Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mit gondol? Mi a helyes...

Ki mit gondol? Mi a helyes szülői nevelés? Add vissza, ha bántanak, vagy ne?

Figyelt kérdés
Ovodás gyermekemet ért attrocitás esetén mire neveljem? Már csak én hiszem azt, hogy nem megoldás, ha ő is visszaüt???
2012. szept. 20. 11:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Elméletben a többseggel értek egyet. A gyakorlat sajnos nem ilyen egyszerű. Mostanában egyre többször tapasztalom játszótéren, bölcsiben, hogy csak azt veszik észre gondozónők, másik gyerek anyukája, hogy a fiam visszaütött, mert ő nem sírós, viszont ha visszaüt, visszaharap, stb, akkor az fáj a másiknak, és elkezd sírni. (azért azt nem állítom, hogy ő soha nem üt először, de többségében inkább csak akkor ha őt bántják). Na persze ilyenkor mégis csak rá kell szólnom, hogy ne üsse agyon a másikat, még akkor is, ha ő csak visszaütött. Itthon persze négyszemközt én is azt szoktam mondani, hogy, ha bántják adja vissza. De amikor meg a játszin őt megütik, és mondjuk visszaüt, a másik gyerek meg vissza, és verekedés kerekedik belőle, akkor mégiscsak rá kell szólnom. A napokban pont ezen gondolkozok sokat, hogy lehet összezavarom, hogy ha visszaütni látom rászólok, hogy nem szabad, de itthon meg mondom neki, hogy üssön vissza. De ha meg nem erre tanítom, akkor tényleg ő lesz az áldoazat, amit egy szülő sem szeretne.
2012. szept. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!