Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időt játszol egy nap 3...

Mennyi időt játszol egy nap 3 év körüli gyermekeddel?

Figyelt kérdés

Konkrétan játékra gondolok, tehát nem olyan tevékenységre, amit együtt csináltok, pl ruhát teregettek, hanem leülsz mellé és jászol vele.

Az ok, amiért feltettem ezt a kérdést, hogy gyermekem egyedül nem játszik el, egész nap rángatja a kezem, hogy játszak vele.Gyakran kell nemet mondanom, mert van egy kisebb gyerkőc is, illetve a háztartásba senki nem segít be, mindent egyedül csinálok.Egy nap egyszer játszok vele picit hosszabb ideig, kb 1 órát, de ezen kívül csak odamegyek hozzá,és pár perc után magára hagyom.Lelkiismeretfurdalásom van, hogy keveset foglalkozok vele, de egyszerűen nem jut idő így se minden feladatomat elvégezni.


2013. jan. 14. 07:33
 1/6 anonim ***** válasza:

3 évesnek már kell tudni egyedül játszani. Nálunk vacsora előtt volt egy órahossza közös játék. Máskor csak "segítettem" neki, ha kellett, de játszott egyedül. Ha nem sikerült neki valami, az sem volt baj. Meg kell a gyerekeknek a kudarcot is tanulni.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt.

2013. jan. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most elég sokat, mert itthon van betegen.

Délelőtt intézem a dolgaim, főzök, mosogatok, mosok, beágyazok stb... addig autózik, mesét néz, talál magának játékot. Ebéd előtt le szoktam vele ülni, és délután is egy kicsit.

Ha oviban van, akkor csak délután van egy kis időnk, ha hazaértünk az oviból.

Az enyém se nagyon akar egyedül játszani, de azért próbálom segíteni, hogy élvezze azt is, nem mindig sikerül.

2013. jan. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3 évesen már meg kell tanulnia egy kis időre elfoglalni magát. esetleg vesd be azt a trükköt,hogy: elkezdtek pl:legózni,és mondod neki,hogy neked most egy picit el kell menned főzni,teregetni,stb-addig ő folytassa a játékot és te meg fogod nézni,hogy milyen szépet csinált addig..
2013. jan. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nagyon keveset.

én inkább a dolgaimat csinálom vele, szeret segíteni főzni, rendet rakni, meg ellátom, megetetem, lefürdetem, este mesét olvasok :) viszem programokra, rokonokhoz...

apa meg játszik vele egy órácskát esténként, autópályáznak meg szerelnek, ilyesmi :)

persze én is leülök vele 5-10 percekre, de mikor már eljátszik egyedül, otthagyom. mikor még nem volt ovis, délelőttönként játszottam vele hosszabb ideig is, de mivel keveset vagyunk együtt, ő sem igényli annyira, hogy aktívan velem is játsszon

2013. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebbe a séta is beleszámít? Mert akkor 2 órát délelőtt és 2 órát délután kb. Ez úgy jön ki hogy reggel ébred aztán mesét néz 20 percig. Közben én összekapom a lakást felöltözünk stb. Utána játék együtt egy jó óra, aztán felteszem az ételt vagy elmegyünk bevásárolni és/vagy sétálni. A séta közben nyilván vele foglalkozok játszunk, a bevásárláskor értelemszerűen nem.

Tehát olyan 10 felé felteszem az ételt (inkább kicsit később) addig ő saját magát elfoglalja később ebédelünk, mese, alvás. Ébredés után ismét egy jó 2 óra amennyit játszunk. Van egy kisebbem de ő olyan kis csendes nyugis baba még elvan sokat alszik szopizik (az 10 perc kb.) meg a játszószőnyegen fekszik vagy a hintájában szóval még nincs együtt játszás vagy ilyenek, gondolom később jön a neheze.

Egyébként pedig jó lenne ha többet ellenne egyedül. De szeptemberben jön az ovi, akkor egész nap nem lesz itthon :(

2013. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a válaszát!

Én is abban bízok, hogy szeptemberbe ez változik, mikor oviba megy.

Csak kis időt van el azzal, hogy segít nekem.Hamar megunja a krumplimosást, a teregetés is abból áll neki, hogy gyorsan kiszórja a lavorból a ruhákat, aztán beleül:)Minden csak pár percig köti le, csak akkor játszik hosszabb ideig, mikor leülök mellé.

2013. jan. 14. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!