Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-2,5 éves gyermeked mennyire...

2-2,5 éves gyermeked mennyire önnáló és miben? Mennyire érvényesíti akaratát? szobatisztasággal hogy áll?

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
2,5 éves lányom nagyon akaratos, erős jellemű. Mindenről megvan a véleménye, állandóan beszél, nagyon közvetlen mindenkivel, általában eléri amit akar, pedig nem ugrunk neki minden nyafogásra. Már szoba és ágytiszta 3 hónapja.
2012. okt. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Önállóan eszik, iszik, öltözködéssel hadilábon áll, vagyis abban segíteni kell. Hisztizni nagyon tud, de még csírájában elfolytjuk a dolgot, így már kezdi érezni a határokat. De nem akaratos, nem verekedős, ha valami nem úgy történik, ahogy szeretné.

Szobatiszta 20 hónapos korától, ágytiszta 23 hónapos korától.

2012. okt. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
2,5éves fiam eléggé önálló el szokott küldeni ha kint akar játszani olyankor az ablakon kell leskelődnöm miben sántikál,ha kakál vagy pisil ki kell mennem,egyedül akar megcsinálni sok mindent.akaratos de még birok vele,ha nem kap meg valamit hisztizik és néha úgy csinál mintha valami borzalmas dolog történt volna.szobatiszta szerencsére,pisit teljesen egyedül megoldja felemeli az ülőkét lehúzza a wc-t a kakinál csak ráteszem a wc-re kiküld és ha végzett kiabál és megtörlöm a fenekét ő húzza le.utánna szépen kezet mos.kis ügyibogyó ördögfióka :)
2012. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Az én fiam júliusban töltötte a kettőt. Május óta szoba- és ágy tiszta. 16 hónapos kora óta eszik önállóan, most már egészen tisztán. Akaratos, de hisztivel nálam nem sokra megy, mert nem engedek neki, őt viszont ez nem tántorítja el. Bárhol, bármikor, bármiért képes földhöz csapni magát. Legutóbb pl azért mert nem engedtem egyedül leszállni a villamosról, aminek a lépcsője jóval a térde fölé ér. Szépen elmondtam, hogy magas, kieshet, meg csúcsidő van, sietni kell. Rá se hederített, jó sokáig guggoltam mellette, mire feladta. Önállóan alszik el 1 éves kora óta. Le tudja venni a gatyót, nadrágot, zoknit, cipőt, papucsot sapkát, cipzáras mellényt. Felvenni a sapkáját, papucsát tudja, néha sikerül a gatyót és a nadrágot is, de sokszor dugja egy szárba a két lábát. Kezet, arcot, kukit, fogat, hajat mos, de utóbbi háromban azért elkel egy jó nagy adag utómunkálat is, ha azt akarom, hogy tényleg tiszta legyen. Ne csak a jót mondjam: nagy a szókincse, de mondatokat nem alkot, csak 3-4 kétszavas kifejezést, néhanapján. És nem hajlandó betakarni magát. Egyetlen gyerek, nem tudom mikortól elvárható ez egy kicsitől. Ő kb 4 hónapja alszik takaróval, de nem tudja még szépen betakarni magát, csak magára húzza, úgy ahogy, aztán meg nyöszörög, hogy segítsek.
2012. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
A kisfiam 22 hónapos, nagyon önálló (igaz, ő második gyerek, a bátyjától sok dolgot tanul). A cipőt (tépőzáras), nadrágot egyedül veszi fel-le, egyedül beteszzi a dvd-t és elindítja (ezt persze nem igazán hagyjuk neki). Mostanában lett erősebb akaratú, de hát kezdődik a dac-korszak, így ez érthető. Néha nehéz vele, mert nem tágít, ha akar valamit. Itthon már ritkán van rajta pelus, de ha van is, a pisi és kaki előtt szól, levesszük a pelust és megy a bilire (ez nem mindig van így, de egyre többször). Bölcsibe és máshová még pelusban megy, de egyre többször szól ott is, ha pisi/kaki lesz.
2012. okt. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
14:01-es vagyok, az kimaradt, hogy régóta egyedül eszik-iszik, de ez szerintem ennyi idősen elég általános.
2012. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem szobatiszta, nem jár önállóan vécére, nem öltözködik és nem alszik el egyedül. Az akaratát is próbálja érvényesíteni, mivel nem fojtottuk el csírájában. Ettől függetlenül a szememben a világ legaranyosabb, legdrágább kisfia, a játszótéren kézen fogva szaladgál a barátaival, ölel-puszil ahol ér, imád minket, a nagyszüleit és a kishúgát is, kedvenc meséje a Boribon, és aktív szókincse részét képezi, hogy "vonóhorog."
2012. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Bár már 3,5 éves a fiam, tudok válaszolni, hisz nem volt az olyan rég :-) 2 évesen próbálkoztam először a bilire szoktatással, de egyszerűen még nem értette a lényegét (ha 10 percenként ráültettem sem pisilt bele, viszont két bilizés közt simán bepisilt). 2,5 évesen értette meg mit is várunk tőle, azután már ügyes volt. Azért még kellett 1-2 hónap, hogy ő szóljon ha vécéznie kell. Az öltözködéssel még mindig hadilábon állunk, akkoriban ügyesen segített, nyújtotta a kezét, lábát stb. Enni

viszonylag hamar megtanult ügyesen kanállal, villával (videókat visszanézve kb. 20 hónaposan).

2 évesen még nem volt igazán akaratos, később kezdett kicsit hisztisebbé válni.

2012. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Miért kell lepontozni azt, hogy kinek miben önálló a gyereke? Már az is baj, ha egy ennyi idős gyerek ezt-azt megcsinál egyedül? Nem értelek titeket kedves lepontozók.
2012. okt. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Lányom 28 hónapos.

Az önállóságot tekintve elég jól állunk,bár van amiben nem :)

A tépőzáras cipőjét leveszi,de fel nem tudja.Ugyanígy az öltözködésnél is,nadrágot,bugyit,zoknit leveszi de fel nem.

25 hónapos kora óta szobatiszta éjjelre és nappalra is.

Egyedül eszik,szerencsére egyre ügyesebben,már alig jut valami a ruhájára.

Az akaratát nem mindig tudja érvényesíteni,mert hamar megálljt parancsolok neki. Ettől függetlenül nem egy hisztis lány,megérti hogy mit és miért nem szabad.

2012. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!