Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéri probléma. Mit...

Játszótéri probléma. Mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Adva van egy 3 gyerekes anyuka akinek a középső fia igen "eleven". Mindenki kezéből kitépi a játékot már volt több anyukával konfliktusa. Minden anyuka "csúnya néni csúnya néni" az még hagyján de simán odajön és megcsapkod engem is a gyerekem is. Kicsit kezd elegem lenni mert ha meglátom hogy ottvannak gyomrom görcsbe rándul. De a lányom nagyon szeret ott játszani. Próbálunk tőlük messze lenni de nem mindig sikerül (meg elég nehéz ugy játszani hogy azt lesem folyton mikor hol van).

Egyszer egy másik anyuka már szólt ennek az anyukának hogy ne tépje ki a kezéből a lánya babakocsiját erre megsértődött kiabált és hazament. Eddig elég toleráns voltam de kicsit kezd elszakadni a cérna. Időnként mondtam a fiúnak (3 éves) hogy nem mondjuk hogy csunya néni erre anyuka: nem szabad rászólni! az ovónéni szerint kinövi. pffff

Szerintek meddig lehet "tűrni"?

ui: vagy egy barátnő anyuka akinek a nagyobb lánya ugyanez, az összes kicsinek mondja: tűnj el innen, takarodj, stb. A két anyuka meg a játszótér közepén beszélget....


bocs ha hosszu lett...


2010. okt. 12. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

amikor ezeket olvasom rájövök hogy nem is olyan nagy átok hogy nálunk nincs a közelben játszótér.


mit tehetsz?

mivel anyuka lesz...ja és beszélget igy max elmehettek onnan ha nem tetszik mert ki nem növi főleg ha nem szólnak rá a szülei - látszólag nem hiszen anyuka nem figyel - otthon lehet hogy rászól de az már semmit se ér.

2010. okt. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezen ennyit aggodalmaskodni!

Ha kitépi a gyerek a játékot a gyereked kezéből, kérd a fiútól vissza, mondd meg neki az a lànyodé ő jàtszik vele most, majd később kölcsönadod! Ha meg fellőki a gyereked, vagy megüt, vagy le csúnya néniz, szólj rá erélyesen ilyet nem szabad!

Ha meg szól az anyja, mondd meg neki hogy oké, nem szólsz rá a gyerekre, de akkor szóljon ő, vagy nevelje meg a gyerekét! Ennyi!

2010. okt. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
elhiszem, hogy ez idegesítő, most beleképzeltem magam a helyedbe...én akár tetszik akár nem , rászólnék a gyerekre, ha engem vagy a gyerekemet bántja, vagy kitépi a kezéből a játékot. hidd el, ha te zsólsz rá, az ,más, mintha az anyja tenné, idegen felnőttől ált. megszeppennek. nemkell durván, de határozottan. a csúnyanéni nem számít, az nem a te bajod, ha neveletlen lesz msnak a gyereke, de titeket ne bántson már. ha meg az anyjának nem tetszik, és beszól, akkor te is visszaszólhatsz, szintén udvariasan, de határozottan, hogy ne haragudjon, de igenis rászólsz, ha üti a gyerekedet vagy téged, mert ez nem elfogadott dolog egy játszótéren. erre kíváncsi lennék, mit mondana a tisztelt anyuka, mondana e valamit.
2010. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Látom nem csak nálunk vannak "érdekes gyerekek, érdekes anyukákkal, sztorikkal" a játszótéren. Az én másfél éves fiamat a múltkor a csúszda lépcsőjéről lökte le egy nagyobb gyerek úgy, hogy szegénykém arccal esett a földre. Na akkor én nagyon kiakadtam és erélyesen rászóltam a gyerekre, aki a képembe röhögött, majd ismét rászóltam, de semmi. Ekkor kiderült, hogy beteg a gyerek. Nagypapával volt, aki neki háttal 5 méterre ült egy padon és szólt oda, hogy nem kell vele foglalkozni, mert beteg. Na, akkor még jobban kiakadtam és a nagypapának mondtam meg, hogy akkor talán figyelni kéne a gyerekre, pláne ha tudom, hogy problémás vagy ne jöjjön le olyan emberrel, aki nem tud rá figyelni.

Sőt nálunk van egy harapdálós gyerek is, de ezt már nem részletezem.

Bocs ez nem válasz a kérdésedre, de én biztos nem hagynám annyiban. Igenis szólj rá a gyerekre, ha meg beszól neked a "kedves" anyuka, akkor mondd el neki, hogy jó lenne, ha figyelne a saját gyerekére. Mert lehet egy gyerek problémás, de azért vagyunk mi ott felnőttek/szülők, hogy akkor mi figyeljünk még jobban!! Ne ott traccspartizzunk! Aztán ha meg elfajulna a dolog, hogy esetleg bántja a gyerkőcödet, akkor én azt is lemondanám neki, hogyha valami baja lesz a gyerekemnek, akkor pert akasztok a nyakába az tuti.

Hú, bocsi, hogy hosszú lettem, de ezen én is fel tudom húzni magam nagyon!

2010. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm csajok! nehezek ezek a dolgok....
2010. okt. 12. 15:56
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Én is voltam hasonló helyzetben a fiammal. A csúszdán rúgtak bele egyet a mellkasába. Utána hetekig a játszótér közelébe sem voltam képes elmenni. Aztán később megnyugodtam, és azóta újra oda járunk. Hála istennek a gyerek sehol már. Nem tudom, hová járnak, de ezt a játszóteret kerülik. Jobb is!
2010. okt. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!