Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a kisgyerek túl lassú,...

Ha a kisgyerek túl lassú, hogyan lehet "felgyorsítani"?

Figyelt kérdés
Nagycsoportos ovis lányka, nagyon lassú. Meg tudja csinálni a feladatokat, amiket kell, de nagyon lassan, mire már mindenki végez, ő még csak a felénél tart. Mozgása is lassabb, mint más vele egykorú gyerekeké, mindig ő öltözik fel legutoljára, torna közben is hátul kullog. Napi szinten viszem játszótérre, ügyes, de mint a csiga. Biciklizni kétkerekűn és rollerezni szépen tud, ott a tempója is gyors, de hamar elunja. Inkább ül egyhelyben és babázik, legózik. Nincs egészségtelen, rossz ételekkel etetve (édesség és nasi tiltva), de ez a mozgáshiány már eredményezett nála pici túlsúlyt. Vittem különböző sportokra, de nem bírja, lelkesedés nulla, inkább áll, sír és nem hajlandó semmit sem csinálni. Naponta megyünk sétálni is. Egyik óvónő szerint maradhatna még, másik szerint meg nyugodtan menjen iskolába, mert a képességeivel nincs gond, csak lassú. Mit tudok tenni? Tapasztalata van valakinek esetleg? Januárban tölti majd a 6-ot.
tegnap 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Nekem ebből voltak gondjaim az iskolában. Folyton sürgettek, így nem tudtam rendesen elpakolni, legközelebb nem találtam semmit, akkor már azért is le voltam tolva pluszban hogy rendetlen vagyok. Az öcsém jobban járt, miután neki beszédproblémája is volt, a btmn papírjára ráírták azt is, hogy munkatempója lassú, és ezt figyelembe is vették a tanárai.


Ha nem utálja az ovit, akkor megfontolnám hogy maradjon.

tegnap 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 babyboom567 ***** válasza:
56%
Ki fog készülni a suliban.Ezt szülőként úgy mondom, hogy az ép értelmű, megkésett beszédű gyerekem, most kezdett logopédiai EGYMI suliban előkészítő osztályt, és időre kell öltözni,meg minden.Pedig ez egymi suli, a te gyereked ha most beadod egy normál suliba(és nyilván normál suliba fogtok járni),össze fog roppanni kb egy héten belül.
tegnap 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanez ez van szintén nagycsoportos lányommal (februárban lesz 6 éves). Én nagyon fontolom, hogy maradjon még egy évet oviban, másoktól is azt hallom, hogy jobb lenne neki.
tegnap 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Maradjon az oviban! A képességei kb ugyanolyan fontosak, mint az hogy adott idő alatt megcsinálja a feladatot. A leírtak alapján előfordulhat nála majd tanulási zavar is.
tegnap 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Maradjon, abból nem lesz hátránya. Tanító vagyok, volt 2 ilyen gyerkőc is az előző osztályomban. A kislányt frusztrálta is a saját lassúsága, mindig utolsó volt mindenben, legyen az evés, öltözés, feladat, bármi. Teljesen okos, ügyes lányka, negyedik év végén matekversenyen is szépen szerepelt, mesemondón szintén. Egyszerűen lassú volt és kész, főleg az első két évben. Neki is rossz volt, meg mindenki másnak is. A kisfiút nem annyira zavarta, ő elég szétszórt is volt, de már az első feladatot megoldotta a többi, ő meg ott tartott, hogy vajon melyik könyvet kell nyitni?

Hidd el, sokat érik, fejlődik egy év alatt. Hagyd meg ezt a lehetőséget neki! Jót fog tenni.

tegnap 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én fiam is hasonló és egy évet maradt oviban + kötelezően elkezdtük vele az úszást és lovaglást.

Nagyon lassú volt, hiába csinálta jól meg a feladatokat. Első egy hónapban ment a sírás, nem akart úszni.menni stb.. de nem lehet ráhagyni. Meg is lett az eredménye rengeteget ügyesedett, megtanult úszni is.

Azért az úszás mert ott nem lassulhat be, nem lehet elgondolkozni várni.

ma 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!