Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más ovikban, bölcsikben is...

Más ovikban, bölcsikben is így megy?

Figyelt kérdés
A jövő heti őszi szünetről kérdeznék.Kb 1 hónapja járunk ebbe a bölcsibe 2és fél éves a fiam.Szerdán kérdezi az óvónő,hogy jövő héten viszem-e a gyereket,mert a két ünnepnap miatt már van aki egész héten nem viszi.Hát,mondom én hoznám,mivel végre beszokott a fiam,nem szeretném,hogy az 1 hét szünet alatt kizökkenjen nagyon,mert most imád járni.Látom ám,hogy nem annyira örül ő ennek.Erre ma reggel kijön hozzám a vezető óvónő,hogy tudja ő,hogy csak "beugrós"állásom van,nehogy már vigyem a gyereket jövő héten,amúgy is ők is kevesebben lesznek.Most én ezen ki vagyok akadva!Mit szóltok?Máshol is van ilyen,hogy "finoman"utasítanak,hogy ne vidd már ilyenkor a gyereked? Igaz,hogy össze-vissza dolgozom jelenleg,dehát akkor is ez nekem érthetetlen,mert ehhez van köze??

2012. okt. 26. 11:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
49%

Figyu, idén ugye mostantól 4 ledolgozós szombat lesz év végéig.

Nálunk aláíratják, hogy mindegyik "nevelés nélküli munkanap" lesz, tudomásul veszed, hogy neked kell gondoskodni az elhelyezésről!!!!

Szabályos táblázat van már nálunk, mikor ki lesz a kicsivel, mivel férjemmel mindketten 8 órában dolgozunk!

Őrület, de ez van!

2012. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
60%
Nem lehet, hogy összevont csoportok lesznek, mint az ovikban? Ilyenkor tényleg csak azok mennek, akiknek nagyon muszáj, nem biztos, hogy a saját nevelőjükkel lesznek, lehet, hogy idegen gyerekekkel...
2012. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem ugyan mar iskolás, de ott pl úgy megy, hogy amikor továbbképzés van a tanitoknak, lehet kérni ügyeletet. Konkrét szöveg az ellenorzoben: ügyeletet igényel-nem igényel, az iskola reggel 7- tol délután fel ötig pedagógus felügyeletével ügyeletet biztosít a jelentkezők számától függetlenül. A tanítónő előadásában: senki nem ker ügyeletet, egyedül lenne a gyerek....
2012. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Igen valószínű,hogy kevesebb gyerekkel,kevesebb óvónő lesz,na de én akkor is vittem volna és pofátlanságnak tartom,hogy azzal érvel nekem,hogy csak párórás melóm van.Nálunk nem irattak alá semmit a ledolgozós szombatoknál közlik,hogy márpedig ők zárva tartanak.Aztán oldd meg!Most viszont lesznek azért gyerekek,mert szerintem kevés szülő engedheti meg magának,hogy egy 2 napos ünnep miatt egész héten otthon maradjon.
2012. okt. 26. 11:18
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is összevont csoportok vannak szombaton.

Amúgy nem céloztak, hogy ne vigyük a gyereket, de most veszik ki a gondozók a szabikat. Szóval kevesebben vannak, ami azért gáz, mert tegnap reggel pl a takarító nő vette át a gyerekeket reggel.

2012. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
30%
Elégé pofátlanság ilyen érveket felhozni.Másrészt ha óvodás iskolás lesz ott van őszi szünet és kész.Oda rakod a gyereked ahová akarod akkor sem lesz nyitva.Akkor mit fogsz csinálni?
2012. okt. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
66%
bölcsibe nálunk nincs összi szünet,igy a lányom megy bölcsibe ,viszont szombati munkanapot megkérdezték hogy megy e persze hogy megy .
2012. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
kedves 6.válaszoló.Lehet,hogy félreértetted.Itt nem arról van szó,hogy nem tudom megoldani!Szerencsére most meg tudom,mert nekem csak félnapos állásom van.Felfogtam,ha szünet van,muszály megoldani mindenkinek,ha tetszik-ha nem.De nálunk nics szünet!Ez nem hivatalos szünet,csupán az a két nap,a csüt.és péntek.Csak úgy érzem ezzel,csak a saját dolgukat szeretnék megkönnyíteni,hogy minél kevesebb gyerek legyen.Az óvoda(bölcsi is egyben)nyitva tart!De megkérnek rá nyomatékosan,hogy ne vidd a gyereked!Na ez a pofátlanság szerintem!
2012. okt. 26. 12:55
 9/32 anonim ***** válasza:
64%
nálunk a holnap nev. nélkuli munkanap lesz, ezt szeptemberben elmondták a szulôin. az ôszi szunetrôl kitôltettek 1 papírt, hogy megy-e a gyerek, ha lesz 10 fô, tartanak ugyeletet. nem dolgozom, így nem megy a fiam természetesen, de ha vinném sem szolnának 1 szot sem. szeretjuk ezt az ovit, épp azért, mert a szulôkkel és a kicsikkel is kedvesek, megértôek, kôzvetlenek.
2012. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Mi most kezdtük az ovit szeptemberben, eddig három nevelés nélküli nap volt, amit előtte két nappal hirdettek ki. Éppen ezért a múlt héten rákérdeztem, lesz e őszi szünet. Nem lesz - hangzott a válasz, majd hozzátették, okt. 29. és okt. 31. között összevont csoportok lesznek, így jobb, ha nem viszem a gyereket. Szerencsére, meg tudom oldani, de nem örülök,félek, hogy az éppen beszokó gyermekem el fog szokni az ovitól.

Nem bánnám, ha az lenne, mint amit a 9-es válaszoló írt, hogy szeptemberben elmondanak mindent, és akkor előre fel lehetne készülni.


9

2012. okt. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!