Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-2,5 éves gyermeked mennyire...

2-2,5 éves gyermeked mennyire önnáló és miben? Mennyire érvényesíti akaratát? szobatisztasággal hogy áll?

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 11:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
67%
2,5 éves lesz a fiam, 3 hónapja teljesen szobatiszta, 2 hónapja ágytiszta is. Nagyon szépen beszél,akaratát tudja érvényesíteni, de nem hisztis, megérti ha valamit nem lehet, amit lehet neki, azt meg csinálhatja. Rám is rám szól, ha valamit nem tartok be :-) pl: zokni nélkül nem mászkálunk, mert hideg a kő. Nem kezd el a boltban hisztizni ha nem kap meg valamit. De a maradj anya mellett a boltban nehezen kivitelezhető, de lényegesen jobb mint régen volt, amikor mint az őrült rohangált, én meg a hajamat téptem(utáltam vele vásárolni járni). NAdrágot, zoknit, haisnyát egyedül leveszi, de fel csak ritkán sikerül. Fogat mos egyedül, de nekem is át kell neki mosni. Egyedül lemossa magát,beszappanozza ahol mondom neki, de én öblítem le, meg átsikálom. Sokszor mondja, hogy anya, egyedül csinálom. Enni egyedül eszik, de ha azt akarom, hogy rendesen egyen be kell neki segítenem, nekem is kell neki falatokat beadni a szájába, mert egy picit lassú. Tudja használni a kést, és a villát, persze csak az övét, mert azzal nem tudja magát megsérteni. Kiskorátl az lett neki tanítva, hogy próbálja meg a dolgokat megcsinálni, és ha nem sikerül segítek neki megoldani. Pl: le szeretne valamit venni, de nem éri el, akkor odahúzza a széket, feláll rá. Szerintem már kiskorban is fontos, hogy megértse a "problémákat" neki kell próbálni megoldani először, de ha nem megy, akkor kérjen segítséget.
2012. okt. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Teljesen haszontalan a válaszom, remélem örül a feje annak aki lepontozta. :D
2012. okt. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!