Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Napi rendszerességgel játszol...

Napi rendszerességgel játszol 3 éves gyermekeddel? Mennyi időt és mit? Tapasztaltatok ilyet? (részletek lent)

Figyelt kérdés
3,5 éves és 2 éves gyermekeim vannak. Nagyon hamar elkezdtek együtt játszani és mióta megjelent nagyobbik gyermekemnél a szerepjáték (úgy fél éve) szinte nem is igényelnek engem. Még a kicsi se. Egész nap elvannak egyedül. Nagyon ritkán hívnak engem is. Eszükbe se jut mást játszani. (hiába itt a sok játék). A kicsinek még szerintem nem ártana mást is játszania. két végleten vagyok. Hol nagyon örülök, hogy ilyenek és abszolút nem zavar, hisz ez a jó úgy látom. De néha (mint most is) átbillenek, hogy nem-e azért van csak mert én nem játszok velük. Megtanulták magukat lekötni. Nem ártok-e ezzel nekik, hogy nem játszunk együtt, amikből azért tanulhatnának is. Nem tudom mit tegyek. Erőltessem-e (mondjuk nem kell, sokszor bekapcsolódok a szerepjátékba is, vagy azért rá veszem őket a rajzolásra, meg más játékokra) vagy hagyjam és ne zavarjam meg őket. Csak legyek kívülálló. Azért is van lelkifurdalásom, mert azért vannak hiányosságaik (pl a nagy nem ismer csak kevés szint és a formákat sem tudja még) és hogy nem-e az én hibám, hogy nem játszunk mást?
2012. jan. 4. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Erőltetni semmiféleképpen nem kell és nem is szabad. Ha ők elvannak együtt, akkor hagyd. A nagyobb úgyis megy lassan oviba, ha eddig nem ment, ott majd nem csak játszani fog, hanem tanulni is. Emellett naponta egy kicsit foglalkozz külön külön velük, mikor nem játszanak együtt, mindkettővel a maga fejlettségének megfelelően. Teljesen jól van ez így, nincs semmi gond az ő játéktevékenységükkel.
2012. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne izgulj ezen,a kicsi játék-ritmusa igyis-úgyis más lesz,mert neki már ott a példa,a nagy akinek minden mozdulatát lesi,utánozza és roppant gyorsan meg is tanulja.A mesélés,diavetítés,és a közös játék attól még megmarad,és hónapok alatt is sokat változik a játék-szokásuk.a színeket,formákat nem direkt is taníthatod,pl konyhában "segítséget" kérve:pl.ide adnád nekem a kék tálat! Amikor a nagy oviban van én akkor "foglalkozom"külön a kicsivel,de ha itthon van ő is akkor a tesó az "isten"! :) Fognak még hívni téged ne izgulj,pláne ha bedobsz izgi(bunki-építős,bújócskázós stb)mókákat.Erőltetni tilos! :)
2012. jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha látod,hogy elvannak és tényleg nem igénylik a társaságod,akkor örülj ennek,nem hiszem hogy azzal tennél jót hogy márpedig én akkor is játszok veletek ha akarjátok ha nem.Ha hiányod van belőlük ülj közel hozzájuk és figyeld őke,igy ők is látják,hogy ott vagy,figyeled őket.igy igazából együtt vagytok.
2012. jan. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm megnyugtató válaszotokat. Igen, ilyen formában tanuljuk a színeket mi is és egyéb dolgokat. Mind az életből vett tárgyakkal. Evés és séta közben tudom "tanítani" őket ezekre, akkor nincsenek elfoglalva mással. Pl. már a kicsi is jól felismeri a repülőt hangját a szobából, vagy ebédnél ha harangoznak szólnak. A formáknál most a logikai készletet használjuk, válogatunk. Sajnos külön-külön csak pár percet tudok velük foglalkozni, amíg a másik be nem kapcsolódik, mert egyszerre alszanak (mondjuk ez jó). Valahogy néha én is így gondolom ahogy írtátok, csak időnként rám jön a lelkiismeret furdalás, hogy reggel óta csak tengek-lengek, nézem őket vagy dolgozok. Itt van az egész napom rájuk és mégsem használom ki. fél év múlva meg vissza megyek dolgozni és csak a hétvégék lesznek.
2012. jan. 4. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!