Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet megállapítani hogy egy kisgyerek evészavaros?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam nagyon kevés ételt eszik meg, főtt ételt egyáltalán nem. Már mindent kipróbáltam, de semmi változás. Ha nem adok azt neki, amit akar, inkább nem eszik egész nap egy falatot sem, kipróbáltuk. Más téren nincs gond vele, csak az evés ilyen problémás.

Lehet hogy evészavaros? Hogy lehet ezt kivizsgáltatni? Van valakinek itt ilyen problémával küzdő gyerekek?


tegnap 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem kap mást és egész nap nem eszik akkor sem
tegnap 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Hagyd, hogy azt egyen, amit meg tud enni jó étvággyal. A fött ételre igazánból semmi szükség, ha nyersen megeszik több mindent, akkor nincs semmi gond.
tegnap 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha egész nap nem kap mást, akkor egész nap nem eszik egy falatot sem, csak este már iszonyat nyűgös az éhségtől. Több napig azért nem akarom vele ezt csinálni.

Sajnos nem csak főtt ételt nem eszik, hanem gyümölcsöt, zöldséget sem. Néha talán banánt. Ezen kívül szendvics, péksütemény, virsli, palacsinta, gofri, pizza, sült krumpli, és ezzel talán fel is soroltam mindent, amit megeszik. Ezeket házilag csinálom, hogy legalább annyiban egészségebb legyen. Nasit persze enne, de azt nem szoktam adni neki.

tegnap 15:54
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem eszik, akkor éhes marad. Csak van annyi esze, hogy ne haljon éhen. Mindig annyira felhúznak az ilyen kényes szarok. Mi lenne ezekkel háborúban, éhínségben ?
tegnap 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

"Ezen kívül szendvics, péksütemény, virsli, palacsinta, gofri, pizza, sült krumpli, és ezzel talán fel is soroltam mindent, amit megeszik"


"Nasit persze enne..."


Tehát eszik a gyerek , csak válogat. Nem evészavar ez, csak valogatossag. Konkrétan mint az átlag gyerek.

tegnap 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

"szendvics, péksütemény, virsli, palacsinta, gofri, pizza, sült krumpli"


Egy ekkora gyerek csak akkor eszi kizárólag ezeket, ha ezeket kapta korábban is.

Másrészt ha ezeket megeszi, akkor azért elég sok mindent eszik, éhen halni nem fog

tegnap 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Ez nem evészavar, nem is extrém válogatósság, csak egy elkényeztetett átlagos gyerek.

Evészavar 99%-ban pszichiátriai kórképhez kapcsolódik gyermekkorban. Pl: autizmushoz.

tegnap 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%

Péksütemény, palacsinta , Gofri gratulálok 🤦🏻‍♀️


Két évesn ott kezdjük eleve nem adunk cukrot a gyereknek te meg már ilyennel tömöd aztán csodálkozol hogy mást nem eszik meg? Persze hogy nem mert van annyi esze , hogy akkor majd adsz neki valami jo cukorbombat.

tegnap 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs gond a gyerekel.
tegnap 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12 éhes mostohafiam világéletében csak ezeket ette meg: csirkefalat, főtt tészta, sült krumpli, bolognai, rántott hús, esetleg grill sajt, majkremes kenyér, palacsinta, és ennyi. De ezek közül is 99%ban a csirkefalat és a főtt tészta fogy, tudna ezen a két dolgon élni egész életében. Szerintem ez még kevésbé változatos, mint amiket a te gyereked eszik 2,5 évesen, és ráadásul ő 12 évesen kisebb adagokat eszik, mint a 11 hónapos fiam. Nem tulzok. Na mindegy, a lényeg: semmi hianybetegsege nincs, és mar nagyon szépen megnyúlt, igazi egészséges kamasz fiú. Extrém válogatós, most hogy van-e valami pszichológiai gond mögötte, nem tudom, nem zárom ki, hogy van egyébként. Pl vendégségben képes egész nap nem is enni semmit, megvárja, amíg hazaerunk, de ha nincs a kedvence, itt sem eszik inkább semmit, főtt kaja neki se csúszik, de szendvics se.. mindenesetre testi gondja nincs, és amúgy komoly pszichológiai baja se, ez tuti. Az gondolom, azért visszavetette, hogy nincsenek együtt jó pár éve a szülei, de amúgy semmi baj vele, és mindig is ilyen válogatós volt. Ez van. Felnőnek így is az emberek.
tegnap 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!