Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 és fél éves baba mama klubba járunk ahol rengeteg játék van. A Drágaságom kiválaszt magának 1 vagy 2 játékot általában a telefont és a kormányt,csak hogy épp elkezd vele játszani jön a többi gyerek, hogy elvegyék tőle a játékot. Amit meg is értek mert ugye mindig az az érdekes amivel más játszik. A gondom az hogy mit csináljak én ilyenkor. Eddig montam neki,hogy meg kell osztani a játékot másokkal is és hogy adja oda a kisgyereknek. Ő szót fogad oda adja még ha a száját húzza akkor is ilyenkor általában másik játékot mutatok neki hogy eltereljem a figyelmét vagyis ne fájdítsam a szívét a játék után.De nem ártok-e ezzel neki. Értem ezalatt,hogy nem-e fog az tudasulni benne,hogy amije van azt mindenki elveheti tőle. Vagy hadjam hagy oldja meg egyedül döntse el Ő maga hogy oda adja vagy sem. Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm.
2009. szept. 16. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Leírom mit csinálok én ebben a szituban. De nem biztos hogy ez a megfelelö.

Ha a gyerek játéka, vagy ö vette fel elöször ö játszik avele akkor, hagyom had veszekedjenek, vagy rászólok finoman a másik gyerekre hogy hagyja a fiamat egy picit játszani vele(na azért nem boxig, de álltalában lerendezik egymás között, ha nem jön a másik anyuka), viszont ha ö akarja mástol elvenni akkor azt nem engedem, ha nagyon akarja akkor mondom neki hogy kérje el és ha a másik nem adja akkor mondom neki hogy játszon mással, ha ez nem tetszik neki akkor így járt a drágám. Viszont ha a fiam kisajátít valamit magának akkor egy idö után mondom neki hogy hagyja a többit is játszani, vagy ha a másik gyerek elkéri akkor mondom neki adja oda.

Nem egyszerü, de csak azért hogy a veszekedést elkerüljük, nem mondatom le a megszerzett dolgáról, denem engedem hogy kisajátítson közös játékot, tudnia kell hogy a többiek is játszhatnak vele, de figyelek arra is hogy ö mástól ne vegye el csak úgy a játékot.

2009. szept. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet nagyából én is így csinálom. Mégegyszer köszi.
2009. szept. 17. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem is hasonló a dolog. Ha elveszi a másikét rászolok, hogy csak azt veheti el amivel nem játszanak. Ha sz övét karják elvenni, akkor két variáció van, vagy azt mondom, hogy ad oda neki, majd te késöbb otthon játszol vele, vagy a másiknak mondom, hogy most ő szeretne játszani vele, hagyja békén. Ha nem a sajátja a játék és elveszik tőle akkor azt mondom, hogy biztos az ővé volt és kell most neki, tessék visszaadni.

De van úgy, hogy hagyom hogy harcoljon a játékáért.

2009. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem ártasz vele,mert végülis nem az övé a játék,én ezt mindig mondom a kisfiamnak,hogy ez nem a miénk adja oda egy kicsit a másiknak,addig mással játszunk.De ha az övé akkor ha nagyon nem akarja odaadni,akkor csak megnézi a másik gyerek és visszakérjük,ha teljesen kiakad a fiam.Lehet, ez se a legjobb,de tökéletes nevelés nincs.
2009. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a többi szülő segített ebben a játszótéren. Nemrég kezdtünk játszóra járni és ott is az megy hogy beültetem a babám a babahintába, mindjárt megjelenik pár nagyobbacska gyerek hogy ők akarnak ott hintázni mostazonnal. A rugós játéknál dettó. Kezdetben én is mindig odébbálltam, levettem a babám a játékról, hogy "persze gyertek". Aztán mondták a gyerekek szülei hogy nem szabad, igenis játszunk ott ameddig a babámnak tetszik a móka, mert az ő gyerekeiknek is meg kell tanulni hogy nincs minden azonnal, néha sorban kell állni, osztozni kell a többiekkel. Azóta szépen elmondom a gyerekeknek hogy most a baba hintázik, lovacskázik, de ha befejeztük szívesen szólunk nekik. Szerintem a játékokkal is hasonlóan csinálom majd.
2009. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez nehéz helyzet és nehéz jó döntést hozni. De ez a szülő dolga :) sok más egyéb melett. Mégegyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2009. szept. 18. 14:46
 7/7 anonim válasza:
Szerintem megkell vele tanítani hogy nem csak ő játszhat azokkal a játékokkal az elején még sírni fog de majd megbékél! Tapasztalatból tudom!
2009. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!