Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti kisgyereketeknél szoktatok...

Ti kisgyereketeknél szoktatok a születésnapja előtt is tortát venni, és a tényleges születésnapkor is?

Figyelt kérdés

Most láttam nem rég egy ismerősőmnél, minek 2x születésnapoztatni? Ha pl: 18.án van a születésnapja, miért kap tortát 13.án is, a kisgyerek?

Lehet régimódi vagyok, de felesleges szerintem.


2012. nov. 19. 16:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Aki megteheti, annak hajrá:)))

1szer bőven elég. Bár nálunk apa szokta sütni, mert cukrász:)

2012. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Első: Ajj de jó, hogy cukrász : D Én is annak tanultam: D


Én is ezt gondoltam mint te első, hogy ez nagyon sok összeg, ha veszik a tortát, felesleges pénzkidobás:)

De mindenki azt csinál amit akar, csak kíváncsi vagyok, van-e még szülő, aki kétszer szülinapozik:). Mert én nem fogok, egyszer elég:)

2012. nov. 19. 16:52
 3/18 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én is cukrásznak készültem:D ott a suliban ismerkedtünk meg apával:))))
2012. nov. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Aztaa :O Az ilyenek aranyos történetek:). Diákszerelemből eddig eljutni, ezen mindig elcsodálkozom, hogy az élet milyen fura:). Hm:)
2012. nov. 19. 16:58
 5/18 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak konkrétan 4 tortája volt az idén, 3 alkalommal ültünk meg a szülinapját. Messze lakunk egymástól mind a szüleinkkel, mind a tesóinkkal (akik a keresztszülők), és mindenki szeretne tortával egybekötött ajándékozást tartani. Ez volt háromszor, a negyedik alkalom pedig a szülinapján volt, amikor a bölcsibe vittem a tortát.

Hidd el, ha össze tudtuk volna egyeztetni, nálunk se lett volna ennyi. (kettő akkor is lett volna, mert a bölcsibe vinnem kellett volna mindenképp)

2012. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt a felét értem, ha tényleg ennek külön okai vannak, de csak úgy, luxusnak tartom.

Értelek, de egyébként mindegyik torta a ti költségetek volt?

2012. nov. 19. 17:16
 7/18 anonim ***** válasza:
Én is láttam már ilyet:D Ahány rokonlátogatás, annyi torta. Kész vicc, a gyerek meg már nem is érti, hogy miért van annyi torta szerintem. Elveszti a varázsát, én így gondolom.
2012. nov. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Utolsó: Örülök, hogy nem csak én látom így. Én nem akarnék rossz anya lenni, de ha rossz anyának számítanék ez miatt, én akkor sem szülinapoznék annyiszer, annyi pénzért: D

Ha hoznak a rokonok, akkor megköszönnénk, és odadnánk a picinek, vagy megmondanánk, hogy ez aranyos, de jövőre nem kell annyi torta, mert nem fogja érteni mi ez a torta láz, hírtelen.

Egyszer csak, mindenből egyszer.

2012. nov. 19. 17:39
 9/18 anonim ***** válasza:

Én a magam részéről 1 tortát intézek a szülinapokra.

De ezen kívül mindig szoktak hozni a nagyszülők is, és ráadásul ők külön-külön jönnek, így szokott lenni anyukám felől egy torta, anyósomék felől egy, és még apukám felől is egy.

Nekem mindegy, mert ők fizetik, a gyerekeim meg boldogok, hogy fújhatják a gyertyát és ehetik a fini tortát (ennek én is örülök, mert édesszájú vagyok).

2012. nov. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is szerteszét él a család, 3 körben jöttek köszönteni. Amikor a napja volt, akkor volt torta, aki nem akkor jött, arra a látogatásra csak vmi sütit sütöttem.


Amikor nagyobb lesz és megérti, akkor el tudom képzelni, hogy családtaghoz kössük, ha vmelyik nagyszülő külön hoz tortát a napja után. (Pl. ez X mama tortája, azért most kapod, mert....)De én magam nem fogok minden látogatóra külön tortát prezentálni. Úgysem a sok torta a lényeg, hanem a közös öröm. Egy torta persze legyen, az szerintem is kell. És a bölcsibe-oviba is, azt is elfogadom.

2012. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!