Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más ovikban, bölcsikben is...

Más ovikban, bölcsikben is így megy?

Figyelt kérdés
A jövő heti őszi szünetről kérdeznék.Kb 1 hónapja járunk ebbe a bölcsibe 2és fél éves a fiam.Szerdán kérdezi az óvónő,hogy jövő héten viszem-e a gyereket,mert a két ünnepnap miatt már van aki egész héten nem viszi.Hát,mondom én hoznám,mivel végre beszokott a fiam,nem szeretném,hogy az 1 hét szünet alatt kizökkenjen nagyon,mert most imád járni.Látom ám,hogy nem annyira örül ő ennek.Erre ma reggel kijön hozzám a vezető óvónő,hogy tudja ő,hogy csak "beugrós"állásom van,nehogy már vigyem a gyereket jövő héten,amúgy is ők is kevesebben lesznek.Most én ezen ki vagyok akadva!Mit szóltok?Máshol is van ilyen,hogy "finoman"utasítanak,hogy ne vidd már ilyenkor a gyereked? Igaz,hogy össze-vissza dolgozom jelenleg,dehát akkor is ez nekem érthetetlen,mert ehhez van köze??

2012. okt. 26. 11:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

ezért tart itt a világ? Igen... az ilyen szülők miatt, aki nem érti meg, hogy a pedagógus, "csak" pedagógus, nem mindenható!!

Elég gáz, és ciki leszel, ha ezért bemégy az önkormányzathoz....

2012. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Hat kepzeld, torveny van ra, hogy legalabb 5 gyermek eseten ugyeletet kell tartani. Meg nyaron is. Ha az intezmenyben valami miatt nem megoldhato, akkor az onkormanyzat jelol ki egy helyet es szakkepzett pedagogusokat hozza. Meg a nyari szunetben is. Puszi, okoska. Mellesleg itt a problema az volt, hogy bar lesz pedagogus es gyerek is, anyuka megse vigye mar a gyereket.
2012. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáfűzök,főként kedves pedagógus válaszolónak,hogy szerintem nem fognak sokan nevetni,ha panaszt teszek.Ja és ne sajnáljuk már szegényeket,képzeld nekem akkor is be kellett mennem dolgozni,ha kevesebb volt a vevő az üzletben.Ja és táppénzre sem mehetek,mert engem rögtön kirúgnak.Amúgy az előttem szóló már írta,nem is erről volt szó ebben az esetben.
2012. okt. 28. 15:07
 24/32 anonim ***** válasza:
53%

[link]

Olvassátok el a cikket!!!

Kiemeltem a lényeget:"Az óvodában és művészeti iskolában dolgozóknak ebből nagyjából 90 ezres nettójuk marad"

És egy másik: amíg TI az 1-2-3 gyereketekkel nem bírtok otthon, és itt írtok ki kérdéseket, addig egy tanár, tanító, óvónő, vagy bölcsisnéni minimum 30 gyerekkel (suliban több) bánik naponta.

Kérdem én: nem érdemli meg azt a nyomorult nevelés nélküli munkanapot havi 90.000Ft.-ért??? Mikor ti 1-2-3- gyerektől el vagytok fáradva???

És nincs apelláta. Sz.r a világ. Tudom, sokaknak ez nem fog tetszeni, ez a beírás, de ez a való világ!!!!

2012. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%
A pedagógus nem napi 8 órában dolgozik, hanem óvónő eseteben napi 6 órát, tanár eseteben pedig heti 26 tanorat. Erre nem kevés a nettó 90. A z éves 40 napos szabadságról nem is beszélve.
2012. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
69%

Pedagógus vagyok. Nem értek egyet kolléganőm kirohanásával, de a kérdező arrogáns, pökhendi stílusa is eléggé bicskanyitogató.

Ha munka van, akkor a pegadódusnak is munka van. Ha 5 gyerekért kell ott lenni, akkor 5 gyerekért. Mentem én már be 2 gyerek miatt is a suliba, ügyeletre. Az más kérdés, hogy valóban szoktuk finoman jelezni, hogy ha nem muszáj, akkor inkább ne, de legtöbbször ez a gyerek érdeke is, mert nem biztos, hogy jól érezné magát az ismeretlen közösségben, sok csoportból összeszedett, mindenféle korosztályú gyerek között, idegen nevelővel.


De sajnos nagyon jól ismerjük ezt a szülőtípust, mint a kérdező, aki kivont karddal fenyegetőzik polgármesterrel, miniszterelnökkel, római pápával, a legkisebb vélt vagy valós sérelemre.

2012. okt. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
#25. Megint a régi vitánál tartunk, a pedagógusok munkaidejéről. Nincs nagy kedvem ebbe belemenni, de a heti értekezletekkel, szakkörökkel, gyerekkísérgetésekkel, órára készülésekkel kissé többre jön ki, mint 26 óra.
2012. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
a pedagógus vagyok. Igen, sajnos "kirohantam"... én is ember vagyok, és a "kedves" szülő stílusa sajnos ezt hozta ki belőlem,sajnálom!
2012. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Hát visszanézegetem a kommentjeimet +magát a kérdést:pökhendi és arrogáns stílus??Ugyan már...Töbször leírtam,csak azért tettem fel a kérdést,mert arra voltam kíváncsi vajon általános-e országszerte ez a viselkedés,hogy visszaéltek azzal,hogy nem 8 órában dolgozom.Más normális szülőkkel akartam ezt itt megbeszélni,nem peig pedagógusokkal vitatkozni.Eszembe nem jutott volna fenyegetőzni semmiféle római pápával,ha nem kapom meg,a "miért itt vezeted le a dühödet" című beszólást!Ja,( a többi normális dolgozó anyuka nevében is) még annyit,hogy bírok a saját gyerekeimmel,nem viccből adom őket a bölcsibe,hanem mert muszály dolgoznom,de ne keverjük már össze a dolgokat a pedagógusnak ugyanis ez a munkája,hivatása!köszönöm a válaszokat
2012. okt. 29. 15:15
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

26. vagyok. Ne haragudj, de az én olvasatomban tényleg elég arrogánsan írtál.

Egyébként két ovis gyerek anyja vagyok, sajnálom, hogy nem férek bele a "normális dolgozó szülő" kategóriádba.

Egyébként a másik/többi gyereked hol lesz ezalatt a 3 nap alatt? Oké, tudom, semmi közöm hozzá, csak szemet szúrt, hogy több gyerekről írsz.

2012. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!