Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más ovikban, bölcsikben is...

Más ovikban, bölcsikben is így megy?

Figyelt kérdés
A jövő heti őszi szünetről kérdeznék.Kb 1 hónapja járunk ebbe a bölcsibe 2és fél éves a fiam.Szerdán kérdezi az óvónő,hogy jövő héten viszem-e a gyereket,mert a két ünnepnap miatt már van aki egész héten nem viszi.Hát,mondom én hoznám,mivel végre beszokott a fiam,nem szeretném,hogy az 1 hét szünet alatt kizökkenjen nagyon,mert most imád járni.Látom ám,hogy nem annyira örül ő ennek.Erre ma reggel kijön hozzám a vezető óvónő,hogy tudja ő,hogy csak "beugrós"állásom van,nehogy már vigyem a gyereket jövő héten,amúgy is ők is kevesebben lesznek.Most én ezen ki vagyok akadva!Mit szóltok?Máshol is van ilyen,hogy "finoman"utasítanak,hogy ne vidd már ilyenkor a gyereked? Igaz,hogy össze-vissza dolgozom jelenleg,dehát akkor is ez nekem érthetetlen,mert ehhez van köze??

2012. okt. 26. 11:02
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
41%

Miért pofátlanság? Az óvodák ideiglenes felügyeletről szólnak.

Sőőőőőőt! Olyan gyereket nem is nagyon vesznek fel az oviba pl. egész napra, akinek van kistesója, és az anya otthon van vele.

Miért várod el te is a pedagógusoktól, hogy mindig ott legyenek, és nyitva legyenek akár 5 fő kedvéért? Pláne, hogy MEG TUDOD OLDANI A GYEREK elhelyezését!!!

Az óvodapedagógusnak is van családja, és 5 gyerek kedvéért nem "pofátlanság" arra céloznia, hogy ha már eleve otthon vagy, nem dolgozol, akkor ő is otthon marad....

A pedagógus amúgy nem akkor veszi ki a szabadságát, amikor ő akarja, hanem ilyen esetekben, vagy nyáron, mikor tisztasági szünet van. Ha beteg egy pedagógus, akkor is mennie kell dolgozni, nincs nagyon táppénz.

Tudom, jön a duma, hogy ő választotta. Ez így igaz.

A mai világban, aki pedagógus lesz, azt azért teszi, mert neki ez egy elhivatás, szereti csinálni. Mert ami pénzt kapnak, az marha kevés.

És ha belegondolsz, ők nevelik a "jövő nemzedékét", a bölcsis/ovis néni tanítja meg a gyerekedet szépen késsel villával enni, a wc használatra, szobatisztaságra, mondókázni, köszönni, stb...

Nem jár neki ennyi, hogy 5 gyerek esetén ne kelljen bemennie, pláne összevont csoport gyerekei miatt???

2012. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
60%

"Miért pofátlanság? Az óvodák ideiglenes felügyeletről szólnak. " nem, az ovoda tanito-nevelo intezmeny, napi 8 ora nevelo munkaval, 10 ora felugyelettel.

"Sőőőőőőt! Olyan gyereket nem is nagyon vesznek fel az oviba pl. egész napra, akinek van kistesója, és az anya otthon van vele. " ovodaban ez epp nem lenyeges.

"Miért várod el te is a pedagógusoktól, hogy mindig ott legyenek, és nyitva legyenek akár 5 fő kedvéért? Pláne, hogy MEG TUDOD OLDANI A GYEREK elhelyezését!!!" O igen, de mi van azokkal, akiknek ez nehezseget okoz? En pl annak idejen reggel 8tol dolgoztam este 5ig, hidd el nem volt egyszeru a szunetekre megoldast talalni.


"Az óvodapedagógusnak is van családja, és 5 gyerek kedvéért nem "pofátlanság" arra céloznia, hogy ha már eleve otthon vagy, nem dolgozol, akkor ő is otthon marad...." De pofatlansag, mert a fizetese akkor is ugyanannyi, ha egy gyerekkel van, mintha 15 ugral korulotte.


"A pedagógus amúgy nem akkor veszi ki a szabadságát, amikor ő akarja, hanem ilyen esetekben, vagy nyáron, mikor tisztasági szünet van."

A pedagogusnak neveloi szabadsag jar, ami evi 40 nap, kortol fuggetlenul, valamint gyermekenkent evi plusz 2 nap, amit bizony akkor vesz ki, amikor akar.

" Ha beteg egy pedagógus, akkor is mennie kell dolgozni, nincs nagyon táppénz. "

Van tappenz, pont ugy, mint minden mas munkahelyen.


"Nem jár neki ennyi, hogy 5 gyerek esetén ne kelljen bemennie, pláne összevont csoport gyerekei miatt???"

Ennyi erovel ugyan az orvos se menjen mar be dolgozni, ha csak 2 betege lenne arra a napra, meg a penztaros se, mert ma epp keves a vasarlo....


Nyilvan pedagogus vagy, kedves valaszado....

2012. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
20%

igen, pedagógus vagyok!

És nem veszünk fel oviba teljes napra gyereket, ha otthon van anyuka a kistesóval.

Most nem mazsolázgatom ki a válaszodból a dolgokat, mindegy is...

Na, az ilyenek miatt mondja azt a pedagógus a szülőnek, hogy tanítási szünet, ez van.

Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten.

Ha te, így állsz a pedagógushoz, meg a munkájához, akkor neki joga van azt mondania, hogy egy nem kötelező tanítási napon nem megy be 2 gyerek kedvéért.

Ez van, el lehet fogadni!

2012. okt. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
79%
Az ilyenek miatt???? Milyenek miatt? Aki dolgozik es a mai vilagban bizony nem engedheti meg maganak, hogy szabadsagra menjen? Akinek bizony nehezere esik a 11 hetes nyari, meg az oszi, teli tavaszi szuneteket megoldani az evi 26 nap szabadsagabol 37 evesen??? Csokoltatom a.... kedves pedagogus. Tudod en szemelyszerint hosszu ideig dolgoztam iskolaban, VALODI pedagogusok kozott. Nekik valahogy nem esett nehezukre 5 gyerekre vigyazni. Sot, volt olyan, amikor 1 azaz egyetlen gyerek volt az ugyeletre hozva, a tanitono megse nyafogott, hogy jaja, most egy gyerek miatt kell itt lennem, mivel ugyanugy megkapta erte a fizeteset.
2012. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%

Az iskolát ne keverjük már össze az ovival, bölcsivel..

Az más tészta.

És hiába háborogsz, attól még a mai világ ilyen, ez van.

Elhiszem, hogy dolgoztál pedagógus mellett, de az (már bocsi) nem most lehetett, mivel a "mai" rendszer ilyen.

Ha vezető pedagógus is azt mondja, hogy nem várunk gyereket, akkor ez van.

2012. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
De kedves pedagógus!Én ezt értem!De nincsen szünet!!Mennek gyerekek,alig 1-2 en mondták azt,hogy nem viszik.Csak én ne vigyem,mert nekem csak alkalmi melóm van!Ezt sérelmezem,mert neki ígyis-úgyis be kell mennie melózni,csak igyekszik rávenni a szülőket(akiknél lát rá esélyt),hogy ne vigyék!Ha kiírják,hogy ŐSZI SZÜNET EGÉSZ HÉTRE-akkor oké,felfogtam!De így??Továbbá,az alkalmi melómhoz semmi köze,onnantól kezdve,hogy leadtam a hivatalos munk.igazolást!(alkalmi meló mellesleg éjszakánként dolgozom egy üzletben 4-5 órát,tehát így is elég gáz megoldani 2 kisgyerekkel!)
2012. okt. 26. 19:12
 17/32 anonim ***** válasza:
53%

oké, én értem. De attól, hogy itt vezeted le a dühödet, semmi sem változik. A "rendszer" ilyen. Ha a vezető azt mondja, hogy így vagy úgy, a pedagógus akkor azt csinálja, és kész. Hidd el, nem az alkalmazott találja ezt ki.

Amúgy meg miért nem a vezetőnek panaszkodtál?

2012. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
53%
attól, hogy lepontoztok, még így van, és így lesz. És igen... "ezek" a lepontozott PEDAGÓGUSOK TANÍTJÁK a TI gyerekeiteket is!!!!
2012. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Nem neki,a vezetőnek,hanem az ő "főnökének" a helyi polgármesternél fogok panaszkodni képzeld.Amúgy nem a dühömet akartam levezetni,csak kíváncsi voltam,vajon máshol is előfordul-e ilyen!Megkaptam a választ,köszi miindenkinek.
2012. okt. 27. 08:36
 20/32 anonim ***** válasza:
51%
"És igen... "ezek" a lepontozott PEDAGÓGUSOK TANÍTJÁK a TI gyerekeiteket is!!!!" Ezert tart itt a vilag, kedves pedagogus, mert ti igy gondolkodtok.
2012. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!