Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes elvinni egy kis...

Érdemes elvinni egy kis gyereket fogorvoshoz ha van egy lyuk a fogába?

Figyelt kérdés

Mosom neki minden nap már 1 éves kora óta, mégis sztem lyukas lett egy foga, nemtudom pontosan lyukas e mert annyira mély barázdás a foga hogy lehet hogy csak elszíneződés.

Ha lyukas kihúzzák neki vagy Betömik, esetleg megvárják még magától ki esik?



aug. 12. 20:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%
Tejfogrol van szó..majd kiesik, aztán a maradandoval nem lesz valószínűleg gond. Szégyen, nem szégyen, nekem sok lyukas tejfogam volt. :D a maradandók közül mind tökéletes állapotú, nagyon erős fogaim vannak.
aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%

Mennyi idős?

Ha tejfog akkor kiesik, ha fáj akkor kéne elvinni.

aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%
Ha nincs vele baj(nem fáj neki) akkor nem. Az enyém üvöltött, mert letőrt neki olyan szerencsétlenül, hogy 2 fogát is érintette. Doki mondta, hogy az elsőkkel nemigazán kell foglalkozni, de a hátsókkal igen, mert azok később esnek ki
aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Attól, hogy nem fáj még okozhat gondot, vidd el
aug. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én is ilyesmi miatt vittem, vegül nem lyuk volt, de mélyek a barazdák, es ugy tűnik hajlamos romlásra. Kaptunk par tanacsot, es 3-4 havonta raneznek, hogy ha lenne kicsi lyuk, azonnal elcsípjék, mert gyorsan konnyen tömhető, es lassitja a romlast. Nem jo ha egy tejfog ott rohad a gyerek szájaban, fajhat is, meg egyaltalan. Ha mar jönnek az újak, azokra is hatassal lehet. Ha a gyerek nagyon nem működik együtt, pl. ha nagyon kicsi, akkor nem tudnak mit tenni, de én mindenkeppem elvinném. Kis lyuk tömese nem fáj.
aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
4es vagyok, itt nem is tömnek tejfogakat, csak lesimítják, ha nagyon ki kell fúrni akkor tömnek csak
aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#6 Fura... A fiamnak olyan gyönyörűen megcsinálták a lukas tejfogát, hogy nem is lászik melyik a tömött fog.

Kérdező, egy fogászati kontroll nem árthat. Ugye mi felnőttek is megyünk ellenőrzésre félévente, akkor is, ha nincs panaszunk...

aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vidd fogorvoshoz. A tejfogak sokkal gyorsabban szuvasodnak, mert vékonyabb a zománc és hiába kipotyognak majd,ugyanúgy tudnak fájni, begyulladni stb.
aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vigyed fogorvoshoz. Jó fogorvos kisgyerek fogát is kezeli. Az enyèm ózonkezelèst kapott, hogy ne romoljon tovàbb a foga.
aug. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vidd
aug. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!