Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereket, ha nem...

2 éves gyereket, ha nem dolgozik mindkét szülő, akkor érdemes bölcsibe íratni, hogy könnyebben szocializálódjon vagy nem?

Figyelt kérdés
A bölcsi felvenné.
ma 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Én tavaly be akartam adni a kicsit. Nagyon sokat gondolkoztam mi legyen. Végül nem adtam be és szerintem életem egyik legjobb döntése volt.

Nagyon sokat számított neki az az egy év hogy itthon volt velem és tudtam vele foglalkozni fejleszteni.

Bölcsibe nem egyenként foglalkoznak velük. Én is a szocializáció miatt szerettem volna beadni mert elég félős volt. De sokat jártunk gyerekek közé játszótér, játszó ház, gyerek központú kiránduló helyek programok és nagyon megbátorodott.

Jelenleg semmi gond nincs az oviba menéssel örömmel megy ez az első éve. Úgy hogy én nem bántam meg hogy nem adtam be.

Mellékessen jegyzem meg hogy szerintem engem jobban megvisel az hogy nincs már itthon ő se.

ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen fog múlni. Többnyire inkább a szülő vágyik arra, hogy már ne csak a gyerekkel legyen. Nem a gyerekek igényei miatt alakultak a bölcsödék. Egyébként amennyire ebben a korban jellemző, nagyon jól elszocializálódnak a gyerekek a játszótéren is. Az ismeretségi körömben inkább a valamilyen mértékben adhd-s kisgyerekeknek tett jót a bölcsi. (Később lettek rá diagnosztizálva, illetőleg a bölcsiben hívták fel rá a szülők figyelmét, hogy ilyen vagy ehhez hasonló állapot benne van a pakliban.) De legalábbis a szüleiknek határozottan jót tett a bölcsi :D Ha nagyon ingerkereső a gyerek, akkor lehet én is vinném, egyébként nem szükséges.
ma 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Teljes napra így biztosan nem íratnám be. Ha igényli a társaságot, akkor is max ebédig. Ez az idő elég, ha az anya azért tenné bölcsibe, mert sok neki egész nap a gyerek, és szeretne pár óra nyugit, hogy feltöltődjön.
ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Csak szocializáció miatt nem adnám be. Ha van más oka is, akkor fejtsd ki jobban a körülményeket.
ma 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Az óvoda azért van, hogy szocializálódjon. Itt inkább neked kellene szabadulni tőle.
ma 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
ma 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Egy 2 eves még nem "szocializálódik", bárhová is viszed. Az egy dolog, hogy a szocializmusban ezzel a maszlaggal etették be a jónépet.
ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Semmi értelme.

A bölcsődének akkor van jelentősége, ha anyagi kényszer, hogy mindketten dolgozzanak.

ma 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mivel tv szerint előnyben kell részesíteni a dolgozó szülő gyermekét, jó eséllyel be se vennék, mert kb mindenhol helyhiány van.
ma 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor nem fogom beadni. De itt amúgy lenne hely, mert faluban lakunk. Pesten tudom hogy esélytelen lenne, ha nem dolgozik mindkét szülő.
ma 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!