Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért érzem más gyereknél,...

Miért érzem más gyereknél, hogy vele semmi gond nincs?

Figyelt kérdés

Mostanság egyre jobban érzem azt, ha neten nézelődök ismerősök képei között, hogy a gyermekükkel semmi gond nincs.


Értem ez alatt azt, hogy pl. ülnek egy étterembe és mindenki mosolyog, teljesen jól elvannak. A gyerek egyáltalán nem sír, nyűglődik, stb.


Vagy nyaralnak éppen és a gyerek egy angyal, mert 1 percig sem szomorú, stb.


Miért van az, hogy más gyerekkel/gyerekével nincs semmi gond?


Én mit csinálok akkor rosszul? Pedig már az sem érdekel, hogy mit csinál. Nem görcsölök azon, hogy vajon milyen gyorsan kell végezni az evéssel az étterembe, hogy mást ne zavarjunk, mert a lányunk épp nyűglődik és sír.


2012. szept. 16. 12:23
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Nehogy azt gondold, hogy más élete fenékig tejfel! Nem így van! Azért mert mosolygunk a képeken, attól még vannak problémák, hisztisek a gyerekek, betegek is, ezért van probléma. Ugye ezt te se gondoltad komolyan, hogy más gyerekével nincs semmi gond? Az egyébként igaz, hogy ha görcsölsz dolgokon, akkor nem lesz egyszerű a helyzeted, mert a gyerek megérzi.
2012. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szülőfüggő is. 13 hónaposan nyaraláskor beültünk egy pizzériába a férjemmel és a kislányunkkal. Hát mondanom sem kell, falatonként fel kellett állni, és tologatni a babakocsit. :-) Más picik és nagyobbak meg tök szépen elvoltak ugyanabban az étteremben. Minek ültünk be? Mert ha már Olaszországban vagyunk, akkor egyszer együnk egy igazi olasz pizzát, úgy voltunk vele. A kislányunk 21 hónapos koráig nem aludta át az éjszakát. Ennek ellenére én sosem gondoltam rá úgy, hogy a lányom rossz alvó. Szóval ha elfogadod olyannak, amilyen, akkor te is érezheted úgy, hogy a te gyerekeddel semmi gond nincs.

Most már van egy 2 hetes fiunk, ő teljesen más típus, mint a kislányunk, alig sír, már most átaludná az éjszakát, nézelődik, nyugodt baba.


Én örülök, hogy ilyen izgága lánykám van, most 2 évesen már igazi talpraesett, cuki kiscsajszi, mindig benne van valamiben, nagyon közvetlen. Csak meg kellett tanulni a trükköket, hogy mivel lehet kizökkenteni, ha nyűglődne, másrészről pedig ismerni kell a határait, hogy mit meddig tud tolerálni, mert az is más minden kisgyereknél.

2012. szept. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!