Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ovikban hogy történik a...

Az ovikban hogy történik a jelválasztás?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem. Amikor beíratom, akkor mi választjuk ki, vagy automatikusan kapunk majd egyet.
2012. jan. 21. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk beíratkozáskor a lányom választhatta ki a jelét.Az óvónéninek volt egy tábla jelekről amikből beíratkozási sorrendbe választhattak a kicsik.Nekünk szerencsénk volt mert még sokból választhattunk.
2012. jan. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nálunk kövekre voltak ráfestve a jelek, egy nagy "varázs" kofferből (amolyan régi típusú, hajókoffer) kellett kivenni egy követ, a rajta lévő rajz lett a jele. A lányoknak és a fiúknak is külön volt, hogy ne legyen mondjuk autó egy lány jele. Körítettek mellé a gondozók egy varázslatos mesét, a gyerekek meg tátott szájjal hallgatták.
2012. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt ennyire izgalmas. Az első szülői értekezleten, ovikezdés előtt az óvónő elmondta, melyik jelek szabadultak fel (azoktól, akik szeptembertől már iskolába mentek), és rárepüléses módon az anyukák "lestoppolták". Aki élelmes/hangos/erőszakos volt, az levadászta a jó jeleket, a visszafogottabbaknak/csendeseknek maradt, ami maradt.
2012. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk az óvónők megmondták kinek mi lesz a jele és kész, egyrészt azért, amit az utolsó írt. Így nincs vita, az lesz a gyerek jele, amit adtak. Én nem is problémáztam ilyenen, hogy mi lesz a jele.
2012. jan. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is szülői értekezlet volt és mindenki dönthetet a már meglévőkből vagy ha volt saját ötlete, akkor az is teljesülhetett. Nekem még májusban lesz ovis a kislányom, de már volt jelválasztás.

Amúgy sárkányt választottam a kislányomnak.

22F

2012. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk levélben küldték ki, hogy mi lesz a jele Gyermekemnek.
2012. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy volt, mint a 17:36-osnál. Az első szülőin kirakták a felszabauló jeleket és a szülők választhattak.

Én még gyorsan fel is tudtam hívni a lányomat, hogy melyiket szeretné választani. Szív lett a jele, amihez elképesztő módon kötődik azóta is.

2012. jan. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mennyire eltér minden helyen! Azért remélem hogy majd én is választhatok a lányomnak, és nem lesz olyan béna jele, mint nekem volt óvódás koromban: asztal :-)

Köszi a válaszokat!

2012. jan. 22. 12:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!