,inni iszik.

Elértük végre ezt a magán pulmonológust,de sajnos 2hónapig szabin van,kaptunk egy másik tel.számot,de ő is március legvégén tudna leghamarabb fogadni minket.Ha nem találunk senkit,akkor elvisszük a sürgősségire,csak az a baj,hogy onnan tuti nem engedik haza,be kell feküdnie.

Annyira rossz,hogy az ember már fizetne bármennyit,csak ne kelljen hónapokat várnia hogy kivizsgálják,és még igyis várni kell több mint 1 hónapot... de annyit nem fogok.Minden pillanatban mikor fullad,halálfélelmem van,mikor fullad meg,hogyan tudok neki segiteni...mert azért itt nem az van,hogy félrenyel,akkor lábamra fektetem,ütögetem a hátát..stb,azt se tudom mit kell csinálni ilyen helyzetben...minden ilyen fulladásos köhögése után bőgők mint egy hülye,hogy majdnem megfulladt....mert másnál akinek hasonló van,vagy konkrétan asttmája,vagy kruppos,ugye ott van az életmentő spray,gyógyszer vagy kúp,de nekünk mi van itthon?Semmi..mert azt se tudják mi baja...senkinek nem kivánom ezt... :(

2013. febr. 26. 09:36
 25/40 anonim ***** válasza:
átérzem a helyzetedet mert nem egyszer volt nekünk is ilyen.és igen tényleg nagy megnyugvás hogy van itthon spiropent meg rectodelt.de nektek?!írj már nekem légyszi egy privátot
2013. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
legalább egy magán fül-orr gégészt találtunk,aki holnap este 7-kor tud is fogadni minket.Remélem előbbre jutunk...
2013. febr. 26. 17:09
 27/40 anonim ***** válasza:
Szia,mi kulfoldon lakunk es a kisfiam asztmas,szeptember ota nagyon sokat kohogott,a haziorvos mindig epp csak meghallgatta es mondta,h fujjam neki a ventolint,ezen kivul van meg masik gyogyszere is,amit napi ketszer kap...Januar elejen pont utaztunk Morszagra latogatoba,nehany nappal elotte megint nagyon csunyan kezdett kohogni,gondoltam majd Pesten felhivjuk a pulmonologus doktor nenit,aki egyszer mar kezelte,el is vittem,megnezte,rogton at is kuldte rontgenre,kiderult,hogy centralis pneumonia,vagyis be volt gyulladva a tudeje,ki tudja miota szegenynek,kapott is ra antibiotikumot,meg mi is jartunk soszobaba,doktor neni javaslatara.ja,es nem volt mas tunet,laza nem volt,jatszott ,elevenkedett rendesen,csak a kohoges.A Heim Palban ejjel-nappali ugyelet van,ha be kell is fekudni,nagyon rendesek,anya is maradhat ejszakara is...
2013. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
köszönöm.Remélem semmi ilyen komoly nincs a háttérben...egy pulmonológust is sikerült találni,hozzá március 7-én tudunk menni.Ő se lázas sose,csak ez a hurutos köhögés,amitől szinte megfullad,meg a hányás...a sószoba nem tudom ugyan az e mint a sóbarlang,mert oda néha szoktunk menni.Miskolcon lakunk,úgyhogy nekünk a Heim Pál nem jó sajnos,ami itt van,azt a legrosszabb ellenségemnek se kivánom....
2013. febr. 27. 16:31
 29/40 A kérdező kommentje:
na megjártuk a fül-orr gégészt,régóta be van gyulladva az orrmandulája,(amit a drága háziorvos nem tudom hogy nem vett észre 2hónapja..) és nagyon nagy,ki kell venni....kapott orrcseppet és homeós bogyót a köhögésre.
2013. febr. 27. 21:21
 30/40 anonim ***** válasza:

Szia! a 14-es és a 23-as válaszadód vagyok.

Én sejtettem, hogy nálatok is ez a baj.

Nagy az orrmandulája az én kisfiamnak is, és a váladék nem tud kifolyni neki, befelé folyik, lerakódik a tüdejében, és ez okozza az állandó köhögést.

Az én kisfiam nem szereti az orrszívó porszívót, és ha nincs letapadva a váladék nagyon ügyesen ki tudja fújni az orrát, de mióta az orrmandulái nagyok nem tudja kifújni. És mikor beteg, már ő szól, hogy szívjuk ki neki, mert nem kap levegőt, de váladék alig jön ki neki.

Őt jövő héten pénteken, márc.8án műtik a Heim Pálban. Én nagyon bízom benne, hogy a sok problémájára ez lesz a megoldás.

Ő is szinte a fulladásig köhögött (spiropent mellett). Éjszakákat aludtunk együtt, folyamatosan hűtöttem a szobát, és nagyon sokszor fent volt éjszaka. Volt h éjjel elkapta egy köhögőroham, és mentünk hányni. Volt h éjjel, alvás közben is úgy vette a levegőt, hogy sípolt a tüdeje.

A sóbarlang sószoba ugyanaz, ki hogy hívja, járjatok minél többször. Mi 6 alkalommal voltunk összesen, és azóta nem köhög (igaz, azóta oviba sem jár, a műtétig már nem engedtem, itthon van velünk.) Mi is ezer féle köptetőt beszedtünk, és csak a sószoba volt rá jó.

Most már van egy támpontotok, járjatok a végére, én tudom, hogy min mentek keresztül.

Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan!

2013. febr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!