Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tartanátok neki születésnapi...

Tartanátok neki születésnapi bulit?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak hamarosan 4. születésnapja lesz. Már kb. tavasz óta mondogatja, hogy szeretne születésnapi bulit. Valószínűleg a nővére hatására szeretné annyira, mert neki mindig szerveznünk kell szülinapi bulit, sőt már kb. minden alkalomra bulit szeretne (halloween, névnap...). De ő más mint a fiunk. A lányunk nagyon társasági, extrovertált személyiség, mindig sok gyereket gyűjt maga köré. A fiunk viszont kicsit le van maradva a kortársaihoz képest, BTMN kódot is kapott. Nincsenek az oviban még barátai, általában egyedül játszik vagy az óvónénivel van. Nincs amúgy konfliktusa a többiekkel, nem bánt ő se senkit és őt se bántják, csak nem játszanak vele. Akiket sorol mindig, hogy meghívná a szülinapjára, ők se játszanak vele, csak ő szeretné, hogy a barátai lennének. Nem tudom, hogy így van-e értelme. Akiket meghívnánk, nem nagyon értenék, lehet inkább le is mondanák. De ha el is jönnének, úgyse vele játszanának.

tegnap 10:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
47%

Én értem a kérdező aggodalmát, nekem volt olyan szülinapi bulim, amire 1 ember jött el. Nagyon szar volt.


Ha anyuka sem barátkozik a többi anyukával, azt sem tudják kicsoda a gyerek, akkor szerintetek el fognak menni? Ti elvinnétek a saját gyereketek egy olyan csoporttársa bulijára, akivel nem szokott játszani, lehet a gyereketek sem szeretne menni, az anyuka egy introvertált akivel sose beszéltetek egy szót se és még a szülinapos kisfiú mondjuk kívülről laikusként "egy kicsit fura" is? Ha ezt a kérdést tennék fel, akkor arra az lenne a válasz, hogy "persze vinném a gyerekem, akkor is ha nem akar menni, nehogy szegény kisfiúnak senki se menjen el a szülinapi bulijára"?


Mondanám, hogy előre beszélgetnék a szülőkkel, de úgyse fogják, a szemedbe mondani előre, hogy nem mennének, úgyis mindenki az utolsó pillanatban hivatkozik betegségre, meg családi programra. Nem tudom mit lehet ilyenkor tenni.

tegnap 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Tartanék így nagyobb az esély arra hogy össze is barátkoznak valószínűleg az otthoni környezetben a kisfiad is felszabadultabb lenne és a gyerekek is másként állnának hozzá. Az én gyerekem is kiscsoportos korában egyedül játszott nem voltak barátai középsőben össze barátkozott egy kislánnyal majd meghívta a szülinapjára természetesen elmentünk ott volt a többi ovistársa is és nagyon jól eljátszottak azóta több barátja is van és minden szülinapi zsúrra hivatalos.

Szerintem ezzel segíteni tudjátok a beilleszkedéshez.

Illetve ő kérte szóval ez miatt is mindenképpen tartanék főleg hogy a nagynak mindig van.

ma 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
21-es, igen , vinnem. Plane 4 evesen, nem vadidegenek jonnek hanem az ovodas tarsai. Egesz eletemben gyerekekkel dolgoztam, nekem is van, jol tudom milyen egy 4 eves.
ma 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!