Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztasággal való kérdése...

Szobatisztasággal való kérdéseim lennének?

Figyelt kérdés

2 éves lányomat szeretném bilire szoktatni, ami igen nehezen megy és néhány megoldatlan kérdésem felmerült.

Kezdödö szobat isztasággnál jo ha óránként megkérdem és ráültetem a bilire?

ha elmegyünk valahova babakocsival adjak rá pelenkát vagy ne?(föleg ha 1-2 órát leszünk távol.

Milyen méretü trikot vegyek neki body helyett?

télen hogy lezs jelzi vagy kibírja hosszabb távra is hogy be ne pisiljen.?

ha hoszzu autóutra megyünk adjak rá pelenkát vagy vigyem bilit vagy hogy legyen?


2012. okt. 28. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

te akarod h szobatiszta legyen vagy ö ?

mert nem mindegy

2 évesen még nem biztos h kész rá

ha te akarod és ö még nem kész rá akkor nem fogsz eredményt elérni

folyton be fog pisilni és te meg ideges leszel -- ennek nincs értelme


várd meg amíg a gyerek elkezdi jelezni h pisilni kell

akkor már stabilan menni fog neki


de ha már ennyire akarod :

20 percenkét kérdezz rá -- ha pisilt akkor várj legalább 1 órát és akkor kérdezgesd megint 20 percenként


ha nem stabil mindképpen adj rá pelust mert ha bepisil akkor fel fog fázni -- gondolom ezt nem akarod


akkora trikót amekkora kell neki ugyan úgy vannak méretezve nézd meg h jó e rá


nem a téltől függ h kibírja e hanem h képes e kontrollálni(visszatartani) ezt az érzést vagy sem -- ez majd kiderül

2 évesen még nem feltétlenül szól előre sokszor csak akkor ha már bement


autóútnál ugyan az mint a babakocsinál -- ha már tud előre szólni akkor nem kell ha nem akkor pelus


nem szabad erőltetni a szobatisztaságot !!!

2012. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

3 lányom van, leírom nálunk mi jött be:


Tavasz/nyárra időzítettük a kezdést (egyik lányom pont 2,5 volt, mikor kezdtük, tehát én így télen nem kezdeném)

Kivéve, ha ő maga kéredzkedik a bilire!


Én órához sosem mértem.

Akkor ültek bilire, ha ők akartak, kezdetben még úgy, hogy pelusban voltak otthon, de ha szóltak, hogy rá akarnak ülni, akkor pelus le, próbálkozás, majd pelus vissza.

Onnantól, hogy szerettek volna bugyiban lenni, otthon napköznem bugyi, de alváshoz még pelus, és ha elmentünk valahová, szintúgy, főleg autóba. Maximum ha a lakás környékén sétáltunk, akkor lehettek pelus nélkül, de a pótruhát vittem magammal.(Egyik lányomat nagyon nehezen lehetett megtanítani fűbe pisilni, vagy akárhová máshová, így a bilit vittük magunkkal mindenhová :o)

Ha messzebbre elmentünk, csak akkor voltak bugyiban, amikor már biztonságosan tudtak szólni.

Trikóból olyan hosszú kell, ami biztonsággal beér a nadrágba/harisnyába. (tehát inkább nagy legyen, mint kicsi. A spagetti pántosaknak állandóan lecsúszik a vállpántja, tehát kényelmesebb az, ami trikó szabású)


Nálunk a szoktatós nyarat követő első tél mindig bizonytalan még, overálban pisiltetni "egy álom". :o)


Hát kb. így.

2012. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is ebben a cipőben járunk :) Kislányom 20 hónapos lesz. Szerencsére neki nincs baja a bilivel, 14 hós kora óta használjuk reggelente, abba is kakilt. Szóval nemrég elkezdett szólni naponta többször is, hogy pisil, az utcán is megállt és szólt h pisil. Gondoltam leveszem róla itthonra a pelenkát. Ez kedden lesz 2 hete. Persze azóta nem szól sosem :) Eleinte 30 percenként kérdezgettem, vagyis vittem pisilni, 2 napig pisilt is keveseket mindig. De utána megunta és is rájöttem h nem kell neki ilyen gyakran. Folyton ideges ha nem kell pisilnie, de én viszem, viszont nem szól ha kell neki. Szóval vannak balesetek, kaki is ment a pelusba, de abban fejlődik, kaki előtt többször szól már. Vettem wc-szűkítőt, mert oda jobban szeret járni, nekem is könnyebb csak lehúzni. Minden sétára adok rá pelenkát, ami a legtöbb esetben száraz ha itthon leveszem róla, a bilibe sokat pisil séta után. De azért adok rá, mert félek még h az utcán bepisil. Délutáni alvásnál is van rajta, de utána is többnyire száraz, akkor pisil ha felkel. Viszont nem szól akkor sem. Volt h hazajöttünk, nem vettem le róla a pelust, mert alvás jött hamarosan. Nagy sokára mire megnéztem, nem volt benne semmi, ráültettem a bilire és olyan sokat pisilt szegénykém. De nem szólt volna h a pelusba nem akar. Aztán olyan is volt, hogy a wc-n nem pisilt, rá 5 percre meg bepisilt. Szóval nagyon változó. Tudom kicsi még, de nagyon ügyes, nem hagyom abba itthonra. Tavasszal gondolom könnyebb lesz már az utcán, meg addigra szól előre ha pisilnie kell.

2012. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ment a zöld kéz
2012. okt. 28. 14:40
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
még korai. télen nem szabad.
2012. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 évesen elkezdtem a leszoktatást, ez nyár végén volt, kint voltunk, pisilt a fübe, de bejöttek a hidegek és szinte soha nem szólt, ha nem kaptam el mikor kell neki,kaki pisi ment a bugyiba, összepisilt bugyit, bodyt, harisnyát, nadrágot, nem volt kedvem meg idöm ennyit öltöztetni, van még egy 10 hónaposom is, gondolom még nem érett rá, így vissza adtam a pelust. várunk pár hónapot.
2012. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha ő még nem akarja akkor szerintem még várj pár hónapot.

mi márciusban kezdtük, így jól jött ki, hogy mire sétához is elhagytuk a pelust, már nem kellett overál.


jo ha óránként megkérdem és ráültetem a bilire?

nem. vagy kérdezd meg és várd meg a válaszát és aszerint dönts, vagy közöld, hogy most üljön rá a bilire és próbáljon meg pisilni.


ha elmegyünk valahova babakocsival adjak rá pelenkát vagy ne?

hát ha még sehol nem álltok akkor kéne mert hideg van és felfázik ha bepisil.


Milyen méretü trikot vegyek

az ő méretét. ha mondjuk 92es akkor akkorát.


télen hogy lezs jelzi vagy kibírja

ezzel a kérdéseddel nem tudok mit kezdeni. nem is értem.

nyilván ha képes jelezni akkor az lenne a cél, hogy jelezze és menjetek pisilni. ha erre nem képes akkor nem kéne télen pelus nélkül kivinni.

kibírni nem igen szokták ha kell nekik, pont erre kell megérniük, hogy képesek legyenek tartani, amíg ez nem megy, addig felesleges bohóckodni.


első körben csak otthon vedd le a pelust és próbálkozzatok. ha látod, hogy simán megy, nincs 1-2 hétig baleset akkor kezdheted elhagyni napközben is a pelust

2012. okt. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!