Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti kisgyereketeknél szoktatok...

Ti kisgyereketeknél szoktatok a születésnapja előtt is tortát venni, és a tényleges születésnapkor is?

Figyelt kérdés

Most láttam nem rég egy ismerősőmnél, minek 2x születésnapoztatni? Ha pl: 18.án van a születésnapja, miért kap tortát 13.án is, a kisgyerek?

Lehet régimódi vagyok, de felesleges szerintem.


2012. nov. 19. 16:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
nálunk is 1 torta a szokás, de a férjem rokonságában van olyan család, ahol ha pl. a nagyfiúnak szülinpaja van, a kisebb is kap tartát és fordítva. pedig nem olyan kicsik, 15 és 11 évesek. nekem ez tök fura.
2012. nov. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A 4 tortás vagyok:


Ezekből csak a bölcsibe sütöttet fizettem én, elég volt az is, mivel 26 szeletes tortát kellett sütnöm úgy, hogy a fiam tej- és tojásallergiás.

A többit a nagyszülők, keresztszülők sütötték, és nem nálunk volt az ünneplés, hanem náluk. A gyereket nem zavarta különösebben, szerintem röpke 3 éve alatt hozzászokott ahhoz, hogy ide-oda megyünk, és máshol is van ünneplés. Pl. karácsonykor szentestén együtt leszünk, 25-én anyósékhoz megyünk, 26-án anyumhoz, és ott találkozik a keresztszülőkkel is, szóval ajándékokat is többször kap. Képtelenség összeterelni mindenkit egyszerre, mivel a tesók közel 300km-re laknak mindannyiunktól, a nagyszülők 2 műszakban dolgoznak, sokszor hétvégén is. Mi alkalmazkodunk hozzájuk, a gyerek ebbe nő bele, ezt szokja meg. Neki nem furcsa, mi jobban tartottunk ettől, de ő nagyon rugalmasan kezeli ezt.

2012. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is van torta itthon, oviban, nagyinál. Nincsen ezzel semmi gond. Megspóroljuk az árát magunkon (amúgy is én sütöm).


Ezzel az erővel karácsonyfa se legyen a nagymamánál, az unokatesónál, meg ajándék se, csak egy helyen, mert elvész a dolog varázsa!!

2012. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


De a kérdés igazából arról szólt, hogy Ti szülők csinálnátok-e két banzájt, 'csak úgy'.

Mert a dolog lényege itt csak az, hogy kapott a kisgyerek egyet 13-án, meg 18-án tényleges születésnapján is. Ennek viszont semmi értelme nem volt, mert semmi nagymama meg nagypapa, mert a normális születésnapján volt ott gondolom mindenki. Akkor előtte 5 nappal is oda rakni elé egy tortát én akkor is, feleslegesnek tartom: D.


Én ha gyerekem lenne, probálnám ezeket a dolgokat úgy tenni, hogy csak egyszerre 1 napon kapja meg a tortát/tortáit.

Azt még érthető, ha egy nap alkalmával kap 3-4-et mert sok család, mindenki hozza, de úgy nem 'értem' még mindig, hogy minek ennyire variálnijuk.


Ők szerintem azon a nézeten voltak, hogy 'jajj ünnepeljük meg most, aztán majd kap akkor is tortát.'

Vagy nem tudom. . .


Köszi a sok választ mentek a zöldkezek.

2012. nov. 19. 20:57
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha 13-án nem volt semmi vendégség, ovis buli, akkor tényleg semmi értelme. Egyébként hidd el, fel tudják fogni a gerekek, hogyha külön tortás ünepség van külön napokon a családtagoknál. Én nem tudom és főleg nem akarom AZT a napot busójárássá változtatni, az a nap a gyerekről szól és nem anyósom meg a többi rokon látogatásáról, hogy körülöttük ugráljak, vajon ki kér még kávét, meg a fél napot a konyhában töltsem. Amúgy el se férnénk annyian a lakásunkban.
2012. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A lányunk szülinapja csütörtökre esett, senki nem tudott eljönni, a férjem is dolgozott, majd másnap jött haza, ezért 19-én csütörtökön csak egy kis gyümölcs tortát csináltam neki, amit mi ketten ettünk meg, és majd 21-én szombaton összehívtam a családot hogy megünnepeljük a szülinapját rendesen. Nálunk csak ezért volt 2 torta is. Amúgy én is cukrász vagyok, én szoktam a családban mindenkinek csinálni a tortákat :D
2012. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen,nálunk is hasonlóan volt a 2. szülinap,mint az előzőnél.A napján itthon kapott egy muffinból szalaggal összekötött kis 'tortát' és mikor jött a család,mindenki egyszerre,akkor meg a gyertyás,tüzijátékos,örömködős szép,nagy torta.Meg a napján a bölcsibe is kapott persze.
2012. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek.


Utolsó kettő főként, valószínű náluk is így volt akkor. De ahogy elnéztem hétvégi napon volt a nagyobb torta (most írtam csak egy dátumot, nem ez a dátum szerint volt a felköszöntés, csak bepötyögtem valamit)és amikor igazán a születésnapja volt akkor a kisebb.

Na ez hülyeség.Ha teszem azt előre hozzák 3-4 nappal a bulit, akkor már nem muszáj kapnia neki Pénteken is egyet pl: mert megkapta szombaton.

Velem mai napig így van, idén is csütörtöki napra esett, így hát szombaton köszönöttek fel, születésnap nem akkor dolog amit annyira fontos pont napban/percben mérni. De annyit nem szívesen kaptam volna, hogy 1 évre kitartson: D


Utolsó kettő gondolkozás módján csinálhatták a szülők is

2012. nov. 20. 16:11
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!