Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fel eve kinlodunk a szobatiszt...

Fel eve kinlodunk a szobatisztasaggal?

Figyelt kérdés

Kerek 2 eves volt a kislanyom, mikor kepes volt mar egesz nap nem bepisilni. Tobbszor elotte probalkoztunk, s amikor lattam, hogy egesz nap egy szal semmiben rohangalva kepes egesz nap a bilibe pisilni ugy, hogy a bili szem elott van, es nem szol, hanem raul, ugy dontottem, hogy nem kell nappalra pelus. Ruhaban azonban eloszor bepisilt, de hamar eljutottunk oda, hogy mar ruhaban is szolt. Eljutottunk odaig, hogy naponta max 1 baleset volt, de volt, hogy napokig nem volt baleset, es itt megalltunk a fejlodesben. A dologhoz hozza tartozik, hogy kulfoldon lakunk, 2 eves szulinapja elott volt, hogy otthon nyaron pucerkodott es akkor lattam, hogy keszen all a dologra. Hazajottunk es mondtam neki, hogy otthagytuk tatanal a pelenkakat, ugyhogy most mar szolnia kell. Nem is volt gond, volt 1 - 2 het es szepen kialakult, hogy rendesen feloltozve is szolt. Aztan kicsit bekavart az idegen nyelv, uj kornyezet, bolcsode szerintem. Beszoktattam bolcsibe, ahova 2 honapot jart, es az utolso 2 hetben kezdtek elerni nala, hogy bilibe pisiljen. Itthon tovabbra is elvetve volt baleset. Aztan dadat kerestunk, aki 2 nap alatt elerte ugyanazt, ami a bolcsinek 2 honapjaba kerult. Egyre kevesebb lett a baleset, 1 honap elteltevel mar azt vettem eszre, hogy nem kell minden nap tiszta ruhat adnom a dadanak. 6 ora hosszat van a dadaval, amig en dolgozok. A kislanyom egyre tobbet erti a nyelvet, de meg magyarul is csak rovid mondatokat mond max, nem tisztan beszel es sokszor meg ugy kell noszogatni, hogy mondja, mert a sirasbol, mutogatasbol nem ertjuk. De ha pisilnia kell, akkor szol, hogy pisil, vagy kakil. Mostanaban raszokott arra, hogy van, hogy csak fut a furdobe, pisil es utana szol nekem, hogy pisilt a bilibe. De a mai napig neha rendez olyan napot, hogy aznap tobbnyire bepisil. Neha alapjaraton 1-1 pisi becsurog, mondjuk ugy heti 1 legalabb. De a kozelmultban 1 honapra visszatekintve, tegnap volt a masodik alkalom, hogy pisis nap volt. A multkor ha jol emlekszem, szinte minden pisi a bugyiba ment. Tegnap egyszer kellett volna pisilnie a dadanal, az bugyiba ment, majd itthon bekakalt, pedig kerdeztem tole, meg be is pisilt fel oraval furdes utan, fekudtunk az agyba es csak azt vettem eszre, hogy bepisil es o nem is jelezte semmilyen modon. A dada azt mondta, rossz kedve volt aznap, de aztan itthon jo kedve volt.

Estenkent adok ra bugyipelust, ami legtobb esetben pisis. Ha hosszabb idore megyunk el, akkor adok ra bugyipelust, de tobbnyire szarazon marad. (Hosszabb idore azt jelenti, hogy akar 4-5 orara)

Miert rendez neha ilyen pisis napokat es miert van az, hogy meg mindig heti egyszer bepisil? Mas is van igy?


2013. jan. 18. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert meg nem érett a szoba tisztaságára. Majd háromévesen.
2013. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szoval adjam vissza ra a pelust? Akkor total visszaesik, szerintem.
2013. jan. 18. 07:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, nyáron volt 2 éves, wc-be pisilt, kakilt, büszke volt magára, a nagy melegben általában nem volt rajta semmi otthon. Ha lementünk akkor mindig adtam rá pelust, mert szólni nem mindig szólt olyan gyorsan. Aztán mintha elvágták volna, nem volt hajlandó, odakakilt a szőnyegre, akkor vissza a pelus, tudja, hogy mit csinál, mert belejelnti, hogy most éppen pisilek ( a pelusba), de ha megkérdezem, hogy menjünk gyorsan a wc-re, akkor azt mondja, hogy nem. A kaki zavarja, mert nem ül le, de azért sem hajlandó. Nem tudom, hogy nem érett -e még rá, vagy csak "nincs kedve, ideje", ilyenekkel bíbelődni, és abbahagyni a játékot, de esze ágában sincs wc-zni. Ősztől bölcsis, azt mondták ne izguljak, még bőven ráér, okos kislány, nyáron egyik napról a másikra lekerül a pelus, amikor tényleg megérik rá. Szóval ne erőltesd szerintem, és ne rágódj rajta, előbb-utóbb mindenki szobatiszta lesz:)! Ja, és ne hallgasd végig a játszótéren, hogy kinek, hogy, és milyen gyorsan lett a gyereke:)!
2013. jan. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság kialakulása általában egy folyamat, a gyerek megtanulja, időnként visszaesik, aztán egyszer csak észreveszed, hogy jé, már szobatiszta. El ne hidd, hogy ha néha bepisil, azt jelenti, hogy nem érett rá, hiszen már nagyon ügyes! Csak vannak napok, amikor jobban belemélyed a játékba, elvarázsoltabb, vagy bármi. Mi sem vagyunk a topon minden nap. :)

Ranschburg Jenőnek a könyvében van egy nagyon jó írás a szobatisztaságról (is). Ebben azt írja, hogy egyrészt gyakoriak a visszaesések, ami nem kóros, nem kell kétségbeesni tőle, másrészt pedig a gyereknek 5 éves koráig joga van a balesetre!

Mi is hasonlóan vagyunk, de mivel a kisfiam már elég ügyes (és egyébként is mindjárt 3 éves), eszem ágában sincs már pelenkázni nappalra. Néha bepisil, hát nagy dolog, átöltöztetem és kész. De általában nincs ebből baj.

További sok sikert nektek!

2013. jan. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
En se gondolom, hogy nem erett, csak akartam hasonlo sztorikat olvasni, hogy megnyugodjak...Akkor mas is van ezzel igy. Csak tegnap kicsit duhos lett parom, mert az egesz agy tiszta pisi lett. Meg jo, hogy vettunk ra matracvedot. A mi agyunkra pisilt es a takarot el kell vinni mosodaba, mert nagy. Parna is pisis lett. En nem lettem ideges, de neha kihoz engem is a sodrombol, ha ilyet csinal, de probalom nem mutatni kislanyom fele...nem mindig sikerul...de altalaban igen, vagy ha nem is, akkor utana rogton mondom neki, hogy nem az o hibaja, semmi baj, majd legkozelebb. Neha nekem is rosszabb napom van:D Probalok nem adni ra pelust akkor sem, mikor megyunk el, hogy nehogy bekavarjam
2013. jan. 18. 08:32
 6/6 anonim ***** válasza:
A lányom 1,5 volt amikor elkezdtem, mert mindenki (védőnő-környezet) mondta el kell már kezdeni a szobatisztaságra való nevelést....de nem ment állandóan bepisilt, bekakált, nem szólt, abbahagytam. Majd ha megérik rá lekerül a pelus! Idén tavasszal 2 éves kora után, szólt, hogy pisilnie kell vagy kakálnia. Lekerült a pelus, volt pár baleset, de nem sok. Egyszerre lett nappalra és éjjelre szobatiszta 2,5 évesen! Azt hittem hosszabb folyamat lesz, de nem 2 hónap (április-május) alatt lett teljesen szobatiszta! A nyáron már pelus nélkül volt, és 2-3 baleset volt azóta, de az is azért, ha ment a pocija, vagy nagyon belemerült a játékba, de szól és már ovis is. Egy hónap múlva lesz 3 éves! Pedig én is aggódtam, hogy nem lesz szobatiszta, de látod milyen könnyen az lett!
2013. jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!