Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megakarjuk keresztelni a...

Ha megakarjuk keresztelni a pici fiamat, az apának is meg kell, hogy legyen keresztelődve?

Figyelt kérdés
valamint a papnak,egyháznak kell fizetni a keresztelőért?
2009. júl. 30. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Pap válogatja!

Nálunk azt a gyereket is szívesen megkereszteli az atya,akinek egyik szülője sincs.Szerinte nem attól függ,hogy egy gyerek a keresztény közösség tagja lesz-e.

Bár szerintem nem ártana apának is csatlakozni,de nehogy félre érts,nem téríteni akarlak.

2009. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

"meg kell, hogy leygen keresztelődve"...ááááááááá!!!!

Nem kell. Csak a keresztszülőnél fontos, hogy meg legyen bérmálva (vagy ahogy neked tetszik: bérmálkozódva). Mivel a keresztség alapvető szentség, így a kiszolgáltatása ingyenes. Vagyis azért fizeted az egyházadót (ha fizeted) többek között.

2009. júl. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem! Nálunk az apuja meg van keresztelkedve, de én nem és semmi gond nélkül megkeresztelte a kisfiunkat. Konkrét összeget nálunk nem kellett fizetni csak megkérte a pap ha tudjuk támogassuk valamennyivel az egyházat!
2009. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a kereszt szülőknek (akik keresztelnek ugye) nekik kell megkeresztelve lenniük.

Nálunk sajna az a helyzet, hogy a választott emberkék közül a leendők.apa nincs megkeresztelve.

Majd meg kell kérdezni a papot. :(

Egyébként a normálisabbak nem kérnek pénzt, egy éves egyházi adót illik befizetni ami azt hiszem 5 ezer ft.

2009. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

8:58-as!

Megkérdezhetem a megyét,hogy hol laktok?

én Győr-Moson-Sopron megye nyugati részén ,egy faluban,de nálunk 7000 ft az egyház adó.

2009. júl. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. Ha te megvagy keresztelve, és a keresztszülők is mindkettő, akkor nem kell.Fizetni nem kell.
2009. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk csak megkérdezte a pap, hogy meg vagyunk-e keresztelve, papírt nem kért.

Viszont én elváltam, előző házasságom templomban volt, mégis megkeresztelte a kislányunkat. Van ahol így nem teszik meg.

Egyébként Bábolnán gyed alatt 3.000,-Ft nekünk az egyházadó.

2009. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!