Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereket, ha nem...

2 éves gyereket, ha nem dolgozik mindkét szülő, akkor érdemes bölcsibe íratni, hogy könnyebben szocializálódjon vagy nem?

Figyelt kérdés
A bölcsi felvenné.
ma 11:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd meg a helyet a dolgozó szülőnek.
ma 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%

Ha nem.kell munka miatt akkor nem muszáj,én azért adtam.be mert már untam.itthon lenni és gügyögni és a gyereknek sem.volt ez már elég. Megjegyzem elvittem mindenféle dologra. Bölcsiben fejlődik és ott nem.válogat így végre változatosan eszik,én meg nem.bolondultam bele az otthon levésbe.

Ha neked nincs igényed a bölcsire és nem muszáj dolgozni akkor ne add be.

ma 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
15%
Mindenképp. Az az ideális, ha jár.
ma 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%
Figyi, Te vagy az anyja, te vagy vele 2 éve egész nap. Te hogy látod? Szüksége lenne a gyereknek kiszakadni otthonról vagy nem? Milyen bölcsi az a bölcsi? Mi is falun élünk, és egy szuper bölcsink van. Max.10 fő és 2 kisgyermeknevelő van velük. Zenélnek, kézműveskednek, sétálnak, közösen mennek a boltba, hogy megvegyék a tízórainak valót. Ilyesmi bölcsibe naná hogy add be. Ha csak gyerekmegőrzés van, akkor nem feltétlenül érdemes.
ma 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vittem, inkább foglalkoztam vele én. Ez a bölcsiben sokat fejlődik dolog kicsit csalóka, mert egyrészt 2-3 éves kora között mindenképp fejlődik, hisz idősödik, másrészt ha te foglalkozol vele, ugyanúgy fejlődik. Semmivel nem tud rosszabbul "rajzolni", mondókázni, mozogni vagy barátkozni a fiam most az oviban, mint a többi kiscsoportos, akik jártak bölcsibe. Ugyanúgy szobatiszta lett, ugyanúgy eszik, öltözik egyedül, ugyanúgy tartja a szabályokat, mert itthon sem csak fel-alá rohangált, mint egy kis vadember, hanem tanítgattam.

A bölcsi szerintem hasznos, ha valakinek muszáj, és vannak szuper gondozónők is, akik mindent megtesznek a gyerekekért, de ha nem vagy rákényszerülve és alapvetően jól érzed magad otthon a gyerekkel, én nem adnám be. Dolgozhatsz még egész életedben, de ennyi időt többet soha nem tölthetsz majd a gyerekeddel.

ma 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a nem dolgozó szülő dolga a gyerekkel foglalkozni, szocializálni. Hiszen ha bölcsiben lenne a gyerek akkor menne vissza dolgozni, nem lenne értelme otthon eltartatani magát.
ma 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
26%

Ingerkereső gyerekem van, őt beirattam volna akkor is ha amúgy nem kéne dolgozzak (már ha felvennék és lenne hely bárhol).

Neki én úgy éreztem kevés egykeként az itthoni pici lakás, imádja a társaságot, de ezt nem tudom neki megadni sehogy máshogy. Olyan könnyen beszokott, hogy azt mondta a nevelő, hogy olyan mintha már évek óta oda járna. Nem sírt egyszer sem mikor eljöttem, első próbánál ott is aludt gond nélkül.

Viszont vannak gyerekek akik jobban szeretnek egyedül lenni, nagyon anyásak, és egész nap sírnak. Nekik nem tesz jót, de ott meg a szülőnek nincs választása.

Te ismered a gyereked, meg a saját élethelyzeteteket.

ma 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
39%
A szocializáció miatt baromi fontos.
ma 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
18as a gyerek tud szocializálódni gyerektársaságban anélkül is, hogy az anyja lepasszolja.
ma 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen még az anyukája mellett a helye ha megtehetitek. Hajam égnek állt, mikor a dolgozni kényszerülő anyák azt probálták beadni nekem, hogy majd az én gyerekem lesz kevesebb és megnézhetem magam, ha kimarad a bölcsödéből. Hát nem...

Arról nem esik szó, hogy a gyerekeik szeparációs szorongása, dührohamai erősödtek. Sokan csak a vírust hozták haza a bölcsikből a kistesóknak és még a szobatisztaságuk sem haladt, mert a bölcsiben kényelmesebb volt a pelenka. Egy adott intézményben voltak, nem érték őket változatos ingerek napi szinten és sorolhatnám.

Mondom még ránk néztek furán miért nem bölcsisek a gyerekek. És én dolgoztam heti 20 órában azért... szóval nen csak otthon voltam.

ma 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!