Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéri probléma, mit tegyek?

Játszótéri probléma, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi tévő legyek:


Ahová járunk játszótérre, van a 2,5 éves lányomnak egy helyes kis barátnője.

Nagyon kedves kislány, de szörnyen nyávogósan beszél, és nagyon nem tisztán, pöszén, helytelenül. (ami nem gond az ő korában még),


DE: a lányom gyönyörűen beszélt eddig, tisztán, mindenki már régóta dicséri, hogy korán elkezdett szépen beszélni, választékosan.


Egy hónapja azt vettem észre, hogy vmi nem stimmel..

Rájöttem, hogy a lányom a legutolsó betűt is elkezdte úgy használni, ahogy az a kislány csinálja.


Elképedve hallom, hogy tökéletesen utánozza minden szavának még a hangsúlyát is.

És tudja, h mit csinál, mert amikor én rájöttem, hogy ki beszél így, megkérdeztem a lányomat, ki beszél így, és azt mondta, hogy a Bogi. És így van.


Mindig rászólok, hogy szépen mondja, ne nyávogjon (nem említem, kit ne utanozzon), akkor valamit javít rajta, de a régi szép beszéde a múlté.


Mit tegyek? Elég vacak szitu.


2012. okt. 8. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
:) Szerintem nem fog így maradni. Ez is azon dolgok egyike, amik a gyerekeknél jönnek-mennek. Végül majd Téged fog utánozni (úgyhogy vigyázz, mit csinálsz)!! :) Ennél nagyobb bajod sohase legyen!
2012. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Közösségbe nem jár még?

Mert, ha fog, akkor nem egy dologban fog változni, hiszen jót és rosszat is átvesznek egymástól a gyerekek.

Lehet most nagy tragédiának éled meg, de szerintem ha elmondod neki, hogy hogyan beszéljen, ha tereled a szerinted helyes útra, akkor ennél többet nem tehetsz. A lányod is tudni fogja előbb-utóbb, hogy hogyan kell beszélni jól és helyesen. De addig jöhetnek hullámvölgyek, tanulhat másoktól hülyeséget (vagy épp jót), és te mint szülő meg terelgeted őt. Szóval tragédia nincs. :)

Ezért ne tiltsd el a kislánytól, ha esetleg gondolkodtál már ezen.

2012. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjad, majd leszokik róla. Néha szólj rá, de ne lovagolj rá a témára (nehogy visszadacoljon).


Enyém most az oviban tanult valami idióta selypítést, vááá rosszul vagyok tőle. Azt szoktam csinálni, hogy nem hallom meg, ha valamit selypítve mond.... De nála már nincs dacolás, szóval ez hat rá (4 éves).

2012. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!