Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tartanátok neki születésnapi...

Tartanátok neki születésnapi bulit?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak hamarosan 4. születésnapja lesz. Már kb. tavasz óta mondogatja, hogy szeretne születésnapi bulit. Valószínűleg a nővére hatására szeretné annyira, mert neki mindig szerveznünk kell szülinapi bulit, sőt már kb. minden alkalomra bulit szeretne (halloween, névnap...). De ő más mint a fiunk. A lányunk nagyon társasági, extrovertált személyiség, mindig sok gyereket gyűjt maga köré. A fiunk viszont kicsit le van maradva a kortársaihoz képest, BTMN kódot is kapott. Nincsenek az oviban még barátai, általában egyedül játszik vagy az óvónénivel van. Nincs amúgy konfliktusa a többiekkel, nem bánt ő se senkit és őt se bántják, csak nem játszanak vele. Akiket sorol mindig, hogy meghívná a szülinapjára, ők se játszanak vele, csak ő szeretné, hogy a barátai lennének. Nem tudom, hogy így van-e értelme. Akiket meghívnánk, nem nagyon értenék, lehet inkább le is mondanák. De ha el is jönnének, úgyse vele játszanának.

tegnap 10:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

Ha a lányodnak jár a külön buli (és nemcsak évente egyszer, hanem többször is), akkor a fiadnak miért nem?

Igenis tartsál és hívd meg azokat, akiket ő meg akar.

tegnap 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

"Sőt igazából természetileg én a fiamhoz vagyok hasonló."


Akkor ezek a félelmek a te félelmeid. Hogy újraéled a fiadon azt, amin te átmentél.

Ezek 4 év körüli gyerekek, nem kamaszok. Azoknál lenne logikus az a reakció meg viselkedés, amit te leírsz.

tegnap 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%
Tarts. De kell programokat kitalálni, amik közül nem kell mindent játszani, majd látod, mihez lesz kedvük. De közösen kell lekötni őket. Lehet, hogy pont így szerez majd barátokat, és akkor az oviban sem egyedül lesz mindig.
tegnap 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
Én tartanék, de nem otthon, hanem olyan játszóházban, ahol animátorok csinálják a programot. Ezzel nem lehet mellélőni.. és azokat, akiket akar, meghívnék.
tegnap 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%

Tartanék!


Ne otthonra hívd őket, hanen egy játszóházba, étterembe, mekibe stb... az is elfog menni, aki amúgy nem akar.

tegnap 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen korban még nem közösítik ki, nem ciki, ha kevesen vannak ott. Ha pár olyan gyereket elhívsz egy sima játszós délutánra, akikkel viszonylag jóban van, akkor megismerkednek a játékokkal, elkezdik együtt használni és uzsonna helyett egy tortát teszel oda mintás papír tányérokkal, felköszöntöd és játszanak tovább. Nem kell túlgondolni. Ugyanekkora a fiam, e gyereket emleget, őket simán elhívom ilyen semleges délutánra és nincs csalódás sem.
tegnap 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%

Ebben az esetben pont, hogy még segíthetné is a buli a barátkozásban.

És pont, hogy otthon tartanám emiatt a bulit, ahol előre kitalálnék közös, együttjátszható dolgokat. Bár 4 évesen még azért sok gyerek játszik szívesen egyedül, vagy egymás mellett. De ez egy nagyon jó alkalom lenne arra, hogy megismerjék jobban egymást. Ha egy eljön már belőle, az is jó tud lenni, akkor még több lehetőség van intenzívebben barátkozni, ha kevesebben vannak. Ha meg senki nem jön el, családi buliként akkor is meg lehet tartani, illetve beszélni előre a szülőkkel, hogy kinek milyen időpont jó. Az egyik gyerekemet egy olyan bulira hívták, ahova csak 4 gyerek volt meghívva, és át is tették, mikor mondtuk, hogy sajnos nem tudunk mégsem menni. Összeegyeztettük, és találtunk a többi családnak is jó időpontot. Akkor találkoztam az anyukával először, a gyerekkel is csak kb. harmadszorra, csak látásból ismertem. Tök jó volt a buli.

tegnap 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%

Én először az óvónővel beszélnék, ő mit lát, hogy látja a gyerekek kapcsolatát és mit gondol hogyan lenne jó.

Szóval arra hajtanék, hogy lesz buli és meghívjuk akiket a fiam meg akar, de én nem tudom napközben kikkel játszik, mit és hogyan... Szokta mondani, hogy 3 barátja van, ez, ez és ez, de az egyikkel nem is 1 csoportba járnak, a másik 2vel sem nagyon látom, hogy játszana, amikor megyek érte, szóval az alapján, amit addig látok, míg beszólok érte a csoportba, semmit nem tudok leszűrni.

Én az óvónő segítségévlt kérném.

tegnap 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

Jézus Máriám....


" kb. tavasz óta mondogatja, hogy szeretne születésnapi bulit."


Akkor mi a kérdés?


Értem az aggodalmaid, de én mindenképp tartanék bulit, ha a fiam szeretné. Ez egy jó alkalom a barátkozásra, ráadásul te vagy az aki levezényelheti a bulit és a játékokat, így tudnád segíteni a kisfiad a barátkozásban vagy a többi gyereket afelé terelni, hogy baràtkozzanak a tiéddel.


Kérlek szépen ne tégy különbséget a gyerekeid között, ezt olvasni is borzasztó volt.

tegnap 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
48%

En igy nottem fel, hogy anyukam a hugomat szerette mindig is, felnottkent hazat, kocsit kapott csak ugy, en meg egz konyharuhat sem.


Pont ugyanezt csinalod, borzaszto, hogy lehetsz ilyen , olvasni is faj!


A lanyodnak egy evben tobbszor buli, a fiadnak meg SEMMI , pedig tavasz ota keri ??

Nezzel mar magadba!!

tegnap 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!