Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam nem igazán...

2,5 éves kisfiam nem igazán beszél. Volt úgy valaki a gyermekével, hogy történt valami és beindult a beszéd?

Figyelt kérdés

Kb.30 szót használ,azokat viszont tavaly ősz óta.Tehát lassan 1 éve semmi új szót nem mondd.A védőnő,és a gyerekorvos szerint legyek türelemmel,mert az értelmével semmi gond.A mozgásfejlődésben viszont 1 évvel előrébb tart.(Orvos szerint)Tavasz óta szobatiszta is,1 hét alatt az lett,éjszakára is sőt azóta még "baleset"sem történt.Mindent megért,megcsinál.Rengeteget olvasunk,mondókázunk,TV-t napi 1 órát nézhet ha rosszabb az idő.

Most minden tanács ellenére bejelentkeztem vele logopédushoz,aki 2 hét múlva tud minket fogadni.Addig is, mit tegyek még?


2012. aug. 9. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

detto alig alig akrt bezsélni 20 hónapos koráig majd egyik anprol a másikra mi ez? mi ez? miez????

s utána mondta ha tesztett neki a szó ismételte utánam

most se bezsél folyékonyan de sok szot megismétel ha nem is tökéletesen de nagy haladás szókincs kb 80 szó körül lehet10-12 mondattal

esti mese zene , tánc segit és babatársaság

az enyém tv zik megy a tv utálok csöndes szobába lenni de ez nem meghatározo

2012. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

még valami nézzék meg a nyelvét nem e kell felvágni..... mert ezt elfelejtik megnézni általában!!!!

Logopédus sok mindent nem fog csinálni nincs 3 éves a gyerek és ráadásul fiu felesleges kört futsz ezzel

légy türelmes

(elsö vagyok)

2012. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"Addig is, mit tegyek még?"

Esetleg annyit tehetsz, hogy sokat beszélsz hozzá, lehetőleg artikuláltan, kerek mondatokban, nem gügyögve. A másik, hogy "rákényszeríted" a beszédre, tehát ha szeretne valamit, akkot ne találd ki elsőre, hanem érezze, hogy ha beszél, sokkal könnyebb dolga lesz neki is.

2012. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Illetve van olyan gyerek aki a mozgás terén nagyon ügyes és később fog beszélni

más meg a beszélőkéje hatalmas és a mozgása még gyatra

2012. aug. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat.A nyelve rendben van,ezt a gyerekorvos megnézte,a hallásával is minden ok.Logopédust olyat találtam,aki kifejezetten foglalkozik 3 év alatti gyerekekkel,beszédfejlődési "problémákkal".

Remélem igazad lesz,és egyik-napról a másikra beindul.

2012. aug. 9. 10:55
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Biztosra veszem!! bejelöllek kérlek ird meg mit mondott a logopédus nagyon kiváncsi vagyok rá
2012. aug. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megírom!
2012. aug. 9. 10:59
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fontos hogy folyamatosan beszélj hozzá. Kommentálj mindent,és tisztán beszélj-sokan gügyögnek,azt nem tudja utánozni a gyerek. Énekekkel,mondókákkal is rengeteget tanulnak. Ha látod hogy megérti amit mondasz neki,kérd hogy nevezze meg, ami körülveszi.gyakoroljatok. :) Nem egyszerű tudom,de tényleg azzal fejlődik leginkább ha sokat foglalkozol vele. Persze,nyilván sokat foglalkozol,de a folyamatos beszéd nagyon hatásos. Ezt persze nem úgy értem,hogy még a konyhából is kiabálj be neki hanem amit vele csinálsz :)


Az evés: folyamatosan,újra és újra add a kezébe úgy a kanalat. Ha elejti,újra. Ha nem jól fogja,megint. Eze elég katonásan hangzik tudom,de megéri mert bölcsiben,oviban nagyon nagy előnnyel indul,hogy ezeket már tudja.


A szobatisztaság: ebben sincs igazából ördöngősség, leveszed róla a pelust amikor jobb már az idő-vagy elég meleg a lakás-és nem adod rá vissza. bili a közelben. eleinte kell hogy ott legyen a bili ahol éppen vagytok,és kérdezgetni,kell-e pisilnie. Eleinte sokszor elő fog fordulni,hogy annyira játszik hogy bepisil. Fontos hogy akárhová is sikerül neki-mégha a méregdrága kanapéra is-ne szidd meg soha. az is jó,ha pl amikor ül valahol,aláteszel egy törölközőt. Ha bepisil,csinálj úgy mintha nem lenne nagy ügy,mond meg neki hogy ez előfordul,legközelebb biztos szólni fog. A teljes szobatisztaság két hét alatt is elérhető. Ezt a nappali szobatisztaságra értem. Az éjszakai más,de a fentiek ott is működnek-gumilepedő alá,pelus le. Lefekvés előtt pisilés,éjjel ne igyon. Amikor te is mész aludni,halkan ébreszd fel,tedd a bilire. Nem fog nagyon felébredni,viszont ha sikerül neki a pisilés,lehet hogy reggelig sem lesz gond.


Remélem tudtam segiteni, végülis semmi varázslat,ami a lényeg: folyamatosság,következetesség. Újra és újra. Vidáman,könnyedén. Lesz olyan amikor már úgy érzed a falra mászol,de mint irtam,megéri.És ez máskor is jól jöhet,bármire szeretnéd tanitani,nevelni.

2012. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nekem ezt irta a logopédus olvasd el
2012. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves 10:50-es.Ezt is próbáltam már.Erre az én gyermekem úgy "válaszolt",hogy vagy megoldotta maga,vagy pedig a negyedik mutogatás,magyarázás után nem érdekelte tovább.

Pl:szeretett volna egy könyvet a polcról,én persze nem értettem,erre odatolt egy széket és levette.

2012. aug. 9. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!