Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mit gondol? Mi a helyes...

Ki mit gondol? Mi a helyes szülői nevelés? Add vissza, ha bántanak, vagy ne?

Figyelt kérdés
Ovodás gyermekemet ért attrocitás esetén mire neveljem? Már csak én hiszem azt, hogy nem megoldás, ha ő is visszaüt???
2012. szept. 20. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Óvónők feladata őket szétválasztani, megbüntetni, megvigasztalni.
2012. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindigis azt mondtam a lányomnak, hogy nem szabad verekedni, mert aki verekedik, az buta. Erre ő nem verekedett, hanem csak málékodva odébbállt, ha valaki elvett valamit tőle, vagy megütötte. Na jó, nekem sem kellett több. Miért neveljem arra, hogy nyugodtan csak tűrje, had verjék kedvükre a többiek. Kb 2,5 éves kora óta azt mondom neki, hogy aki szépen viselkedik, azzal nem szabad verekedni. De aki buta és odacsap neki, akkor csapjon vissza. Azóta sokkal jobban kiáll magáért, és nem nyomják el a többiek. De csak akkor ilyen, ha valaki más kezd vele verekedni. Alap esetben egy kedves, barátságos kislány, úgyhogy én jónak látom ezt a módszert.
2012. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és részben egyet is értek.

Az óvónők feladata :igen. De nem hatalmas bunyóra gondolok, hanem egy ütés/ egy fellökés, ilyesmi.

Az én fiam egy kistermetű kiscsoportos vegyes csoportban. Ami azt jelenti, hogy 6-7 évesek is akadnak. Kevéssé adna megoldást sterintem, ha nekik próbálna visszaütni...

2012. szept. 20. 11:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább az "add vissza" helyett a "ne hagyd magad"-módszert próbálom preferálni a lányomnál (4 éves). Árnyalatnyi a különbség, de ő szerencsére elég jól kezeli a necces helyzeteket, elszalad a felnőttek közelébe, vagy kidumálja magát, fennhangon utasítja a másikat hogy hagyja békén, netán visít stb, általában beválik, valamelyik felnőtt felkapja a fejét és közbeavatkozik mielőtt kitörne a bunyó. De ha másképp nem megy akkor a lányom is visszacsap. Nem vagyok oda túlzottan az agresszív problémamegoldásért, de ha másképp nem megy akkor inkább így védje meg magát minthogy áldozat legyen.

A fiam más tipus (2,5 éves), egyszer még eltűri hogy megcsapják/piszkálják/arcába kiabáljanak stb, de ha folytatódik a számára kellemetlen szitu akkor olyat odavág hogy a fal adja a másikat. Úgy tapasztaltam egyébként, hogy sajnos a gyerekek zöme ebből jobban ért :(

2012. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Az én lányommal szerencsére nincsenek gondok,igaz 2 éves de a bőlcsi első napján leosztotta a kártyákat.A harapós gyereket szinte azonnal teli tenyérből csapta arcon a hisztis kislányra meg rákiáltott neeeem!A harapós gyerek kerüli a hisztis meg körülötte nem igazán veri a földhöz magát.

Büszke is vagyok meg nem is.Egy szülőnek az a jó ha önálló a gyereke és megvédi magát,de pironkodhat is hogy a gyereke a kezdeményező.

Nekünk arra kell megtanítani a kislányunkat,hogy csak akkor védje meg magát ha Őt is bántják,ha nincs rá oka akkor ne bántsa a társait,némileg betartja a nevelők mondják,hogy most már ok nélkül nem bánt senkit,de ha kikapják a játékot a kezéből vagy veszekednek körülötte(erre nagyon érzékeny,nem tűri a hangoskodást),azonnal csipked és arcon csapja valamelyiket.

2012. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindig adja vissza, én azt mondom. Még nagyobbat is, mint amit kapott, hogy megtanulja a másik, hogy többet ne piszkálja.
2012. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose kezdjen vitát verekedést de ha bántják védje meg magát.
2012. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Többnyire nem jó megoldás, ha visszaadja. Verekedést generál. Az is előfordulhat, hogy egy fellökés nem szándékos. Az "add vissza" típusú gyerekek viszont gyakran ilyenkor is egyből támadnak.

Ha szándékos, akkor én arra tanítom, hogy szóljon az óvónőnek. Ha ez nem segít, akkor adhatja csak vissza, és akkor is csak annak, aki nagyobb, és fiú. A kisebbeket, a lányokat csak lefogni szabad, megütni nem. Harapni pedig soha, senkit.


Mi óvodát váltottunk, mert a régi oviban az óvónők nem kezelték a verekedéseket, ott a mai napig "túlélésre" játszanak a gyerekek, és természetes, hogy verik, harapják egymást. Az óvónők nem is igen foglalkoznak vele.


A mostani oviban mindig beavatkoznak, ha ilyesmi történik, és azóta a fiam szerencsére nem is igen szorul rá, hogy "megvédje magát". Van ugyan néhány fiú, akikkel el kellett dönteni, hogy "ki a főnök", itt elkerülhetetlen volt némi bunyó. Ettől függetlenül azóta is barátok. (4-5 évesek)

2012. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha mindig az óvónőhöz szalad, ha piszkálják, akkor ő lesz az árulkodós. Oviban nem gáz, suliban ezért kicsinálják.


Nekem az a véleményem, h ő soha ne kezdjen verekedést, de ha őt valaki bántja, olyat adjon vissza, h ne legyen kedve a másiknak még egyszer hozzányúlnia.

2012. szept. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

13:26:


"Ha mindig az óvónőhöz szalad, ha piszkálják, akkor ő lesz az árulkodós."


A felnőtt társadalomban sem árulkodósnak hívják, aki ahelyett, hogy ököllel intézné el a problémáit, inkább rendőrségi feljelentést tesz, hanem törvénytisztelő állampolgárnak. Az "add vissza" mentalitás miatt tartunk ott, hogy lassan olyan a hangulata az általános iskoláknak is, mint a börtönöknek. Pont ez a baj, hogy már a szülők sem próbálják arra nevelni a gyerekeiket, hogy előbb békés megoldást keressenek a problémákra. Nem, ma az a szokás, hogy "üss jó nagyot te is!".


Nem nevelem én sem nyuszinak a fiamat. Őt nem is lehet. De igenis igyekszem arra tanítani, hogy a verekedés nem megoldás. Az az ostobák eszköze.

2012. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!