Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hol tart a szobatisztasagga...

Ki hol tart a szobatisztasaggal gyermekevel?

Figyelt kérdés

Milyen modszert hasznaltok, mennyi idos a gyerek es milyen nemu?

Az en kislanyom 2 eves. Mar egy eve kostolgatjuk a temat, sok mindent kiprobaltunk. 1 evesen csak felmertem a helyzetet, hogy hogy all a dologhoz, aztan masfel evesen kicsit probalkoztunk, de korulbelul ugyanott tartott, mint egy evesen. Aztan egyre jobban haladtunk. 23 honaposan odaig jutottunk, hogy puceran szobatiszta volt a gyerek, de mihelyst bugyit, pelenkat, kisnadragot adtam ra, bepisilt. Aztan kicsit hanyagoltam a temat megint, szunetet tartottam. Most kedden ujra elkezdtuk. Egyaltalan nem adok ra pelust kedd reggel ota. Azt mondtam neki, hogy az osszes pelust otthagytuk tatanal es nem tudunk erte menni, mert tata messze lakik. Igy most mar bugyit kell hordania es szolnia kell, ha pisilni vagy kakilni kell. (Kulfoldon lakunk es szulinapja kornyeken szoktunk hazamenni latogatoba 2 hetre) Elozoleg megfigyeltem, hogy tobb alkalommal is szaraz maradt a pelusa este, habar Magyarorszagon nem tul surun, mivel meleg volt es mindig ivott ejjel. Es csodak csodajara elkezdett szolni bugyiban is:D Na, nem mindig:P 1. nap jol ment, balesetmentesen. 2. nap visszaeses volt, 3. nap kicsit jobb volt, habar ejjel kenytelen voltam athozni kozenk, rengeteget lotyolt, meg is lett az eredmenye...reggel indithattam a mosogepet:D Most megint koztunk aludt, mert delutan 18 orakor bealudt, athoztam a nagyagyra es nem is ebredt fel csak 21 orakor, akkor is csak azert, mert szomjas volt. Reggel 7:20 kor kelt, szarazon:D Mondtam neki, ahogy minden reggel mondom neki, hogy gyorsan menjunk pisilni. Tegnap nem volt hajlando reggel pisilni, be is pisilt. De ma tobb kedve volt. Azota megint pisilt, nem is kerdezgettem, csak ult a hintaszekeben es szolt, hogy pisilnia. (ugy szol, hogy "pisilok") Tegnap annak ellenere, hogy nem nagyon volt kedve bilibe pisilni, kakinal nem szolt, hanem egyszeruen csak ment es belekakilt a bilibe. (Mar kezdtem szorulasra gyanakodni, mert a hazajovetelunk ota nem kakalt) De csak egy picit, gondoltam meg lesz aznap, de nem. Szoktam tole kerdezgetni, hogy kell e pisilnia, ha elmegyunk valahova, akkor elotte probalom megpisiltatni, de az nem megy, ugyhogy ugy indulunk el, hogy pisi utan, mikor o szol, hogy pisilnia kell. Rakok el valtas ruhat, meg egyelore a bilijet (venni akarok egy olyan bilit, ami ugy nez ki, mint egy wc-uloke, a labai ala vannak hajtva becsukott allapotban es zacskot kell rahuzni hasznalat kozben. )

Egyelore meg nem volt baleset, pedig jo hosszan odavagyunk.

Most kicsit aggodok, mert be akarom iratni bolcsibe es egyelore meg nem nagyon ert angolul (angliaban lakunk) Azert nem ert meg nagyon, mert szuneteltettem az angolt, amig otthon voltunk. Kivetelesen hosszabb idore mentunk haza mi ketten, mert megcsinaltam a jogsit. (5 honapot voltunk otthon) Ez alatt az ido alatt feleslegesnek tartottam az angolt. Most hogy visszajottunk, elkezdtem neki angolul beszelni. Szoval most egy kicsit felek, hogy ha beiratom, akkor visszaeses lesz, mert nem nagyon erti meg az angolt egyreszt, masreszt meg meg nem stabilan szobatiszta, harmadreszt meg uj kornyezet. De probalok nem aggodni, mert atveszi a gyerek. Ugyse fogok meg dolgozni az elso legalabb egy hetben, igy ha valami gond van, csak felhivnak. Egyelore csak fel napot hagyom bolcsiben. (Szeretnek visszamenni mar nagyon dolgozni, de uj melot kell keresnem)

Ti hogy alltok a bilivel/wc-vel?


2012. aug. 11. 10:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Hű, jó sok türelmed van ehhez a dolgohoz.

Hát nekem is 2 éves a lányom, és 1,5 éves volt, mikor vettem 2 bilit, és megpróbáltuk 1 hétig, de semmi eredmény nem volt, így abbahagytam, nem akartam erőltetni. Most szeptember végén megy bölcsibe, és majd előtte 2 héttel megint megpróbálom, de azóta sokat olvastam erről, és 2-3 éves kor előtt nem nagyon ajánloják, mert mint ahogy Te is írod, csak csomó meló, nulla eredménnyel...

A bnőm nem foglalkozott ezzel a témával egyáltalán, szintén Angliában élnek, mondjuk ezt tök mindegy...-), és a kislány a2,5 évesen reggel felébredt, és mondta, hogy mától nem kell pelus, és ez náluk így volt, onnantól a kislány éjjelre, és nappalra azonnal szobatiszta lett...úgyhogy én nem aggasztom magam ezen.:-))

2012. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!