Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam nem igazán...

2,5 éves kisfiam nem igazán beszél. Volt úgy valaki a gyermekével, hogy történt valami és beindult a beszéd?

Figyelt kérdés

Kb.30 szót használ,azokat viszont tavaly ősz óta.Tehát lassan 1 éve semmi új szót nem mondd.A védőnő,és a gyerekorvos szerint legyek türelemmel,mert az értelmével semmi gond.A mozgásfejlődésben viszont 1 évvel előrébb tart.(Orvos szerint)Tavasz óta szobatiszta is,1 hét alatt az lett,éjszakára is sőt azóta még "baleset"sem történt.Mindent megért,megcsinál.Rengeteget olvasunk,mondókázunk,TV-t napi 1 órát nézhet ha rosszabb az idő.

Most minden tanács ellenére bejelentkeztem vele logopédushoz,aki 2 hét múlva tud minket fogadni.Addig is, mit tegyek még?


2012. aug. 9. 10:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

akkor nagy franc!!!!:D:D:D:D


tud ö beszélni majd egyszer ugy válaszol hogy hanyatvágod magad:D:D elsö vagyok

2012. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igen,elég nagy franc a gyermek.

Gügyögve sosem beszéltünk hozzá,talán mert fiú,vagy mert csak így alakult.Az nem tudom,hogy fontos-e ilyenkor,hogy elég nagy a fiam.Most 2,5 évesen 104 cm és 16 kg.

Az evéssel sincs gond,elég hamar önállósodott.1,5 éves kora óta egyedül eszik,mára már késsel villával akar,az persze nem megy.

Hát remélem alakul azért.

2012. aug. 9. 11:11
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam pont holnap lesz 2 es fel eves. O sokaig nem modott semmit de csak itthon. Rajottunk, hogy azert nem beszelt mert ugyis megertettem mit akar es nem volt ra szuksege. A bolcsibe viszont beszelni kell ha el akar erni valamit es ott beszelt is, mashogy nem tudott kommunikalni a gyerekekkel. Aztan beindult a beszede itthon is egy ido utan. Mara mar sok eneket elenekel es mondokat is elmond es rendes mondatokban beszel. Ez a fejlodes szinte hetek alatt tortent, mondhatnam ugy, hogy egyik naprol a masikra.
2012. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hát nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat,a segítséget.Azt gondolom,hogy mindent elkövetünk azért,hogy ne ingerszegény környezetben nőjön fel.Kertes házban lakunk,vannak állatok,sokat kirándulunk,rengeteget járunk gyerek társaságba.Mindig választékosan,érthetően beszélünk hozzá.

Az egyetlen dolog(és most nagyon őszinte leszek)amitől félek az,hogy februárban mikor megy az oviba,közlik velem,hogy igenis kellett volna valahova vinni.Mert akkor nagyon haragudnék magamra,hogy minden lehetőség ellenére sem tettem meg.

2012. aug. 9. 11:27
 15/16 anonim ***** válasza:

ezért fel fogják venni ah megérteti magát ne lesz baj amugy ott 1-2 hónapon belüll megered a nyelve az biztos!!!!

Elsö vagyok

2012. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..



elsö vagyok itt felteheted kérdésed a logopédus hölgynek pár nap alatt kapsz választ

2012. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!