Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tartanátok neki születésnapi...

Tartanátok neki születésnapi bulit?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak hamarosan 4. születésnapja lesz. Már kb. tavasz óta mondogatja, hogy szeretne születésnapi bulit. Valószínűleg a nővére hatására szeretné annyira, mert neki mindig szerveznünk kell szülinapi bulit, sőt már kb. minden alkalomra bulit szeretne (halloween, névnap...). De ő más mint a fiunk. A lányunk nagyon társasági, extrovertált személyiség, mindig sok gyereket gyűjt maga köré. A fiunk viszont kicsit le van maradva a kortársaihoz képest, BTMN kódot is kapott. Nincsenek az oviban még barátai, általában egyedül játszik vagy az óvónénivel van. Nincs amúgy konfliktusa a többiekkel, nem bánt ő se senkit és őt se bántják, csak nem játszanak vele. Akiket sorol mindig, hogy meghívná a szülinapjára, ők se játszanak vele, csak ő szeretné, hogy a barátai lennének. Nem tudom, hogy így van-e értelme. Akiket meghívnánk, nem nagyon értenék, lehet inkább le is mondanák. De ha el is jönnének, úgyse vele játszanának.

tegnap 10:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
Én ilyen esetben nem. Csak családit.
tegnap 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

"Akiket meghívnánk, nem nagyon értenék, lehet inkább le is mondanák. De ha el is jönnének, úgyse vele játszanának."


Honnét tudod? Egyébként pedig olyan dolgot kell kitalálni, amit EGYÜTT játszanak.

És miért mondanák le? A legtöbb óvodás bármilyen zsúrra szívesen megy, ahová hívják.


Én azt érzem, hogy TE nem akarsz gyerekzsúrt a fiadnak. Ez annál furcsább, mert a lányodnak tartasz. Ne tegyél ilyen látványos különbséget köztük. Attól, hogy visszahúzódó, meg BTMN kódja van, attól még ő is vágyhat barátokra.

tegnap 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Ha kéri, akkor persze hogy tartanék!

Teljesen lerombolnád a maradék önbizalmát is, ha azért nem szerveznél bulit, mert úgyse jönnének el vagy nem vele játszanának.

tegnap 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
Ha engem kerdezel egy 4 evesnek felesleges meg gyerekzsurt tartani szerintem. De ha meg is szeretnel tartani akkor elsonek az erintett szuloket kerdeznem meg hogy szeretnenek e menni es mennek e ha szervezel. Es ha pozitiv a visszajelzes akkor olyan programot, jatekokat kell kitalalni amiket a fiad szeret :).
tegnap 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a kisebbik unokatesómnak hasonló volt a helyzete, de volt neki is mindig szülinapi bulija (mondjuk nem négy évesen), és mindig családtagok voltak meghívva, de nagyon odatette magát Keresztanyám, mindig valami tematikus cucc volt, például volt ki-mit-tud, amire még a nagyapa is nagyon készült, megtanult egy mesét, amin halálra röhögtük magunkat, de volt horgászos téma is. Nem baj, ha nincs/nincs sok barátja, attól még egy buli lehet.
tegnap 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

En is ugy erzem, te nem akarod ezt az egeszet, a lanyod preferefalod, meg olvasni is rossz ...


Miert ne mennenek el ?

Miert mondanak le ?

4 evesekrol van szo bakker !

Olyan jartekot kell a party szervezni ami KOZOS !

Ez nem ovoda, hogy magukban jatszanak.


Pont, hogy pozitivan kellene hozzaallni a sajat gyerekedhez, es segiten i baratokat szerezni, nem pedig mondani hogy ugyse jatszik vele senki, ugyse jonnek el, stb.

Ha mar most igy allsz hozza, mi lesz kesob ...

tegnap 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Tartanék!
tegnap 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Ne nézd már le a fiadat! Lányomnak sni kódja van és volt szülinapi bulija, ez nem kódoktól függ. Találj ki olyan játékot, amiben a többi gyerek is benne van, vagy játszóházban is láttam ilyen szervezett játékot. Lányomat elhívta egy fiú osztálytárs, azt se tudtam ki az, de a buliba elvittem. Miért ne? Ha valami miatt nem tartanék bulit az az, hogy csak 4 éves. A többi amit leírtál nem akadály.
tegnap 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Családilag nyilván megünnepeljük, ahogy mindig mindenkit. De gyerekek nincsenek a családban az enyémeken kívül. Itt a gyerekbuli a kérdés.

Nem értem miért preferálnám a lányomat. Ő más, mindig is más volt, de ettől sose gondoltam többnek őt. Sőt igazából természetileg én a fiamhoz vagyok hasonló.

tegnap 11:47
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Tratanék. Meghívnám a családot és egy-két gyerkőcöt, akit szeretne. Ha jönnek jönnek, ha nem, akkor nem. A családi úgyis jön, tehát nem egyedül fog ülni az ünnepi asztalnál. Szerintem azért alap esetben 4 évesen sincsenek még olyan nagy közös játékok, ha nem szervezett, szóval semmi gondot nem látok abban, hogy nem bandáznak együtt. Szerintem sokkal kellemetlenebb azt megmagyarázni, hogy a testvérének miért lehet bulija, neki meg miért nem, mint azt, hogy miért nem jött el a két ovis társa (más dolguk volt, kész).
tegnap 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!