Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek vércsoportját hol...

Kisgyerek vércsoportját hol tudják megállapítani?

Figyelt kérdés
Külföldön született,nem nézték a vércsoportját,azóta Magyarországon élünk. Gyerekorvoshoz forduljak?
2018. nov. 13. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Már itt sem nézik amikor megszületik.

Ha vérvételre kell menni említsd meg az orvosnak, hogy írják oda, hogy azt is nézzék meg.

Amúgy feleslegesen én nem szurkálnám.

2018. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rutinszerűen egyik országban sem nézik , tök mindegy hol született. Majd ha szükség lesz rá akkor megnézik, ez nem úgy működik hogy te megszeretnéd nézetni vérvétel esetén sem, ez nem kívánságműsor hiszen nem ingyen van. Ha műtétre kerül sor 10 másodperc alatt meghatározható.
2018. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

5 éves fiam zárójelentésén rajta van. Nézték, pedig nem kértem.

Örülök, hogy rajta van.


ha tudni szeretnéd, akkor igen, a gyerekorvos a kompetens a kérdésben.

2018. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
A 6 éves fiamét tudom, rajta volt a kórházi zárón A+ mint én, a lányomét nem tudom, ő 5 hónapos.
2018. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már régóta itthon sem része a protokollnak, hogy születéskor meghatározzák. Van kórház, ahol mégis nézik, de ez nem egységes. Nekem már a 11 évesét se nézték születésekor, azóta sem tudom a vércsoportját. Nem bánnám persze, ha tudnám, szerintem ez olyan alap dolog, amit tud magáról az ember, de úgy vannak vele, hogy ha valakinek vért kell kapnia, úgyis azzal kezdik, hogy megállapítják a vércsoportját, még akkor is, ha el tudja mondani az illető, hogy mi az övé. Ebben is van amúgy ráció, nekem pl. 0 rh+ volt a vércsoportom, a második terhességemnél viszont már azt írták a papíromra, hogy 0 rh variáns, és hogy csak 0 rh- adható, ha vérre van szükségem. Szóval akár változás is lehet az ember élete során.

De ha valakit nagyon érdekel a gyereke vércsoportja, magánlaborban megcsinálják bármikor a meghatározást.

2018. nov. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!