Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a helyes nevelés szerinted?

Mi a helyes nevelés szerinted?

Figyelt kérdés
Adott egy új baráti család- nem is részletezem hogy kisgyerekesként ez milyen fontos- ahol a gyerekek nagyon szófogadatlanok. Összejárunk és bizony a fiam kezdi átvenni a stílust. Szerinttetek mi a helyes? Szakítsuk meg a kapcsolatot, vagy úgysem tudom minden "rossztól" megvédeni, inkább azt mutassam meg hogy így is lehet de te ne így csináld. Eddig az utóbbi volt, több kevesebb sikerrel. Másrészt egy 3 éves mit ért meg abból, hogy más gyerek cirkuszolhat, csúnyán beszélhet, az én anyukám meg ezt nem engedi nekem? Hosszú távon az lenne a cél, hogy az akármilyen baráti környezetben is a mi nevelésünk látszon, nem?
2011. júl. 29. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátok jönnek-mennek. Ha nem fontos ne ragaszkodj hozzájuk.
2011. júl. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem se ragaszkodj hozzájuk. nagy gonddal, normálisan neveled a picidet, ha nem muszáj ne vesszen kárba..
2011. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem régi barátok, akkor nem erőltetném a találkozást
2011. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én is azt mondom,ha nincs nagy érzelmi kötelék,nem régi a barátság én ritkitanám a találkozásokat aztán magától szépen lassan elmaradozik.
2011. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerekre mindenképp hat a környezet, ezt nehéz ellensúlyozni. (Lehet, de nehéz.) Ha a barátaid ilyen mocskosszájúnak nevelik a gyereküket, nem azt jelenti, hogy a tiedet is ilyennek nevelhetik. Mindenképp találkozni fog ilyen környezettel, de minél később, annál kevésbé veszi át. Akkor legyen majd trágár környezetben, ha már tudja mi az, és ne épüljön be most a személyiségébe, hogy később természetesnek vegye.

Én keresnék más barátokat.

2011. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az oviban is találkozni fog egy- két ilyen gyerekkel! Igaz,ott büntetik- leültetik az efféle aktív gyerekeket.

Nem tanácsolom,hogy szakítsd meg a kapcsolatot,mert ha egyébként magukkal a szülőkkel jót lehet beszélgetni... Egyszerűen elég ha ritkítod a menetelt!

Egy 3 éves pedig nagyon is okos gyerek! Az én gyermekemnek sem voltak rossz dolgai, tudta,hogy mit lehet,és mit nem. Amikor pedig oviba került,elmagyaráztam neki,hogy xY bután viselkedik- ezt a lányom is tudta- és hogy attól,hogy a másik gyerek buta,nem kell,hogy ő is az legyen!! Mi így szeretjük,ilyen ügyesen!! Nálunk elég volt :-D

2011. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

az én gyerekemtől meg el vannak ájulva

mondjuk 3 rettenetesen eleven fiúról van szó és nem hiszem hogy mocskos szájúnak nevelik őket, inkább csak nem sikerül nevelniük ,mert az nem igaz hogy nem foglalkoznak velük

2011. júl. 29. 12:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a gyerekkel. Attól hogy más szülő ezt a viselkedést elfogadja, te nem. Azt is meséld el, hogy a szülők így a gyerekükkel tesznek rosszat, hiszen a csúnyán beszélő neveletlen gyerekeket nem szeretik a többiek, nem szeretnek vele játszani és megszólják hogy buta.


Az enyémeknek megmondtam hogy tökéletes ember nincs, szülő sem, követünk el hibákat (én is), el kell fogadnunk hogy más emberek másként élnek, de ez nem jelenti azt, hogy át kell vennünk a viselkedését.

Megértették, bár így vannak érdekes jelenetek, pl. egy játszóházban odamentek panaszkodni egy anyukához, hogy nevelje meg a gyerekét (így szó szerint), mert az nem tud viselkedni. Egyszer a kisebbik nagy hangon megszólalt amikor a közelünkben volt egy rendetlenkedő gyerek, hogy ezt se tanította meg az anyukája a tisztességre.


Azt nem mondom hogy ők tökéletesek és nem kell rájuk szólni sosem, de szerencsére kezelhető.

2011. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
:-D Aranyos lehetett!
2011. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én se szakítanám meg a kapcsolatot velük. Neveletlenek a gyerekek, hát figyelj oda jobban rájuk, azért vagy te a felnőtt, hogy próbáld kezelni a helyzetet. Nem szakíthatsz meg mindenkivel minden kapcsolatot, amikor valamit nem találsz helyesnek. én nem tenném. Pláne ha ezentúl semmi baj nincs a másik családdal. Valóban jönnek mennek az emberek a játszótársak, nem óvhatod meg mindentől.
2011. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!